کد خبر : 3435
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴

گفتگوی مهر با لژیونر ایران در اسپانیا/ اینجا همه چیز حرفه‌ای است

گفتگوی مهر با لژیونر ایران در اسپانیا/ اینجا همه چیز حرفه‌ای است

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران که در تیم پالما اسپانیا حضور دارد ضمن بر شمردن امکانات حرفه‌ای فوتسال این کشور، گفت: به نظرم همه بازیکنان تیم ملی ایران می‌توانند راحت در لیگ اسپانیا بازی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، لیگ دسته اول فوتسال اسپانیا در حالی به عنوان بهترین لیگ فوتسال در دنیا شناخته می‌شود که امسال سه بازیکن تیم ملی ایران هم در این رقابت‌ها به میدان می‌روند.

مسلم اولادقباد و حسین طیبی در تیم پالما حضور دارند و سعید احمدعباسی هم با چند ماه تاخیر راهی تیم واین آلبالی والدپنیاس شد تا در کوران لیگ اسپانیا تیم‌های خود را همراهی کنند.

شرایط البته برای اولادقباد که در هشت مسابقه چهار گل برای پالما به ثمر رسانده، چندان مناسب پیش نمی‌رود. این بازیکن که دانشجو محسوب می‌شود، هر سه ماه یکبار برای تمدید مجوز خروج از کشور باید به ایران بازگردد. این اتفاق اخیراً رخ داده و اولادقباد در حال حاضر در ایران به سر می‌برد تا مجوز خود را تمدید کند. این بازیکن احتمالاً به خاطر تمدید این مجوز، سه بازی تیم پالما را در اوج رقابت‌های لیگ اسپانیا از دست می‌دهد؛ موضوعی که با گلایه این ملی پوش و بهترین بازیکن مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا همراه بوده است.

خبرنگار مهر به بهانه بازگشت اولادقباد به ایران، گفتگویی را با او از تجربیات حضورش در لیگ اسپانیا، شرایط حرفه‌ای حاکم بر این لیگ، مجوز خروج از کشور و… انجام داد که این گفتگو در ادامه می‌آید:

* به ایران برگشتم و سه بازی را از دست می‌دهم

متاسفانه هنوز با درخواست من برای تمدید مجوز خروج از کشور به مدت ۶ ماه موافقت نشده است. دوره اول سه ماهه این مجوز تمام شده و من در ایران هستم. فکر می‌کنم سه مسابقه تیم پالما را به این خاطر از دست می‌دهم. شاید این سه بازی بتواند زندگی و سرنوشتم را عوض کند. می‌گویند ما کمک می‌کنیم تا بازیکنان ملی پوش پیشرفت کنند اما در این مورد نه تنها کمک نشده بلکه مشکلاتی ایجاد می‌شود که از همه چیز زده می‌شویم.

گفتگوی مهر با لژیونر ایران در اسپانیا/ اینجا همه چیز حرفه‌ای است
اولادقباد در دیدار پالما مقابل بارسلونا

فدراسیون و کمیته فوتسال در جریان مشکل من هستند

اخیراً از فدراسیون درخواستی برای پیگیری این مشکل نداشته‌ام. فدراسیون و کمیته فوتسال خودشان در جریان مشکل من هستند و اگر می‌خواستند، کاری انجام می‌دادند. مشخص نیست مجوز من تا چه زمانی تمدید بشود. مهم آمدن و رفتنم به ایران نیست؛ مهم این است که حداقل چند بازی پالما را از دست می‌دهم. قبل از اینکه به ایران بیایم، سرمربی پالما مرا از ترکیب بیرون گذاشت. او حق داشت و می‌خواست در روزهایی که نیستم، آرایش تیمش را پیدا کند. اینها به من ضربه می‌زند. فکر نمی‌کنم تبدیل مجوز سه ماهه من به ۶ ماه کار سختی باشد. هنوز امیدوارم که مسئولان به من کمک کنند.

کسی در فوتسال دلسوز نیست

به نظرم زور فوتسال از فوتبال کمتر است. کسی در فوتسال دلسوز نیست. شما ببینید برای اسماعیل نژاد بازیکن تیم ملی والیبال وقتی پیشنهادی از ایتالیا آمد و او سرباز بود، همه دست به دست هم دادند و یک کمپین تشکیل دادند تا او را از ادامه خدمت معاف کنند ولی فوتسالی‌ها پشت هم نیستند و هوای هم را ندارند.

من و طیبی از این هم بهتر می‌شویم

شرایطم در پالما خوب است. از آن چیزی که فکر می‌کردم وضعیت بهتر بوده ولی اگر تمرکز بازیکن روی بازی‌ها باشد، راحت تر است. هم من و هم حسین طیبی عالی بودیم و مطمئنم بهتر از این هم می‌شویم. من در همان مسابقه اول که برای پالما به میدان رفتم، گلزنی کردم. امیدوارم در نیم فصل دوم لیگ اسپانیا بازهم پیشرفت کنم.

