کد خبر : 9217
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۲

آغاز پایش سراسری شهرک ها و نواحی صنعتی استان

آغاز پایش سراسری شهرک ها و نواحی صنعتی استان
وظیفه اصلی ما در شهرک های صنعتی تملک زمین و ایجاد زیرساخت های لازم سرمایه گذاری است.؛

سهیل مرادی نژاد مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت : مطابق رویه جاری تملک شهرک‌ها و نواحی صنعتی پس از اخذ استعلامات مربوطه و انجام مطالعات زیست محیطی، زیرساخت های لازم سرمایه گذاری اعم از آب ، برق، گاز ، خیابان ومعابر، روشنایی و فیبر نوری … فراهم می‌شود و نسبت به واگذاری عرصه به متقاضیان سرمایه گذاری درچارچوب قوانین و مقررات مربوطه اقدام می شود .

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سیاستهای حمایتی در سال مهار تورم و رشد تولید افزود : این شرکت دولتی در واقع حق انتفاع و بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات شهرک ها و نواحی صنعتی زمین را به متقاضیان و سرمایه گذاران واگذار می کند .

مرادی نژاد در خصوص واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی هم گفت:
برای واحدهای تولیدی که سیکل سرمایه گذاری را بدرستی طی کرده و با پرداخت کامل حقوق دولتی ، پروانه بهره‌برداری واحد صنعتی خود رادریافت می‌نمایند مطابق رویه جاری و با طی مراحل، سند رسمی بنام واحد بهره بردار صادر می گردد .

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره تغییر کاربری های صورت گرفته افزود: با توجه به زون بندی‌های انجام شده در سطح شهرکها و نواحی صنعتی، مطابق قانون هرگونه تغییر نوع فعالیت واحدهای تولیدی می بایست با هماهنگی مجموعه شرکت شهرک‌های صنعتی صورت پذیرد .

شباهت های فراوان شرکت شهرکهای صنعتی به فرمانداری ویژه

سهیل مرادی نژاد گفت: تعبیری که برای شرکت شهرک های صنعتی می‌شود به کاربرد “فرمانداری بزرگ و ویژه ” است، از آنجهت که ارتباطات وسیع با همه نهادهای حاکمیتی به ویژه در صدور مجوزها و ارائه خدمات دارد .

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: متناسب موقعیت قرارگیری و مزیتهای شهرکها و نواحی صنعتی ، عمده متقاصیان در استان کهگیلویه و بویراحمد متمایل به سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی یاسوج و گچساران می باشند که بدلیل تقاضا محور بودن شهرکها و نواحی صنعتی در دو این شهرستان بویراحمد و گچساران ، نیازمند برنامه ریزی ویژه برای توسعه و تملک اراضی دارد .

مرادی نژاد با تاکید برضرورت توسعه و تملک اراضی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان افزود : با تشکیل تیم های ویژه تملک اراضی در ماه های پایانی سال و تاکنون با اتخاذ تمهیدات ویژه در تملک ۷۰ هکتار زمین ، اخد سند تک برگ برای ۵۰ هکتار و سند تفکیکی به میزان ۲۲ هکتار و هم چنین خلع ید و فسخ ۱۱ هکتار اراضی راکد در زمره اقدامات این حوزه می باشد .

وی گفت : با حمایت مجموعه مدیران استانی و در راس استاندار محترم از سرجمع اعتبارات طی چند ماه اخیر رشد بسیار مناسبی در منابع داخلی و عمرانی شرکت شهرکهای صنعتی استان صورت پذیرفت .

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد افزود:
در قالب برنامه ریزی های صورت گرفته و انجام پایش میدانی مستمر، موانع و مشکلات ، نقاط ضعف حوزه زیرساخت در سطح شهرکها و نواحی صنعتی استان احصا و برای حل آنها در کمترین زمان ممکن اقدامات مقتضی پیش بینی و به فراخور وضعیت اجرایی گردید از جمله می توان به آغاز عملیات آسفالت، گاز ، فیبرنوری ، جدول کشی، روشنایی در شهرک صنعتی خان احمد باشت و سایر شهرکها و نواحی صنعتی استان اشاره نمود

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در زیبا سازی فضاهای عمومی شهرکها و نواحی صنعتی استان بیان نمود : با انجام مقدمات کار ساماندهی تابلو ها و برج های ورودی ، پاکسازی معابر و پیاده رو ها در دستور اقدام و جمع آوری پسماند و نخاله‌ها به منظور زیبا سازی شهرک ها و نواحی صنعتی استان در حال انجام می باشد و در اقدامی جهادی ۲ هکتار فضای سبز جدید شهرکها و نواحی صنعتی استان ایجاد و افزوده شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.