کد خبر : 635
تاریخ انتشار : جمعه ۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴

جهانبخش در آمدنم به پرسپولیس نقش داشت/به قهرمانی آسیا فکر می‌کنیم

جهانبخش در آمدنم به پرسپولیس نقش داشت/به قهرمانی آسیا فکر می‌کنیم

مهاجم جدید تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه برای پیوستن به این تیم با علیرضا جهانبخش مشورت کرده است، گفت: حضور من توجه افراد زیادی به لیگ ایران جلب می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، یورگن لوکادیا مهاجم هلندی تیم فوتبال پرسپولیس در اولین گفتگوی خود بعد از پیوستن به این تیم به سئوالاتی درباره حضورش در این تیم، دلایل انتخاب پرسپولیس، نقش علیرضا جهانبخش در این انتخاب و… پاسخ داد.

مشروح گفتگوی تصویری لوکادیا با باشگاه پرسپولیس در ادامه می‌آید:

* حدود یک هفته است که با خانواده ات به ایران آمده‌ای. در این مدت فضای ایران و همچنین مردم را چطور دیده‌ای؟

– اول از همه راجع به هوا بگویم که خیلی شبیه اسپانیا است. من در اسپانیا خانه دارم و با خانواده‌ام آنجا زندگی می‌کردیم و فرزندانم هم آنجا به مدرسه می‌روند. هوا در این موقع از سال در اسپانیا هم گرم است و می‌توانم بگویم که هوای ایران شبیه آنجاست. با این تفاوت که آنجا ساحل‌های زیادی دارد. من در هلند به دنیا آمده‌ام و اگر بخواهم آنجا را با ایران مقایسه کنم، به نظرم مهمترین تفاوت نحوه رانندگی مردم است که خیلی فرق دارد. ساختار و نحوه ساخت آپارتمان‌ها متفاوت است. مردم اینجا خیلی مهربان‌تر و صمیمی‌تر هستند. حتی افرادی که در هتل کار می‌کنند، هرروز که من را می‌بینند احوال‌پرسی می‌کنند. فکر می‌کنم این بزرگترین تفاوت است بین رفتار مردم دو کشور.

* در این چند روز با خانواده ات بودی. نظر آنها برای آمدن و زندگی کردن در ایران چه بود؟

– نامزد من لبنانی است و زندگی در ایران برای او هم تا حد زیادی جدید و ناشناخته است. ولی من واقعاً هیچ ایده‌ای درباره زندگی در ایران نداشتم. زندگی در اینجا برای خانواده‌ام یک تجربه آموزنده هم هست. ایران واقعاً امن است و من اینجا احساس امنیت دارم. فکر می‌کنم در اروپا لزوماً این‌طور فکر نمی‌کنند ولی من وقتی برگشتم می‌توانم به همه بگویم که اینجا امن است و من امنیت دارم. بنابراین فرزندانم هم احساس آرامش دارند و این یک فرصت خوب برای آنهاست که نه تنها اینجا باشند بلکه زندگی خوب را تجربه کنند. همانطور که من اینجا این تجربه را دارم.

* الان تصمیمت را برای حضور دائمی خانواده ات در ایران گرفته‌ای؟

– بله من همین را می‌خواهم ولی بچه‌هایم مدرسه می‌روند. آنها همین الان اسپانیایی صحبت می‌کنند و دوست دارم که آنها را اینجا نگه دارند. در شرایطی که بتوانند همزمان اسپانیایی و انگلیسی و هلندی یاد بگیرند تا وقتی که بزرگ شدند بتوانند به سه زبان صحبت کنند. بخش جابجایی موضوع مهم است چرا که بالاخره آنها کودک هستند. ما قبلاً به آلمان و انگلیس رفتیم و الان هم آنها احتمالاً به ایران می‌آیند و بنابراین چند جابجایی برای بچه‌ها می‌شود که برایشان سخت است. بهترین شرایط برای رشد آنها این است که در یک محیط ثابت باشند. همین الان آنها در اسپانیا به مدرسه می‌روند و معلمان خود و شرایط آنجا را می‌شناسند. ممکن است؛ به هر حال این زندگی فوتبالی است.

* قبل از اینکه به ایران بیایی، آیا شناختی از فوتبال ایران داشتی؟ برای بالا بردن اطلاعاتت با چه افرادی مشورت کردی؟

– با علیرضا جهانبخش صحبت کردم. او به من گفت ایران لیگ قوی‌ای دارد و مردم آنجا مهربان هستند و تهران شهر خوبی است و در کل از ایران خیلی تعریف کرد. راهنمایی‌های او قطعاً در این انتخاب به من کمک کرد که در تیم لیگ و در این تیم باشم. حتماً می‌خواهم از علیرضا و همه افرادی که کمک کردند که من این تصمیم را بگیرم تشکر کنم. من از آنها درباره ایران فقط چیزهای خوب شنیدم.

