کد خبر : 728
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷

کودتای شبانه به «تاجگذاری» ختم شد/سرمربی تیم ملی ایران استعفا کرد

کودتای شبانه به «تاجگذاری» ختم شد/سرمربی تیم ملی ایران استعفا کرد

انتخابات پرحاشیه فدراسیون فوتبال که نیمه‌های شب لغو و چند ساعت بعد برگزار شد، با انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس و سه یار قدیمی اش به عنوان اعضای هیات رئیسیه به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس این فدراسیون امروز سه شنبه در محل سالن همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد و طی آن مهدی تاج با کسب ۵۱ رای به عنوان رئیس دو سال آینده این فدراسیون انتخاب شد.

گزارش کامل خبرنگار مهر از اتفاقات رخ داده پیرامون مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال را می خوانید:

ابتدا بامداد امروز کمیته بدوی فدراسیون فوتبال در تصمیمی شبانه و با استناد به اتفاقات اخیر رخ داده در فرایند برگزاری انتخابات فدراسیون و عدم رعایت قوانین و مقررات انتخاباتی فدراسیون، برگزاری مجمع انتخاباتی را منتفی و آن را به زمان دیگری موکول کرد با این حال به فاصله چند ساعت بعد و پیرو برگزاری نشست اضطراری اعضای هیأت رئیسه فدراسیون، مقرر شد که مجمع انتخاباتی طبق برنامه از پیش تعیین شده برگزار شود.

حضور مهدی تاج در محل برگزاری انتخابات

در فاصله نیم ساعت تا آغاز مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج رئیس رئیس پیشین فدراسیون و یکی از سه کاندیدای امروز در سالن همایش‌های صدا و سیما که محل برگزاری مجمع است، حاضر شده است. همچنین برخی از نمایندگان هیأت‌های استانی هم در محل حضور پیدا کرده اند.

اتفاق قابل پیش‌بینی در مورد مهدی تاج/ دلیل لغو مجمع مشخص شد!

شایعه بازگشت برخی از اعضای مجمع

تصمیمات شبانه ای که در رابطه با مجمع امروز انتخابات فدراسیون فوتبال گرفته شد باعث سردرگمی برخی از اعضای مجمع شده است. حتی این شایعه ایجاد شده که برخی از اعضای مجمع که برای حضور در انتخابات به تهران سفر کرده بودند با استناد به تصمیمی که در رابطه با لغو آن گرفته شد اقدام به بازگشت کرده اند اما بعد از اطلاع از تغییر تصمیم دوباره، پیگیر اوضاع شده اند.

حضور نمایندگان AFC در محل مجمع

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال هنوز به صورت رسمی آغاز نشده است اما دو نفر از نمایندگان AFC در سالن محل برگزاری مجمع حاضر شدند.

تاج: خودم هم نمی دانم چه اتفاقی افتاده است

مهدی تاج قبل از ورود به مجمع در پاسخ به این سئوال که چه اتفاقاتی در لغو و برگزاری انتخابات فدراسیون رخ داد، گفت: خودم هم نمی دانم چه شد! چنین چیزی سابقه نداشت. من ۱۴ سال در فدراسیون بودم و تاکنون چنین چیزی ندیده بودم.

کاندیدای فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا تصمیم به لغو مجمع فدراسیون برای ممانعت از حضورش در انتخابات بوده است؟ گفت: نمی دانم.

کامرانی فر: شرمنده مردم شدم

حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون فوتبال که تلاش زیادی کرد تا انتخابات به درستی برگزار شود در شرایطی که وضعیت روحی مطلوبی نداشت و بسیار آشفته بود گفت: بعد از مجمع خیلی چیزها را می گویم. شرمنده مردم شدم. در آینده خیلی چیزها مشخص می شود.

وی در مورد صحبت های اصولی مبنی بر اینکه دبیر کل فدراسیون شخصا اقدام به لغو انتخابات گرفته، گفت: اینطور نیست. حتما صحبت می‌کنیم.

کامرانی‌فر درباره این که آیا استعفا داده است، عنوان کرد: مجمع تمام شود در خدمت هستیم و همه چیز را برای شفافیت می گویم.

اتفاق قابل پیش‌بینی در مورد مهدی تاج/ دلیل لغو مجمع مشخص شد!

ادامه رایزنی های تاج با اعضای مجمع

میرشاد ماجدی سرپرست فعلی فدراسیون با حضور در لابی سالن خواستار حضور اعضای مجمع در سالن اصلی شد تا مجمع برگزار شود. او در حالی در بین اعضای مجمع حاضر شد که در حال رایزنی با مهدی تاج رقیبش بودند.

تدبیر پولادگر برای عبور از اعضای مجمع

محمد پولادگر معاون وزیر ورزش و جوانان بدون گفتگو با هیج یک از نامزدها وارد سالن شد. او وقتی با درخواست اعضای مجمع برای گفتگو روبرو می شد سعی بر طفره رفتن داشت و تنها چند ثانیه به گفتگو با آنها نشست.

ادامه تماس های مشکوک

میرشاد ماجدی سرپرست و عضو هیات رئیسه فدراسیون همراه با احسان اصولی دیگر عضو هیأت رئیسه در گوشه ای از سالن برگزاری مجمع به طور مرتب صحبت می کردند. اصولی تماس های تلفنی مرتب داشت و ماجدی پس از هر گفتگوی تلفنی اش از او نتیجه صحبت هایش را جویا می شد. چهره آنها نشان از استرس و اضطراب بالا در برگزاری مجمع داشت.

