کد خبر : 676
تاریخ انتشار : یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۹:۴۴

امام جمعه یاسوج: فرمانداران خدمات نظام را برای مردم بازگو کنند

امام جمعه یاسوج: فرمانداران خدمات نظام را برای مردم بازگو کنند

یاسوج – ایرنا – نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج از فرمانداران خواست تا در هفته دولت نسبت به اقدامات انجام گرفته در نظام اسلامی برای مردم گزارش دهی لازم و مناسبی را داشته باشند .

به گزارش ایرنا ، آیت الله سید نصیر حسینی شامگاه شنبه در دیدار فرماندار بویراحمد با وی بمناسبت هفته دولت مرکز استان را نیازمند مدیریت ویژه‌ای دانست و تاکید کرد: مدیریت صحیح شهرستان بویراحمد به عنوان الگو برای سایر شهرستان ها می تواند مطرح باشد .
وی ضمن تبریک هفته دولت، اظهار داشت: در شهرستان بویراحمد به عنوان مرکز استان کارهای خوب و زیربنایی انجام گرفته که قابل قیاس با گذشته نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج به بحث برق، آب، گاز، امکانات و خدمات رفاهی انجام‌گرفته به برکت نظام جمهوری اسلامی در استان و شهرستان بویراحمد اشاره کرد و گفت: همه این خدمات از نعمت های الهی بوده و باید قدردان آنها باشیم.

وی افزود: کفران نعمت های الهی باعث کمبود و خسارت می شود و همه زیان هایی که در عالم متوجه انسان بوده، به علت ناسپاسی از نعمت های خداوند است.

آیت الله حسینی ضمن تاکید دوباره بر اینکه باید همیشه شاکر نعمت های خداوند و خدمات انقلاب و نظام باشیم، ادامه داد: به برکت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد رشد و شکوفایی در ابعاد مختلف در کشور، استان و شهرستان ها در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و رفاهی هستیم.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد کار و فعالیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را عبادت دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت انسان در دولت طاغوتی طبق روایات ضمن اینکه ثواب نداشته منع شرعی نیز دارد، زیرا کار کردن برای طاغوت تقویت نظام طاغوتی محسوب می شود و بر عکس خدمت کردن در نظام اسلامی عبادت است.

وی حکومت جمهوری اسلامی که در رأس آن ولایت فقیه با اهداف و آرمان های الهی، معنوی و انسانی قرار دارد را ارزشمند دانست و افزود: هرچند کمبودهایی وجود دارد، ولی این نظام با شاکله مشخص در حال فعالیت بوده و غالب مسئولان نیز به دنبال خدمت به مردم هستند.
آیت الله حسینی عنوان کرد: هر چند که شاید مشکلاتی به دلیل تورم، تحریم، جنگ اقتصادی و ترور وجود داشته باشد، ولی علیرغم اینها پیشرفت های خوبی در زمینه های مختلف را در کشورمان شاهد هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: علیرغم توطئه‌های دشمنان روزبه روز نظام و انقلاب اسلامی در حال پیشرفت و حرکت بوده و از طرفی شاهد زوال روز به روز استکبار و دشمنان اسلام و انقلاب هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت استقرار برخی از ادارات در شهرستان ها به ویژه مرکز استان اشاره کرد و گفت: با توجه به مسائل و مشکلاتی که در مرکز استان وجود دارد، ضرورت راه اندازی و فعالیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیش از گذشته احساس می شود.

آیت الله حسینی  توجه به بحث رفاه، معیشت و زیرساخت ها در همه شهرستان ها به ویژه مرکز استان را به دلیل مهاجر پذیری بیشتر خواستار شد و افزود: با توجه به اینکه بیشتر جمعیت شهرستان بویراحمد در حاشیه شهر یاسوج مستقر هستند، ضرورت دارد که بحث نظم، امنیت، توجه به فضای سبز، فضای فرهنگی، ورزشی و زیرساخت ها در حاشیه مرکز استان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه این موضوع بارها به مسئولان گوشزد شده، گفت: انتظار می رود فرمانداری شهرستان و دیگر مسئولان تدابیر ویژه ای در زمینه توجه به حاشیه نشینی و بحث زیرساخت‌ها در این مناطق در دستور کار داشته باشند.

