کد خبر : 27278
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۸:۲۰

تیم ملی والیبال ایران که دو دیدار نخست خود در هفته دوم لیگ ملت ها را به ژاپن و برزیل واگذار کرده بود، در سومین بازی هفته دوم به مصاف تیم ملی والیبال بلغارستان رفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود از هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح امروز جمعه به مصاف بلغارستان رفت.

ترکیب تیم ملی والیبال ایران: محمدطاهر وادی، محمد والی‌زاده زاده، مهدی جلوه، امین اسماعیل نژاد، مرتضی شریفی، میلاد عبادی پور و آرمان صالحی

سرمربی: مائوریسیو موتا پائز

ست اول: ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران

اولین امتیاز توسط بلغاری‌ها به دست آمد اما در ادامه با دفاع بازیکنان ایران دو امتیاز برای آنها ثبت شد. عملکرد خوب بازیکنان ایران و اشتباهات فردی بازیکنان بلغاری در دفاع همان ابتدای بازی، اختلاف امتیاز را زیاد کرد و بازی با نتیجه ۹ بر ۵ به سود ایران بود که بلجینی تقاضای وقت استراحت داد.

پس از تایم اوت، امین اسماعیل نژاد با تک دفاع عالی امتیاز ۱۰ را برای ایران ثبت کرد. در ادامه روند بازی به سود ایران بود و بازیکنان با دفاع عالی توانستند نتیجه را ۱۶ بر ۱۲ به سود خود پیش ببرند. خطای زیاد بازیکنان بلغاری باعث شد بازی با نتیجه ۱۹ بر ۱۴ به سود ایران ثبت شد و سرمربی بلغارستان بلجینی دومین وقت استراحت را گرفت. بازیکنان ایران در توپ‌های برگشتی هم خوب کار کردند و اختلاف امتیاز را زیادتر کردند. خطای بازیکنان بلغاری در سرویس زیاد بود و همین موضوع به سود ما شد و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران به پایان رسید.

ست دوم: ۲۵ بر ۲۲ به سود بلغارستان

شروع ست دوم با کسب دو امتیاز برای ایران همراه بود، خطای بازیکنان بلغاری‌ها در سرویس همان ابتدای کار امتیاز سوم را برای ایران به دست آورد. در ادامه بازیکنان ایران با دفاع عالی اختلاف امتیاز را زیاد کردند و نتیجه ۱۰ بر ۶ به سود ایران پیش رفت و بلجینی هم اولین وقت استراحت خود را گرفت.

ریتم بازی بلغارستان پس از وقت استراحت بهتر شد و آنها توانستند بازی را به امتیاز مساوی ۱۱ برسانند، همین موضوع باعث شد پائز اولین وقت استراحت را برای ایران بگیرد. پس از تایم اوت، بلغاری‌ها پیش افتادند و بازی با نتیجه ۱۴ بر ۱۱ به سود آنها پیش رفت. در ادامه با کار سرعتی مهدی جلوه، امتیاز ۱۲ برای ایران ثبت شد اما بازی همچنان به سود بلغاری‌ها پیش رفت و شاگردان بلجینی با دفاع خوب نتیجه ۱۹ بر ۱۵ را به دست آوردند.

پائز سرمربی ایران دومین وقت استراحت را گرفت. خطای بازیکنان ایران در این ست بیشتر شد و نتیجه ۲۲ بر ۱۸ به سود بلغارها پیش رفت. میثم صالحی در خط حمله خوب عمل کرد و امتیاز ۱۹ را برای ایران به دست آورد. کار سرعتی بازیکنان بلغاری و عدم دفاع بازیکنان ایران امتیاز ۲۳ را برای تیم بلغارستان ثبت کرد. خطای سرویس بازیکن بلغاری، امتیاز ۲۰ را تقدیم ایران کرد.

اگر چه عملکرد بازیکنان ایران در دفاع قابل قبول نبود، اما در لحظات پایانی توانستند امتیاز کسب کنند و بلجینی تقاضای وقت استراحت کرد، اما در آخر امتیاز ۲۵ برای بلغارها ثبت شد و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به پایان رسید.

ست سوم: ۲۵ بر ۲۳ به سود بلغارستان

شروع ست سوم برای هر دو تیم پایاپای پیش رفت، آبشار خوب میثم صالحی و سرویس هوشمندانه مرتضی شریفی،  ۴ بر ۳ پیش افتاد. دریافت خوب و آبشار عالی ولی زاده امتیاز پنجم را برای ایران ثبت کرد اما در ادامه بلغارها بازی را به تساوی کشاندند. در یک رالی جذاب بلغارها پیروز میدان شدند. بازی با نتیجه ۱۴ بر ۱۲ پیگیری شد و بلغارها چندین امتیاز جلو افتادند تا اینکه میثم صالحی با عملکرد قابل قبول خود اختلاف را به یک رساند و نتیجه ۱۹ بر ۱۸ شد، بلنجینی هم بلافاصله وقت استراحت گرفت.

پس از تایم اوت، ایران توانست با خطای بلغارها بازی را به امتیاز تساوی ۲۰ برسانند. میثم صالحی امتیاز ۲۱ را برای ایران به دست آورد و بلنجینی هم بلافاصله دوباره تقاضای وقت استراحت کرد. در یک رالی جذاب و عملکرد خوب بازیکنان ایران، آبشار اسماعیل‌نژاد به آنتن برخورد کرد و امتیاز به تساوی رسید. در یک رفت و برگشت دیگر، بلغارها دفاع کردند و ۲۲ بر ۲۱ پیش افتادند، پائز هم بلافاصله تقاضای وقت استراحت کرد.

پس از تایم اوت، ایران به امتیاز ۲۲ رسید و یک تعویض هم در تیم بلغارستان رخ داد. امین اسماعیل‌نژاد با خطای سرویس امتیاز ۲۳ را به بلغارها داد. پس از آن وادی به اسماعیل‌نژاد پاس داد و بازیکنان بلغار هم او را دفاع کردند. در لحظات پایانی اسفندیار به میدان آمد اما تاثیری نداشت و باز هم بازیکنان بلغار، اسماعیل‌نژاد را دفاع کردند و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود بلغارستان به پایان رسید.

ادامه دارد…

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.