صحبت های کامرانی فر در ابتدای مجمع

حسن کامرانی‌فر در ابتدای این مجمع گفت: قبل از هر چیزی لازم می دانم راجع به یک موضوع کوتاه صحبت کنم. در روند تایید نامزدها نامه هایی رسید که ساعت ۱۰:۳۰ شب بدون پاسخ از سوی کمیته بدوی انتخابات باقی ماند. سپس تصمیم به لغو گرفته شد. من هنوز هم معتقدم برخی بندها از سوی کمیته بدوی انتخابات لحاظ نشد اما هیات رئیسه تصمیم گرفت که جلسه برگزار شود. من هم به احترام جامعه فوتبال و مجمع آمدم. به هر حال در آینده مواردی اگر پیش آمد حتما خودشان پاسخگو خواهند بود.

صحبت های رئیس کمیته بدوی

علی فلاحتی رئیس کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: با همه فراز و فرودهای ما هم اکنون اینجاییم. شاید لازم است تشکر ویژه از نهادهای نظارتی کنم که همیشه کنار ما بودند و اجازه ندادند هیچ اتفاق ناگواری بیفتد. دلواپس ترین آدم هایی که دنبال این بودند که انتخابات امروز برگزار شود همین نیروهای نظارتی بودند. باید از دبیرکل فدراسیون به عنوان بازوی اجرایی تشکر کنم که همه چیز را به خوبی انجام دادند. من شهادت می دهم او شب و روز خودش را برای فدراسیون گذاشت.

درگیری و سروصدای عجیب یک مدعی

در حین برگزاری نشست مجمع ناگهان صدای فریادهای یک نفر پشت درهای سالن باعث حیرت همگان شد. با این حال رئیس کمیته بدوی صجبت هایش را ادامه داد ولی فریادهای فردی که خودش را داور می دانست و مدعی بود به دلیل افشاگری علیه داوری به زندان افتاده است فضای لابی سالن برگزاری مجمع را تحت تاثیر قرار داده بود.
او مدعی بود یکی از اعضای مجمع باعث اتفاقات تلخ او شده است.

آغاز رای گیری با مدیرعامل پرسپولیس

بعد از صحبت های رئیس کمیته بدوی و فراهم شدن شرایط، رای گیری برای انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال آغاز شد. اولین نفری که برای انداختن رای به صندوق دعوت شد رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بود. آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال در زمانی که برای انداختن رای دعوت شد در سالن حضور نداشت اما دقایقی بعد وارد سالن شد و رای داد.

درخواست کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران

احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی ایران تنها چند دقیقه پس از حضور در مجمع درخواست کرد با توجه به اینکه پرواز برای بازگشت دارد زودتر رأی خود را بیندازد که مورد موافقت قرار گرفت.

صحبت های درویش و آجورلو

رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هنگام شمارش آرا سمت آجورلو رفت تا با یکدیگر جلسه ای را برگزار کنند. مدیران عامل پرسپولیس و استقلال به نر می رسید بجث های زیادی در گفتگوی طولانی مدت خود داشتند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال شد

در پایان این رقابت انتخاباتی، مهدی تاج با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید فدراسیون انتخاب شد. در مجمع فدراسیون فوتبال ۸۰ نفر حق رای داشتند که از این جمع مهدی تاج ۵۱ رای کسب کرد، میرشاد ماجدی ۲۵ رای کسب کرد و عزیز محمدی ۴ رای را به خود اختصاص داد.

پیش از این شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال بود که از سوی اعضای هیات رئیسه عزل شد و به جای او میرشاد ماجدی چند ماه به عنوان سرپرست، اداره فدراسیون را بر عهده داشت.

تاج در سال ۱۳۹۵ هم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شده بود اما بعد از بالا گرفتن مشکلات قرارداد مارک ویلموتس سرمربی وقت تیم ملی در سال ۱۳۹۸، از سمت خود در فدراسیون کنار رفته بود.

اتفاق قابل پیش‌بینی در مورد مهدی تاج/ دلیل لغو مجمع مشخص شد!

بهت میرشاد ماجدی بعد از انتخاب تاج

بعد از مشخص شدن آرای مجمع، ماجدی که دو صندلی آن‌طرف‌تر از تاج نشسته بود، بهت زده و با لبخندی تلخ نظاره گر اتفاقات مجمع بود.
ماجدی را در این مجمع، صادق درودگر همراهی می‌کرد.

مهدی محمدنبی و قنبرزاده نواب رئیس شدند

در بخش دیگری از مجمع فدراسیون فوتبال رای گیری برای انتخاب نواب رئیس برگزار شد که طی آن اعضای مجمع به مهدی محمدنبی و منصور قنبرزاده رای دادند. براین اساس مهدی محمدنبی ۶۴ رای کسب کرد و منصور قنبرزاده ۵۸ رای به دست آورد. ۸ رای باطله هم در صندوق انداخته شد.

محمدرضا ساکت نماینده باشگاه شد

برای این بخش ۶ مدیرعامل باشگاه ثبت نام کردند که ۸۰ عضو حاضر در مجمع رای خود در مورد آنها را به صندوق انداختند. محمدرضا ساکت، رضا درویش، اسماعیل حیدرپور، حمیدرضا گرشاسبی و حسین پرویزی نامزدهای این بخش بودند. در پایان رای گیری محمدرضا ساکت به عنوان نماینده باشگاه ها وارد هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شد.

درویش ۱۸ رای، گرشاسبی ۱۳ رای، حیدرپور ۱۴ رای، پرویزی یک و ساکت ۲۶ رای را به خود اختصاص دادند.

استعفای کامرانی فر و سرمربی تیم ملی فوتسال 

حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون فوتبال و وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتسال در حاشیه این مجمع استعفای خود از مسئولیت شان را اعلام کردند. شمسایی تاکید کرد که دیگر نمی خواهد هدایت تیم ملی را برعهده داشته باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.