کد خبر : 6094
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۳

برنامه لیگ به ضرر پرسپولیس است/سرمربی داخلی به تیم ملی کمک می کند

برنامه لیگ به ضرر پرسپولیس است/سرمربی داخلی به تیم ملی کمک می کند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از برنامه ریزی صورت گرفته، گفت: طوری که سازمان لیگ برنامه‌ریزی کرده است تیم‌های رقیب اینقدر خوب نمی‌توانستند این کار را کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی گل محمدی در نشست خبری قبل از بازی پرسپولیس و هوادار تهران گفت: امروز سالگرد شهادت فوتبالیست‌های چوار بود. به خانواده آن‌ها تسلیت می‌گوئیم. همچنین به خانواده فوتبالیست‌های قطع عضو هم تسلیت می‌گویم که در حادثه ترکیه از دستشان دادیم. آقای محمدرضا میراحمدی، مهدی سعیدی و حامد مطرودی، روحشان شاد باشد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکد کرد: می‌خواهم یک بار دیگر راجع به خوی صحبت کنیم. مشکلات آن‌ها را فراموش نکنیم. در شرایط سخت اقتصادی که فشار زیادی به مردم زلزله زده می‌آید، جا دارد مردم مسئولان توجه بیشتری برای حداقل کردن مشکلات این عزیزان انجام بدهند.

او ادامه صحبت‌های خود را به دیدار فردا با هوادار اختصاص داد و گفت: بازی مهمی داریم. با توجه به رقابت در بالای جدول دیگر همه بازی‌ها را به چشم فینال نگاه می‌کنیم. با تیمی جوان بازی داریم که کادر فنی خوبی دارد. آن‌ها فوتبال خوبی ارائه می‌دهند. بازی راحتی برای ما نخواهد بود. ما برای مسابقه آماده هستیم. امروز با توجه به شرایط جوی نتوانستیم تمرین داشته باشیم و در هتل تمرین کردیم ولی انگیزه زیادی برای کسب سه امتیاز بازی فردا داریم تا با تمرکز خوب و رعایت نکات تاکتیکی به هدفمان برسیم. امیدوارم بازیکنانمان فردا بتوانند قابلیت‌هایشان را مقابل یک تیم سخت‌کوش و تیمی که راحت امتیاز از دست نمی‌دهد، نشان دهند.

او درباره اظهار نظر سهیل مهدی مبنی بر دستاورد باشگاهی دیدار دوستانه سپاهان اصفهان و زنیت سنت پترزبورگ گفت: از آقای سهیل مهدی می‌خواهم بپرسم این بازی چه دستاوردی دارد جز این که تقویم بازی‌ها را تغییر داده است؟ البته تغییر تقویم فقط برای تیم ما رخ داده است. اجحاف بزرگی در حق پرسپولیس شده و این برنامه‌ریزی فقط برای ضربه زدن به تیم ماست.

گل محمدی ادامه داد: صحبت‌های آقای مهدی داغ دل ما را بیشتر کرد و من را بیشتر عصبانی کرد. هیچ توجیهی ندارد که وسط کوران مسابقات این بازی انجام شود. ما دنبال امتیاز گرفتن از فدراسیون و سازمان لیگ نیستیم. ما به دنبال این هستیم که عدالت برای همه تیم‌ها در برنامه‌ریزی انجام شود. من چند بار به باشگاه این موضوع را گفته‌ام اما در یک ماه گذشته باشگاه کوتاهی کرده است و نمی‌دانم دلیلش چیست. این برنامه‌ریزی به ضرر پرسپولیس است و چیزی است که خودشان دوست داشتند.

گل‌محمدی صحبت‌های جنجالی خود را اینگونه ادامه داد: طوری که سازمان لیگ برنامه‌ریزی کرده است تیم‌های رقیب اینقدر خوب نمی‌توانستند این کار را کنند. سازمان لیگ باید پاسخگو باشد و توضیحات سهیل مهدی قابل قبول نیست. دنبال جواب بهتری هستیم. می‌دانم جوابی ندارند. ظلم بزرگی کردند.

او در خصوص تفکراتش برای بازی با سپاهان اصفهان ادامه داد: الان نگران بازی با سپاهان نیستم. من نگران اتفاقاتی هستم که برای تیم ما در حال رخ دادن است. تا حرفی می‌زنیم کمیته انضباطی جریمه می‌کند. فکر می‌کنم همه ارکان فدراسیون علیه تیم ما تصمیم‌گیری می‌کنند. من بارها به باشگاه این موضوع را گفته‌ام. ما باید قوی‌تر و محکم‌تر واکنش نشان دهیم تا حق پرسپولیس پایمال نشود. من نگران این موضوع هستم وگرنه در بحث فنی تلاش می‌کنیم که بیشتر کار کنیم ولی وقتی این اتفاقات می‌افتد، تمام انرژی ما را می‌گیرد. این اواخر، این اتفاقات تمام ذهن ما را درگیر کرده و کسی پاسخگو نیست. من هم در این حد که در کنفرانس خبری صحبت کنم، از دستم برمی‌آید.

