کد خبر : 27296
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۸:۱۹

دفاع سایت نزدیک به دولت از نامه وزرای رئیسی به شورای نگهبان؛ مشورت مومنانه مسبوق به سابقه و مورد استقبال شورا است

دفاع سایت نزدیک به دولت از نامه وزرای رئیسی به شورای نگهبان؛ مشورت مومنانه مسبوق به سابقه و مورد استقبال شورا است

یک سایت نزدیک به دولت نامه پرحاشیه برخی اعضای دولت به شورای نگهبان برای تایید صلاحیت اسماعیلی را «مشورت مومنانه» خوانده می‌گوید که این رویکرد مسبوق به سابقه و مورد استقبال شورا بوده است. رویداد ۲۴ | یک سایت نزدیک به دولت در واکنش به انتشار نامه چند وزیر دولت به شورای نگهبان نوشت: به

یک سایت نزدیک به دولت نامه پرحاشیه برخی اعضای دولت به شورای نگهبان برای تایید صلاحیت اسماعیلی را «مشورت مومنانه» خوانده می‌گوید که این رویکرد مسبوق به سابقه و مورد استقبال شورا بوده است.

دفاع سایت نزدیک به دولت از نامه وزرای رئیسی به شورای نگهبان؛ مشورت مومنانه مسبوق به سابقه و مورد استقبال شورا است

رویداد ۲۴ | یک سایت نزدیک به دولت در واکنش به انتشار نامه چند وزیر دولت به شورای نگهبان نوشت: به نظر می‌رسد دستگاه‌های امنیتی باید به شدت با چنین اقداماتی که صرفاً با اهداف سیاسی صورت گرفته و سعی در ایجاد تقابل علنی در فضای رسانه‌ای کشور دارند برخورد کنند؛ چرا که اصل مشورت دادن مومنانه و محرمانه به شورای نگهبان نه تنها محل اشکال نیست بلکه مسبوق به سابقه و مورد استقبال شورا بوده است.

سایت رجانیوز در واکنش به انتشار نامه چند وزیر دولت به شورای نگهبان نوشت: صبح امروز نامه‌ای محرمانه به امضای اکثریت هیأت دولت، به غیر از وزرای مرتبط با برگزاری انتخابات و سایر کاندیدا‌های عضو کابینه، منتشر شد که امضاکنندگان آن، دکتر محمدمهدی اسماعیلی را گزینه‌ای مناسب برای ادامه راه دولت شهید رئیسی دانسته بودند.

این سایت نزدیک به دولت در ادامه نوشت: این اقدام که در سالیان متمادی از سوی شخصیت‌ها و چهره‌های برجسته دینی و سیاسی کشور در تعامل با شورای نگهبان رواج داشته، در این مورد با شیطنت رسانه‌ای یک جریان بدنام رسانه‌ای مواجه و به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شد و پس از آن در رسانه‌های رسمی نیز بازتاب داشت.

این جریان از صبح امروز تلاش می‌کند تا این اقدام محرمانه و مرسوم اعضای دولت را نوعی تخلف انتخاباتی و فشار به اعضای شورای نگهبان برای احراز صلاحیت اسماعیلی معرفی کند، اما با نگاهی دقیق‌تر به ماجرای رخ داده و کنش‌های رسانه‌ای این جریان، این نکته به وضوح مشخص می‌شود که آن چه مصداق «فشار به شورای نگهبان» است، نه شهادت شرعی اعضای کابینه، که انتشار علنی یک نامه محرمانه با هدف ایجاد هزینه برای تصمیم احتمالی شورای نگهبان است.

به نظر می‌رسد دستگاه‌های امنیتی باید به شدت با چنین اقداماتی که صرفاً با اهداف سیاسی صورت گرفته و سعی در ایجاد تقابل علنی در فضای رسانه‌ای کشور دارند برخورد کنند؛ چرا که اصل مشورت دادن مومنانه و محرمانه به شورای نگهبان نه تنها محل اشکال نیست بلکه مسبوق به سابقه و مورد استقبال شورا بوده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.