قهرمانی ما در اروپا سخت است

در لیگ قهرمانان اروپا عملکرد پالما بسیار خوب بود. در گروهی که غیرت قزاقستان حضور داشت و اندرلخت بلژیک که بارسلونا را حذف کرد، به عنوان صدرنشین به مرحله الیت رسیدیم و این مرحله را هم پشت سر گذاشتیم. حالا در جمع چهار تیم برتر اروپا هستیم. شانس خوبی برای قهرمانی در این رقابتها داریم ولی اسپورتینگ لیسبون و بنفیکا پرتغال هم هستند که کار را سخت می‌کند. با این حال حضور در این مرحله هم برای پالما که نخستین حضورش در لیگ قهرمانان را تجربه می‌کند، افتخار بزرگی است.

مردم پالما بیشتر پیگیر فوتسال هستند نه فوتبال

شهر پالما که در آن هستیم چندان بزرگ نیست اما مردمش فوتسال را دوست دارند و آن را پیگیری می‌کنند. آنها در لالیگا هم تیم فوتبال دارند اما آن را زیاد پیگیری نمی‌کنند. جو خیلی خوبی در سالن و در مسابقات خانگی ما حاکم است و این مسئله هم به من کمک زیادی کرده است.

گفتگوی مهر با لژیونر ایران در اسپانیا/ اینجا همه چیز حرفه‌ای است
اولادقباد و حسین طیبی

نتوانستم معلم زبان بگیرم

هنوز زبان اسپانیایی را یاد نگرفته‌ام. در این مدت هم به هر طریقی بود، کارم را راه انداختم اما دوست دارم این زبان را یاد بگیرم. نتوانستم معلم زبان بگیرم چون هر سه روز یکبار بازی داشتیم. ان شاءالله اگر وقت داشته باشم معلم هم می‌گیرم.

برای خانواده ام ویزا نگرفته‌ام

من در اسپانیا در هتل زندگی می‌کنم. هنوز نتوانسته‌ام برای خانواده ام ویزا بگیرم. به خاطر اوضاع فعلی، ویزای توریستی نمی‌دهند. برای اقامت خانواده ام اقدام کرده‌ام که مشخص نیست سفارت چه زمانی به ما وقت بدهد. باید مدارک را بدهیم و ببینیم چه می‌شود. قطعاً با حضور خانواده ام در اسپانیا شرایط من هم بهتر می‌شود.

احمدعباسی هم صد درصد بهتر می‌شود

با سعید احمدعباسی که در تیم واین آلبالی است، در ارتباط هستم. او هم دارد با شرایط وفق پیدا می‌کند و در دو بازی متوالی گل می‌زند. سعید هم صد درصد بهتر می‌شود. او در تیمی است که تماشاگران زیادی دارد و مردم والدپنیاس دیوانه فوتسال هستند.

بازیکنان تیم ملی می‌توانند راحت در اسپانیا بازی کنند

قطعاً اگر ما در اسپانیا خوب کار کنیم، راه برای بازیکنان دیگر ایران هم باز می‌شود. به نظرم تمام بازیکنان تیم ملی این توانایی را دارند که راحت در لیگ اسپانیا بازی کنند بخصوص بازیکنانی که قدیمی تر هستند. اخیراً می شنوم که بعضی از بازیکنان قدیمی تر تیم ملی از اسپانیا پیشنهاد داشتن ولی به خاطر شرایط مالی بهتر به تیم‌ها و کشورهای دیگر رفتند.

در اسپانیا همه چیز حرفه‌ای است

تفاوت لیگ اسپانیا با ایران؟ اینجا همه چیز حرفه‌ای است. باشگاه‌ها با امکاناتی که دارند، نشان می‌دهند تا چه اندازه حرفه‌ای کار می‌کنند. آنها یک مجموعه کامل شامل سالن بدنسازی، سالن فوتسال، فیزیوتراپی و… را به صورت کامل در اختیار دارند. همه امکانات داخل یک مجموعه است و کار بازیکن را راحت می‌کند. سطح فنی لیگ ایران بالا است ولی ضعف‌های زیادی دارد. باشگاه‌های ایران بیشتر اوقات، صد درصد قرارداد بازیکنان را نمی‌دهند. خود من در تیم‌هایی در ایران بودم که وقتی قهرمان نمی‌شدیم، ۳۰ درصد قرارداد را نمی‌دادند. این خوب نیست که بازیکن استرس داشته باشد. از نظر امکانات و مجموعه هم باشگاه‌ها در ایران ضعف دارند. ایران از نظر پتانسیل بازیکن و تکنیک فوق العاده است و اگر از نظر امکانات حرفه‌ای بشود، سطح فوتسال کشورمان بالاتر هم می‌رود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.