کد خبر : 9300
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱

اعلام کاندیداتوری داوطلبی با ۴۲ مسئولیت متفاوت/شانس پیروزی در انتخابات رادارم

اعلام کاندیداتوری داوطلبی با ۴۲ مسئولیت متفاوت/شانس پیروزی در انتخابات رادارم
یك نامزد کاندیداتوری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گچساران، در گفت و گو با جمعی از خبرنگاران با بیان اینكه در انجام کار و خدمت رسانی به مردم با نگاه فراجناحی عمل میکنم به صحنه انتخابات وارد شده است، گفت: عملگرا هستم و شعار را قبول ندارم.؛

معتقد به شایسته‌سالاری هستم
به گزارش انتخاب فردا ، محمدباقر شریفی، کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در عین حال تصریح کرد: افراد و گروه هایی از من درخواست ورود به کارزار انتخاباتی را داشتند و چنانچه به مجلس شورای اسلامی راه بیابم، نگاهم فراجناحی خواهد بود و در انتخاب مدیران ملاک شایسته سالاری را لحاظ خواهم نمود.
شریفی گفت: اگر در استان یک نفر را پیدا کردید که به جهت پیگیری و انجام امورات مردم ایده و سبک فراجناحی بنده را داشته باشد، حتماً به بنده معرفی کنید، پس بدانید که بنده فراجناحی عمل و رفتار خواهم کرد و در صورت موفقیت در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی معتقد به شایسته‌سالاری هستم.

وی تاکید کرد : معتقد به کار، کار و کار هستم درگذشته شعار انتخاباتی فراوان داده شد اما در عمل مسیری دیگری هم پیموده شد، بنابراین بنده هم رزومه کاری دارم و هم کارنامه و سخنانم در عمل هم اثبات‌شده است چراکه بیشتر وقتم را صرف پیگیری امور مردم کرده‌ام.

منتسب به طایفه بزرگ دولتیاری هستم

وی افزود: صادقانه عرض می‌کنم بنا به مسئولیت‌های مختلفی که تاکنون داشته‌ام برای مردم آن‌هم بدون توجه به جناح‌بندی سیاسی‌کار کرده‌ام، بنده منتسب به یک طایفه بزرگ دولتیاری بدون سرشاخه هایی که در منطقه باوی وجود دارد و از طرف همسرم به طایفه بزرگ طیبی وصل هستم. در سطح استان هستم و بسیاری از مردم از سراسر استان با بنده آشنایی دارند چراکه عملکردم را دیده‌اند. در مسئولیت‌هایی که داشته‌ام همواره درب اتاقم به روی مردم باز بود.

شانس پیروزی در انتخابات رادارم

شریفی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال موفقیت در انتخابات پیش رو تصریح کرد: شانس موفقیت و پیروزی در انتخابات رادارم چراکه با برنامه آمده‌ام، موضوعات حوزه انتخابیه گچساران و باشت را دقیق و به‌صورت علمی رصد و بررسی کرده و به ظرفیت‌ها آشنایی کامل دارم اگرچه آسیب‌ها را هم می‌شناسم، معتقدم که در دولت‌ها و همچنین در بحث اقدامات نمایندگان ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی، تلاش‌ها و اقدامات بسیاری انجام گرفت هرچند مشکلاتی هم وجود دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق و کمک رسانه‌ها مشکلات را پیگیری و مرتفع کرد لذا نقش رسانه‌ها برای پیگیری امورات شهرستان پایه اصلی کار ما خواهد بود.