* وقتی درباره اسم پرسپولیس و تاریخ آن تحقیق کردی، چه چیزی بیشتر از همه توجهت را به این باشگاه جلب کرد؟

– ماجراجویی. من به ماجراجویی علاقه دارم و دوست ندارم در یک جا ثابت باشم. فکر می‌کنم حضور در اینجا به من این فرصت را داد که از حاشیه امن خارج شوم. وقتی به خودم و شخصیتم نگاه می‌کنم این موضوع را در خودم دوست دارم که به تجربه کردن چیزهای جدید علاقه دارم. مخصوصاً در خارج از اروپا و اینکه در جای متفاوتی باشم.

* تو در لیگ‌های بزرگی مثل لیگ جزیره، لیگ هلند و بوندس لیگا بازی کرده‌ای. چطور می‌توانی تجربه حضور در این لیگ‌ها را به پرسپولیس منتقل کنی؟

– واقعاً هنوز نمی‌دانم تجربیاتم چطور می‌توانند کمک کنند. باید در این لیگ بازی کنم تا بتوانم به این سوال پاسخ خوب بدهم. ولی در کل فکر می‌کنم با توجه به حضورم در این لیگ‌ها، در لیگ ایران مثمرثمر باشم. وقتی که من اینجا بازی می‌کنم، خیلی از مردم در اروپا لیگ ایران را دنبال می‌کنند، خلاصه بازی‌ها را می‌بینند و از هم می‌پرسند پرسپولیس چه تیمی است و چرا لوکادیا این تیم را انتخاب کرده است. فکر می‌کنم حضور من توجه افراد زیادی را به لیگ ایران جلب می‌کند. بنابراین به نظر من حضورم در پرسپولیس هم برای من خوب است، هم برای لیگ و هواداران.

* بیشتر راجع به هواداران صحبت کنیم. قبل از حضور در پرسپولیس هواداران به تو پیام می‌دادند که به ایران بیا و بعد از امضای قرارداد هم طرفداران زیادی در اینستاگرام پیدا کردی.

– من واقعاً به خاطر تک تک پیام‌های مردم تشکر می‌کنم. سعی کردم همه را بخوانم ولی به دلیل تعداد بالای پیام‌ها این کار غیرممکن بود. واقعاً برای این استقبال قدردانی می‌کنم ولی در نهایت چیزی که اهمیت دارد این است که در زمین بازی بتوانم کمک کنم. حتی اگر هواداری هم در ورزشگاه نباشد، بازی می‌کنم. اگرچه حضور آنها، تشویق و جوی که ایجاد می‌کنند، خیلی به ما کمک می‌کند که بازی را ببریم. می‌خواهم هواداران تیم موضوع را فراموش کنند که مهم کیفیت من در زمین بازی است. از همه پیام‌های هواداران و استقبال اعضای تیم ممنونم ولی شخصیت من اینگونه است که دوست دارم در عمل خودم را نشان بدهم. نمی‌خواهم فقط حرف بزنم و بگویم من می‌خواهم قهرمان شوم و پنجاه گل بزنم. دوست دارم خوب بازی کنم، به تیم کمک کنم و هواداران را خوشحال کنم. فکر می‌کنم به عنوان یک تیم از من گرفته تا یک عضو تدارکات، همه کار بزرگی داریم که باید باهم انجام بدهیم تا جام‌ها را به دست بیاوریم. این فلسفه من است.

* حالا که تا حدی با تاریخچه و فضای پرسپولیس آشنا شدی، اصلی ترین هدفت در این تیم چیست؟

– خیلی واضح است که هواداران پرسپولیس به قهرمانی عادت کردند. بنابراین این یک حرفی منطقی از طرف من است که بگویم هدف ما از بازی در این لیگ، قهرمانی است. نمی‌دانم شرایط فعلی پرسپولیس در آسیا چگونه است ولی قطعاً قهرمانی در آسیا هم هدفی است که باید به آن فکر کنیم.

* در پایان اگر حرفی داری به هواداران بگو.

– دوباره از هواداران تشکر می‌کنم و همچنین از مدیرعامل باشگاه که وقتی در استانبول بودم ساعت دو بامداد به وقت ایران با من تماس گرفت. از همه افرادی که در پیوستن من به پرسپولیس نقش داشتند، از خانواده‌ام و بستگانم که در اروپا از من حمایت کردند، تشکر می‌کنم و نمی‌توانم برای بازی کردن صبر کنم.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.