آیت اله حسینی احداث سد تنگ سرخ، تصفیه خانه، کارخانه بازیافت زباله و از همه مهمتر بحث آب شرب شهرستان بویراحمد را مورد تاکید قرار داد و گفت: شایسته نیست آب مرکز استان قطع باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار تسریع در نوسازی شبکه آبرسانی شد و افزود: اگر انضباط در مصرف آب، برق و گاز وجود داشته باشد، شاید شاهد قطعی مکرر این نعمت های خدادادی نباشیم.

وی به بحث ورودی های مناطق و روستاها اشاره کرد و ادامه داد: ضرورت دارد که دهیاریها و بخشداری ها به این مقوله ورود کرده و مانع از ریختن آشغال در ورودی روستاها و مناطق شوند.

آیت الله حسینی در پایان به پیگیری بحث آب و گاز روستای تنگ سرخ و همچنین مشکل آب شرب بخش لوداب و روستای چین اشاره کرد و ضمن تاکید بر رفع این مشکلات، خواستار سفر مسئولان شهرستان بویراحمد به بخش سپیدار و دشت روم برای پیگیری مسائل و مشکلات مردم این مناطق شد.

افتتاح و کلنگ زنی ۱۲۰ پروژه در بویراحمد/ تمرکز بیشتر بر اتمام پروژه های نیمه تمام 
 فرماندار شهرستان بویراحمد در این دیدار با اشاره به اینکه تمرکز بیشتر بر اتمام پروژه های نیمه تمام در سطح شهرستان بود، گفت: در شهرستان بویراحمد ۱۲۰ پروژه داریم که از این تعداد حدود ۵۰ پروژه کلنگ‌زنی و مابقی نیز به بهره برداری خواهند رسید.

شهرام مهدوی مطلق ضمن تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دولت که مکتبی و اهل خدمت به مردم بودند، گفت: نخستین دولت مکتبی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به معنای واقعی وحدت کلمه بر سرکار آمد و خدمات ماندگاری ارائه داد، دولت شهید رجایی بود و رویکرد خدمت این شهدای بزرگوار به عنوان الگو در خاطره ها ماند.

 مهدوی مطلق در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته توسط فرمانداری این شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به سیاست دولت خدمتگزار و تاکیدهای نماینده ولی فقیه در استان اتمام پروژه‌های نیمه تمام و قول مسئولان در حال پیگیری بوده که بخشی از آن ها نیز در حال اتمام هستند.

وی ادامه داد: بر اساس منشور دولت سیزدهم مبنی بر شفافیت و فعالیت جهادی، همه تلاش ها در راستای جمع آوری و حل مشکل پروژه هایی بود که در طول این چند سال در شهرستان بویراحمد با مشکل مواجه بودند.

مهدوی مطلق خاطرنشان کرد: هم گرایی خوبی در مجموعه مدیران برای پیگیری کارها وجود دارد و امروز در سطح استان بیشترین پروژه را در زمینه افتتاح و کلنگ‌زنی داریم.

فرماندار شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه تمرکز بیشتر بر اتمام پروژه های نیمه تمام در سطح شهرستان بوده، گفت: در شهرستان بویراحمد ۱۲۰ پروژه داریم که از این تعداد حدود ۵۰ پروژه کلنگ‌زنی و مابقی نیز به بهره برداری خواهند رسید.

وی تاکید کرد: در زمینه تامین آب یاسوج با پیگیری های صورت گرفته از محل اعتبارات سفر رییس جمهور و با پیگیری های استاندار استان بحث آبی یاسوج حل شد و بخشی نیز در حال انجام است.

مهدوی مطلق اظهار کرد: کمربندی یاسوج از زندان مرکزی تا مسیر امامزاده مختار (ع) که دارای معارضاتی بود با مشورت مردم و همکاری اداره راه و شهرسازی این معارضات مرتفع شد.