در خدمت رسانی به مردم فراجناحی عمل خواهم کرد

مدیرکل سابق بازرسی و ارزیابی عملکرد استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه هم گفت: از سال ۷۸ تاکنون که به‌عنوان کارمند انجام‌وظیفه کرده‌ام تمام تلاشم برای پیگیری مشکلات مردم بوده که افتخار هم می‌کنم و هر مراجعه‌کننده‌ای به محل کارم آمده است توجهی به خط و باند سیاسی نداشته‌ام.
شریفی در ادامه اظهار کرد: در پیگیری کار مردم شهروند درجه‌یک، دو و سه نداریم همه افراد برای بنده محترم و شهروند درجه‌یک هستند اگرچه در مسئولیت‌هایی که داشته‌ام این موضوع را اثبات کرده‌ام.بنابراین اگر قرار است کسی کنار برود آن فرد نخواهم بود. شناسنامه بنده را به اصولگرایی می‌شناسند اما در جهت خدمت به مردم فراجناحی عمل می‌کنم.

ازدواج – اشتغال و مسکن عمده ترین مشکلات و مطالبات جوانان

کاندیدای انتخابات مجلس در گچساران و باشت تصریح کرد: ظرفیت‌ها، نقاط قوت و نقاط ضعف در شهرستان گچساران و باشت را به‌صورت میدانی و علمی بررسی کرده‌ام، موضوعاتی همچون ازدواج، اشتغال و مسکن برای جوانان از اولویت‌های کاری بنده است و معتقدم که اگر مشکل اشتغال جوانان مرتفع شود به‌تبع بسیاری از معضلات هم در این دو شهرستان حل خواهند شد.

حتی اگر تنها تا پایان رقابت می‌مانم

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تا پایان در رقابت انتخاباتی خواهند ماند؟ هم افزود: آمده‌ام که تا پایان در عرصه رقابت انتخاباتی بمانم چراکه آدم سالمی هستم، شجاعت دارم و از انرژی لازم برای انجام امورات مردم و رفع مشکلات حوزه گچساران و باشت برخوردارم، حقیقتاً عمل‌گرا هستم و شعار را قبول ندارم. امده ام اگر رای خودم تنها باشد تا پایان میمانم.

مدیرکل سابق بازرسی و ارزیابی عملکرد استانداری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص چرایی ورود به عرصه انتخابات هم گفت: همه عزیزان و نمایندگان ادوار گذشته جهت پیشرفت و توسعه گچساران و باشت تلاش و زحمت‌های بسیاری کشیده‌اند که باید در این خصوص هم انصاف داشته باشیم. به‌هرحال ظرفیت‌های هر شخصی هم متفاوت است و بنده این توانایی رادارم و همین‌جا هم قول می‌دهم که در صورت موفقیت در انتخابات آینده مجلس به‌عنوان یک نماینده قوی بتوانم خدمت بیشتری به مردم داشته باشم، نمی‌خواهم کسی را تخریب کنم ولی همه عزیزان به‌نوعی تلاش‌های خودشان را کرده‌اند؛ بنابراین اگر یک درصد در توانمندی‌ام شک داشتم به عرصه انتخابات ورود نمی‌کردم.

مردم بویراحمد مرا خوب می‌شناسند

شریفی بیان کرد: این توانمندی را در خود می‌بینم که در سطح بالاتری نسبت به مسئولیت‌هایی که تاکنون داشته‌ام به مردم خدمت کنم و باید توجه داشت که در طول دوران خدمتم در مسئولیت‌های مختلف با شجاعت و باانرژی پیگیر کار مردم بوده‌ام هرچند برخی کارها هم به‌نوعی مرتفع نشدند اما تلاشمان را انجام دادیم. دریکی از مسئولیت‌هایی که در استان داشتم هنگام تودیع بالغ با ۵۰ نفر اشک ریختند، مردم بویراحمد بیش از سایر شهرستان‌ها بنده را خوب می‌شناسند.