سرمربی پرسپولیس بار دیگر تکرار کرد: همه چیز مشخص است. من نمی‌خواهم راجع به جزئیات حرف بزنم. همه اتفاقاتی که افتاده است در حوزه فوتبال است.

سرمربی پرسپولیس درباره واکنش بقیه باشگاه‌ها به تصمیمات داور به سود سرخپوشان یادآور شد: بعضی‌ها بعد از بازی قبلی با صنعت نفت آبادان صحبت‌هایی کردند، خصوصا آقای فیروزی که ممکن است فشار داوری را علیه ما کند. آقای فیروزی از پیشکسوتان و عزیزان ما هستند. درباره صحبتی که مطرح کردند، فیلم بازی را ببینید، گل ما کاملا سالم بود و شک و شبهه‌ای نداشت اما مساله را وارونه جلوه دادند که ممکن است فشار داوری را علیه ما کند. اگر بنا به طلب باشد، ما باید ۱۳ هفته پنالتی طلب داشته باشیم. من هیچ وقت در سخت‌ترین شرایط راجع به این مسائل صحبت نکرده‌ام و می‌خواستم تمرکزم روی بحث فنی باشد اما تعدادی اشتباه داوری پشت سر هم اتفاق افتاد و ضربه دیدیم.

او درباره جایگاه پرسپولیس به دلیل اشتباهات داوری مدعی شد: با صحبت‌هایم دنبال امتیاز گرفتن از داوری نیستم. اصلا به این موضوعات اعتقاد ندارم. فقط می‌خواهم عدالت در همه بازی‌ها برقرار باشد. ما می‌دانیم کار داوران سخت است. من بر اساس مدرک صحبت می‌کنم. شما بروید و بازی‌ها را ببینید. اشتباهات داوری علیه تیم ما و تیم‌های رقیب ببینید.

گل محمدی ادامه داد: می‌گویند اشتباهات جزئی از بازی است. من هم قبول دارم. حتی ممکن است وقتی VAR باشد داوران اشتباه کنند. بحثی در این موضوع نیست اما بعد از جام جهانی ۹ بازی کردیم که در هشت بازی، داوری علیه ما بود. من می دانم داوری کار سختی است. در بحث مالی بسیار ضعیف هستند. آن‌ها نیاز به حمایت بیشتری دارند. باید بیشتر به این مساله پرداخته شود و برای حل مشکلاتشان قدم برداریم.

سرمربی پرسپولیس درباره احتمال حضور پریرا در ترکیب این تیم تصریح کرد: او با این که دو ماه از مسابقات دور بود اما بدن و فیزیک مناسبی دارد. از بازی فردا و بازی‌های آینده می‌توانیم رفته رفته از او استفاده کنیم.

او با اشاره به برگزاری بازی‌های جام باشگاه‌های جهان و تفاوت تیم‌های ایران و عربستانی یادآور شد: از نظر امکاناتی خیلی عقب هستیم. در بحث زمین تمرین، ساختار و امکانات اولیه فوتبال مشکل داریم. ما قدمی نمی‌بینیم که مشکلات را حل کند. فوتبال ما مملو از استعدادهای فراوان است اما هیچوقت کشف نشده‌اند و کم اتفاق افتاده که بازیکنی از لیگ ما به عنوان بازیکن جوان بالا بیاید چرا که فوتبال ما نتیجه گرا شده و فوتبال پایه هم ضعیف شده است. جای دوری نیست، همین همسایه ما جام جهانی برگزار کرده و الهلال به فینال جام باشگاه‌های جهان رسیده است.

گل محمدی دربار. اینکه انتخاب سرمربی داخلی به سود تیم ملی ایران است یا خارجی گفت: با توجه به وضعیت موجود، فکر می‌کنم یک مربی ایرانی می‌تواند کمک حال فوتبال ما باشد. البته باید مثل کی‌روش از او حمایت شود؛ یعنی امکاناتی که ۱۰ سال به کی‌روش دادیم به مربی ایرانی بدهیم. کی‌روش هم برای فوتبال ما زحمت کشید و تأثیرگذار بود. به نظرم در این مقطع می‌توانیم به مربی ایرانی اعتماد کنیم تا با توجه به شناختی که از فوتبال ما دارد، به تیم‌ملی کمک کند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.