کد خبر : 529
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹

پیگیری انتخاب فردا / قطعی مکرر آب در گچساران، چرا و به چه علت؟!…

پیگیری انتخاب فردا / قطعی مکرر آب در گچساران، چرا و به چه علت؟!…

به گزارش انتخاب فردا ، قطعی های مکرر و افت فشار آب شرب گچساران از که بیش از دو ماه است که به یکی از معضلات جدی مردم این شهر تبدیل شده بگونه ای که از حالت عادی خارج شده و به یک معضل بزرگ شهری تبدیل گردیده است و اعتراض شهروندان را بدنبال داشته

به گزارش انتخاب فردا ، قطعی های مکرر و افت فشار آب شرب گچساران از که بیش از دو ماه است که به یکی از معضلات جدی مردم این شهر تبدیل شده بگونه ای که از حالت عادی خارج شده و به یک معضل بزرگ شهری تبدیل گردیده است و اعتراض شهروندان را بدنبال داشته است.
در برخی از مناطق مختلف شهر گچساران به ویژه کارکنان دولت شاهد قطع ۱۰ تا ۱۲ گاها ۲۴ ساعته آب هستیم و در دیگر محلات نیز کماکان این وضعیت برقرار است ومسئولین مربوطه برای این نقیصه دلایلی چون فرسودگی ، شکستگی خط انتقال آب، قطع برق و … را عامل بی‌آبی، قطع مکرر و افت فشار عنوان می‌کنند.
خانم اروجی ساکن کارکنان دولت در گفت‌وگو با انتخاب فردا ، با اعتراض به قطعی طولانی مدت آب گفت: متاسفانه در این روزها هم باید گرمای بی‌سابقه تابستان را تحمل کنیم و هم اینکه با قطعی بیش از ۱۲ ساعت آب؛ این وضعیت به هیچ عنوان قابل تحمل نیست.
این شهروند گفت: بارها با مسئولان مربوطه درباره مشکل قطعی آب تماس گرفته‌ایم اما مشکل برطرف نشده است و ساعتهای طولانی آب منزل ما قطع است.
آقای محسنی از دیگر شهروندان ساکن کارکنان ، از قطع شدن آب در این محله گلایه‌مند است و می‌گوید: قطعی آب در این محله ۱۰ ساعت گاها ۲۴ ساعت میشود که به صورت مستمر ادامه دارد و با وجود تماس با آب و فاضلاب شهری کسی پاسخگو نیست.
این شهروند تصریح کرد : بیش از دو ماه است از این وضعیت ادامه دارد و مشکلات زیادی برای ساکنین محل بوجود آورده است.
وی ادامه داد : مخزن و تانکر برای ذخیره آب نداریم یعنی در واقع الان قیمتش گران است و توان خریدنش را ندارم ،منزل مسکونی ما در طبقه دوم واقع شده در مواقع افت فشار قطره ای آب نداریم . واقعا زندگیمان مختل شده از وعده‌های بی‌عمل خسته شده ایم.
خانم مقدم هم یکی از دیگر از شهروندان در رابطه با این قطعی‌های مکر آب و افت فشار آب گفت: امروز از ساعت ۸ صبح آب این منطقه قطع شده و هم اکنون که ۸:۳۰ دقیقه شب است این معضل ادامه دارد و در این وضعیت رسیدگی به بیمار را با مشکل مواجه کرده است.
خانم کریمی شهروند دیگر ساکن محله علامه افزود: برخی از روزها آب منزل ما در چندین نوبت به طور مثال از ساعت ۱۴ تا ۱۹، از ساعت ۲۳ تا تقریبا ۹ صبح قطع می‌شود و برای انجام امور روزمره با مشکل روبه‌رو می‌شویم .
وی ادامه داد مخزن آب نداریم و فرزندان کوچک داریم با مشکلات زیادی مواجه هستیم مجبور هستیم به چشمه ای آب که نزدیک محله وجود دارد مراجعه و آب بیاوریم .

شهروندان در نقاط مختلف شهر هم از قطعی و افت فشار آب شرب و هم از اینکه هیچ برنامه یا اطلاعیه ای دراین زمینه به مردم داده نمی شود گله دارند و می گویند از مسئولین خواستاریم هرچه سریعتر نسبت به حل این مشکل اقدام کنند.

