کد خبر : 4700
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۸:۳۹

حاجی دلیگانی: باید وزارتخانه امر به معروف را تشکیل دهیم

حاجی دلیگانی: باید وزارتخانه امر به معروف را تشکیل دهیم

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس در خصوص زمزمه‌هایی که پیرامون موضوع گشت ارشاد شنیده می‌شود گفت: از ابتدای انقلاب باید وزارت امر به معروف و نهی از منکر را راه اندازی می‌کردیم؛ امروز هم این ضرورت اقتضا می‌کند. من معتقد هستم باید اصل هشتم قانون اساسی که بحث امر به معروف و نهی از منکر

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس در خصوص زمزمه‌هایی که پیرامون موضوع گشت ارشاد شنیده می‌شود گفت: از ابتدای انقلاب باید وزارت امر به معروف و نهی از منکر را راه اندازی می‌کردیم؛ امروز هم این ضرورت اقتضا می‌کند. من معتقد هستم باید اصل هشتم قانون اساسی که بحث امر به معروف و نهی از منکر است را در قالب سازمانی کاملا مستقل و فرا قوه‌ای راه اندازی کنیم.

حاجی دلیگانی: باید وزارتخانه امر به معروف را تشکیل دهیم

رویداد۲۴ به دنبال حوادثی که از بیش از چهار ماه پیش و پس از مرگ مهسا امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد رخ داد، شماری از مسئولان، چند باری از امکان تغییر قوانین مربوط به گشت ارشاد سخن گفته اند. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس در خصوص این زمزمه‌ها می‌گوید: از ابتدای انقلاب باید وزارت امر به معروف و نهی از منکر را راه اندازی می‌کردیم؛ امروز هم این ضرورت اقتضا می‌کند. من معتقد هستم باید اصل هشتم قانون اساسی که بحث امر به معروف و نهی از منکر است را در قالب سازمانی کاملا مستقل و فرا قوه‌ای راه اندازی کنیم.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس یازدهم، در گفتگو با «انتخاب» در رابطه با زمزمه‌های جایگزین قوانین و طرح‌های جدید برای گشت ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر در مجلس اظهار کرد: حجاب یک تکلیف الهی و یک فریضه دینی و یک ضرورت دینی است. از طرفی امر به معروف و نهی از منکر هم دستور دین است، ولی با شرایط و در چهارچوب خود باید انجام شود.

وی افزود: شرایط امروز به گونه‌ای است که اکثریت جامعه مردمانی مومن و مسلمان هستند و جامعه و دین ما این نوع حجاب امروزی را نمی‌پذیرد. ما بیشتر از طرف کسانی که ناراحت از این وضعیت و ناراضی از کشف حجاب هستند طرف سوال قرار گرفته ایم.

این نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: بنا بر این نیست که امروز در جامعه حالت دو قطبی ایجاد کنیم دیدگاه ما همان دیدگاهی است که مقام معظم رهبری در جمع بانوان ایراد کردند. ما برای تصمیم گیری درست درمورد حجاب به سراغ سی و چند دستگاهی رفتیم که مسئولیت کار فرهنگی و اجتماعی و تربیتی را بر عهده دارند و انجام نداده بودند. گزارش آن هم آماده شده و به زودی توسط کمیسیون فرهنگی در صحن مجلس مطرح می‌شود. باید دستگاه‌های مسئول اقدام کنند و شاید کلا ۵% هم سهم نیروی انتظامی نشود.

حاجی دلیگانی با تاکید براینکه نیاز امروز احداث وزارت امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: از ابتدای انقلاب باید وزارت امر به معروف و نهی از منکر را راه اندازی می‌کردیم؛ امروز هم این ضرورت اقتضا می‌کند. من معتقد هستم باید اصل هشتم قانون اساسی که بحث امر به معروف و نهی از منکر است را در قالب سازمانی کاملا مستقل و فرا قوه‌ای راه اندازی کنیم.

وی تاکید کرد: بهترین تصمیم در حال حاضر همان وزارت خانه است. اصل هشتم قانون اساسی بحث امر به معروف و نهی از منکر را مطرح کرده و من عقیده دارم برای این اصل باید سازمانی فرا قوه‌ای احداث کنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.