فرماندار شهرستان بویراحمد به کارگاه بازیافت زباله در دو پشته دشتروم اشاره کرد و افزود: این کارگاه یک معضل اساسی بود که چندین سال با توجه به معارض محلی در بحث آب و برق و خود پروژه نیز به کندی در حال پیشرفت بود که در این زمینه وقت زیادی صرف شد و ضمن حل معارضات مردمی، بحث آب و برق این کارخانه به سرانجام رسید.

وی به حوزه فرهنگ اشاره کرد و افزود: معضلی که در حوزه فرهنگ وجود دارد این است که در شهرستان بویراحمد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود ندارد و این خلا بزرگ با توجه به ساختاری که در سالهای  قبل در کشور نهادینه شده، این مشکل ایجاد شد.

مهدوی مطلق تصریح کرد: در زمینه حذف ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراکز استان ها احساس می شود که تفکر لیبرالی در این زمینه وجود داشته که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نداشته باشند و شورای فرهنگ عمومی را در مراکز استان جمع آوری کنند.

فرماندار شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: این خلاء بزرگ در مرکز استان وجود دارد و دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در سطح شهرستان برای پیگیری کارهای فرهنگی نداریم که می طلبد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: طبق رایزنی های صورت گرفته با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان احتمال راه اندازی و فعالیت مجدد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان بویراحمد وجود دارد.

مهدوی مطلق خاطرنشان کرد: در حوزه معاونت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کارگروهی در این زمینه تشکیل شده که بحث نماز در ادارات را پیگیری و رصد می کنند.

فرماندار شهرستان بویراحمد اظهار کرد: بسیاری از کافه ها و باغ های شهری که در حوزه آبشارها و تنگ ها در حال فعالیت هستند با پیگیری های صورت گرفته مشخص شد که حدود ۷۰ باغ مجوزهای لازم را ندارند و در حال سازماندهی این مکان ها هستیم.

وی تنش آبی در بیشتر شهرها و روستاها را یادآور شد و گفت: در استان این معضل وجود دارد و در منطقه مادوان گاهی با تانکر آبرسانی صورت می گیرد؛ ضمن اینکه در منطقه تل خسرو و سرآبتاوه با اصلاح شبکه صورت گرفته بحث تنش آبی تا حدودی حل شد.

مهدوی مطلق با اشاره به اینکه در بخش لوداب و سپیدار نیز با تنش آبی مواجه بوده و اغلب در حال آبرسانی به این مناطق هستیم، اظهار امیدواری کرد تا ۶ ماه آینده بخش بزرگی از دو شهر چیتاب و لوداب بحث تنش آبی آنها با اعتبار محرومیت زدایی به حداقل برسد.

فرماندار شهرستان بویراحمد به بحث آب مورد، کمک و امامزاده ولی حسین علیه السلام اشاره کرد و گفت: با رایزنی ادارات شهرستانی بحث جاده دسترسی به این مناطق در دست اقدام بوده و این مشکل مرتفع خواهد شد.

وی به بحث آبرسانی در روستای تنگ سرخ شهرستان بویراحمد اشاره کرد و گفت: به همین منظور بودجه ای اختصاص یافته و کار مناقصه آن آغاز خواهد شد، ضمن اینکه هم گرایی خوبی در مجموعه شهرستان برای حل مشکلات و معضلات به وجود آمده وجود دارد.

مهدوی مطلق خاطرنشان کرد: با هم گرایی صورت گرفته، اولویت بندی مسائل و پروژه ها علی رغم اعتبارات پایین، تلاش می شود جهت حل مشکلات گام های موثری برداریم.

فرماندار شهرستان بویراحمد با اشاره به نزدیکی مهر ماه و بازگشایی مدارس و کمبود فضاهای آموزشی، گفت: تلاش داریم چندین پروژه در سررودهای شمالی و جنوبی به بهره برداری برسانیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.