جسارت و جرئت نه گفتم را دارم

کاندیدای انتخابات مجلس در گچساران و باشت در ادامه تصریح کرد: و الله شایسته‌سالاری در انتخاب مدیران از اولویت‌هایی بنده است و جسارت و جرئت نه گفتم را هم دارم. شرایطی که الآن ازنظر اقتصادی درک شورمان وجود دارد خودبه‌خود احساس کمبودها و مشکلاتی در سطح استان و شهرستان را به دنبال دارد، مجدداً عرض می‌کنم به دنبال تخریب کسی نیستم چراکه همه عزیزان به‌نوعی تلاش کردند اما خلأهایی هم وجود دارد و به این جهت به صحنه رقابت انتخابات آمده‌ام که ظرفیت‌ها ارزشمندی در شهرمان وجود دارد که بالقوه هستند و می‌توانند به فعل تبدیل شوند.

در همه زمینه ها تحقیق کردم بصورت علمی و میدانی آسیب ها را بررسی و شناسایی کرده ام از صنعت گرفته تا دامداری و … لذا این توان را در خود دیدم که میتوانم وکالت مردم گچساران و باشت را بدون در نظر کردن نگاه سیاسی بر عهده گیرم.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص بکار گیری نیروی غیربومی در پتروشیمی گچساران هم گفت: با توجه به مسئولیت‌هایی که داشتم بحث پذیرش نیروهای بومی در پتروشیمی گچساران را تا سطح کلان پیگیری کردیم. چراکه اولویت با جوانان گچساران است. گچساران طرح‌های بزرگی برای احداث و اجرا دارد که نیازمند تلاش مضاعف است و قول می‌دهم پرانرژی‌ترین فرد در جهت خدمت به مردم و رفع مشکلاتشان باشم.

در اجماع اصولگران شرکت خواهم کرد

شریفی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ایا در اجماع اصولگرایان شرکت خواهید کرد یا خیر تصریح کرد : اگر اصولگرایان نشست اجماعی بگذارند قطعا شرکت میکنم ولی باید بررسی شود شاخصه ها توانمندی ها و … لحاظ شود، من ایده دارم شناسنامه و روزمه قوی دارم و همچنین در خدمت رسانی فراجناحی عمل کردم . من توانمندی های لازم در سطح بالا را دارم و در سوابقم ثابت کرده ام.
مدیرکل سابق بازرسی و ارزیابی عملکرد استانداری کهگیلویه و بویراحمد در پایان هم خاطرنشان کرد: باصداقت می‌گویم شایسته‌سالاری در افق دید بنده است، بالغ‌بر ۵۰۰ نفر به بنده اصرار کردند که وارد صحنه انتخابات شوم چراکه به مردم خدمت کردم. باانرژی پای‌کار مردم بوده و هستم و دوست دارم به گچساران و باشت خدمت کنم. گذشته مدیریت بنده این است که با مردم خوب رفتار کرده‌ام و می‌توانید بررسی کنید حتی برای ورود به عرصه انتخابات در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا عزیزانی هم پیشنهاد داده بودند و نکته آخر اینکه همه باید جهت توسعه و پیشرفت جامعه تلاش کنیم و در این خصوص نقش شما خبرنگاران و اصحاب رسانه هم بسیار حائز اهمیت است.

گفتنی است : “محمدباقر شریفی” در روز جمعه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۰ با حُکم استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مدیرکل بازرسی و امور حقوقی استانداری این استان منصوب شده بود اکنون برای کاندیداتوری در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از مسئولیت خود استعفاء داده و استعفای او از سوی استاندار پذیرفته شده است.

شریفی ۵۰ ساله از کارکنان وزارت کشور و دارای مدرک تحصیلات حوزوی و دکترای رشته مدیریت استراتژیک است .
وی از سال ۷۸ در سمت های مختلف شروع به کار نموده است.
شریفی طی ۲۴ سال خدمت ، ۴۲ مسئولت متفاوت اعم از : مدیر کل بازرسی – مدیر کل اجتماعی و امور فرهنگی استانداری – بخشدار – رئیس اتباع و امور مهاجرین – رئیس شورای تامیین کارگری و…. را در کارنامه خود دارد.
محمدباقر شریفی” ، ،مدیر کل سابق بازرسی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست خبری رسماً برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام کاندیداتوری کرد.

انتهای خبر/آیدا طاهری

    

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.