پس از تماس‌های مردمی با پایگاه خبری انتخاب فردا ، مبنی‌ بر مشکل قطعی مکرر آب در برخی‌ محلات و از نگرانی ادامه این روند خواهان اتخاذ تمهیدات لازم توسط مسئولین مربوطه شدند لذا برای بررسی و پیگیری این وضعیت شامگاه سه شنبه ۳۱ مرداد طی تماس تلفنی با سرپرست آب و فاضلاب گچساران گفت و گویی انجام دادیم و علت را جویا شدیم که در ادامه می خوانید :


محمود زارعی ، در پاسخ به مطالبات مردمی و گلایه از وضعیت قطعی مکرر آب شرب مصرفی اظهار داشت: به دلیل وجود سامانه بارشی و رعد و برقهای اخیر و همچنین قطعی مکرر برق (که تاکید میکنم مقصر این مشکل را هم اداره برق مطرح نمیکنم) ایستگاههای پمپاژ ما از خیرآباد و سعادت آباد را تحت تاثیر قرار داد و خطوط اختصاصی ما را در ۲ نقطه دچار قطعی آب کرد.
وی بیان کرد : یک قطعی آب هم طی ۲ هفته پیش به این دلیل رخ داد که در نقاطی خطوط و جامپرها قطع شده بود و تا شناسایی شدند زمان برد.
زارعی خاطر نشان کرد : خرابی پمپهای خیرآباد و سعادت آباد و اینکه برای تامین قطعات زمان زیادی برد ، عامل دیگر طولانی شدن قطعی آب قسمت سه راهی و کارکنان بود.
زارعی در ادامه گفت : به علت وضعیت جوی روز گذشته که خودتان شاهد آن بودید و قطعی مکرر برق در تمام ایستگاههای ما وضعیت را دچار بحران کرده است و تا سامانه بارشی و جوی به همین شکل باشد این روند ادامه دارد.
وی گفت : اگر اتفاقی نیافتد که منجر به قطعی برق شویم و ایستگاهها دچار عیب نشود مشکلی از این بابت نخواهد بود و قطعی آب نخواهیم داشت .
وی افزود : فقط یک مورد سمت آبشیرین ، بی بی جان آباد خرابی پمپ داریم که تا پس فردا مشکل آن حل می شود .
زارعی اظهار داشت : وقتی قطعی سمت خیر آباداد و سعادت آباد پیش می آید در محدوده کارکنان و سه راهی تا ۴۸ ساعت تنش بی آبی را داریم و به دلیل اینکه بخش شمالی کارکنان در ارتفاع است و سطح مخزن های ما هم پایین است حتما سطح مخزن تا ۵-۶ پله باید بالا بیاید تا مشکل آب برطرف بشود .
زارعی ادامه داد : در نقاط مرتفع مخزن باید ابگیری و همسطح شود و ارتفاع بگیرد تا آب قسمت بالای کارکنان تامین شود .
وی خاطر نشان کرد بخاطر وضعیت توپوگرافی شهرکه بالا و پایین دارد زمان میبرد تا نقاط مرتفع تا ابگیری شود .
زارعی اذعان داشت : قطعا به نسبت وضعیت بهتر خواهد شد و مطمناٌ تا فردا شب وضعیت به حالت عادی برمیگردد .
سرپرست آب و فاضلاب گچساران گفت : به شهروندان حق میدهم وبه والا قسم شرمنده مردم هستم ، کتمان هم نمیکنم که نه مشکلی نیست و … هر پاسخی هم دهم شاید از گلایمندی شهروندان کاسته نشود ولی الحق و النصاف این اتفاق ها ناخواسته پیش می آید، من هم دوست ندارم شاهد ناراحتی مردم باشم خودتان و انصافتان ، وقتی مشکلی پیش می آید پرسنل این اداره کوتاهی نمیکنند و خودم هم تا نیمه های شب بالای سر کار هستم تا زمانی که مشکل حل شود کوتاهی نمیکنیم یک کلام بضاعتمان همین است و تمام تلاش خود را در راستای خدمت به مردم بکار میگیریم .
زارعی دلایل قطعی آب را قطعی مکرر برق – فرسودگی ، شکستگی خط انتقال آب، مصرف بالای آب – خرابی پمپ های خیرآباد و سعادت آباد – سوختگی پمپ ها – سامانه های بارشی – وجود حرارت و گرمای بالای ۴۵ درجه خصوصا در روزهایی که باران نیست را عنوان کرد و تصریح کرد این حرارت بالا خطوط را تحت تاثیر قرار میدهد بگونه ای که جامپرها ذوب میشود .
وی تاکید کرد : هیچ عمدی در قطعی آب نیست ، پاسخگوی همه هستم ، تلفن ۱۲۲ و ۲۵۵۶ پاسخگوی همه شهروندان بوده و هست .
زارعی با اشاره به اینکه در کنار شرکت آب و فاضلاب خود شهروندان نیز باید در مصرف آب مدیریت داشته باشند، بیان کرد: شهروندان به هشدارهای این شرکت مبنی بر صرفه جویی آب کم توجه هستند و مصرف آب را به صورت چشمگیری افزایش داده‌اند است و از مردم تقاضا داریم با مدیریت بهینه مصرف ما را در این امر خدمت‌رسانی یاری کنند.
گفتنی است ۴ مخزن تامین کننده آب در شهرگچساران وجود دارد: دو مخزن قسمت طالقانی –یک مخزن قسمت دانشگاه آزاد ویک مخزن در قسمت پانصد دستگاه قرار دارد.

انتهای پیام/آیدا طاهری

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.