کد خبر : 2604
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۸:۳۹

اتفاقات کشور چهره‌های نفوذی را مشخص کرد/ افرادی که در این ایام به نظام توهین کردند باید نشانه‌گذاری شوند

اتفاقات کشور چهره‌های نفوذی را مشخص کرد/ افرادی که در این ایام به نظام توهین کردند باید نشانه‌گذاری شوند

رییس کمیسیون قضایی مجلس در گفت‌وگو با رویداد۲۴: موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون حقوق مجلس می‌گوید: شرایط کشور چهره‌های نفوذی را مشخص کرد. کسانی که از سفره انقلاب استفاده کردند و به صورت انقلاب لگد و سیلی زدند، همه این‌ها مشخص هستند، اعم از دانشگاهیان، سلبریتی‌ها، ورزشکاران و نمایندگان مجلس در هر قشری این افراد باید

رییس کمیسیون قضایی مجلس در گفت‌وگو با رویداد۲۴:

موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون حقوق مجلس می‌گوید: شرایط کشور چهره‌های نفوذی را مشخص کرد. کسانی که از سفره انقلاب استفاده کردند و به صورت انقلاب لگد و سیلی زدند، همه این‌ها مشخص هستند، اعم از دانشگاهیان، سلبریتی‌ها، ورزشکاران و نمایندگان مجلس در هر قشری این افراد باید نشانه‌گذاری و مشخص شوند.

موسی غضنفرآبادی نماینده مجلس

رویداد۲۴ زهرا ظهروند: موسی غضنفرآبادی رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به رویداد۲۴ می‌گوید: «حکمرانی نو» که آهنگ آن را آقای رئیسی زده، به منظور این است که ما بدون توجه به تهدیدهای غرب، بدون توجه به قطعنامه‌هایی که صادر می‌شود و بدون توجه به برجام، مسیر اقتصادی و سیاسی خود را پیش بگیریم. بعضی از کسانی که در گذشته بودند، دنیا را فقط غرب می‌دیدند و حل مشکلات را فقط در آمریکا می‌دیدند و آمریکا را کدخدا می‌دانستند.

او می‌گوید: امروز تغییر به صورت جدی ایجاد شده است؛ به این معنی که ما نه آمریکا و نه اروپا را قابل اعتماد نمی‌دانیم. در ثانی با نگاه به گذشته آمریکا و اروپا متوجه می‌شویم که یک گذشته بسیار مخوف، تاریک و وحشتناک و جلادانه‌ای بوده است؛ بنابراین بهترین کاری که در حال حاضر در بحث‌های اقتصادی و سیاسی در اطراف ما وجود دارد، همکاری با کشور‌های همسایه و همکاری با کشور‌هایی است که احترام متقابل کشورمان را رعایت می‌کنند. به عبارتی این کشور‌ها بر اساس احترام متقابل، کار و فعالیت، موضع‌گیری و حمایت می‌کنند. با این کشور‌هایی که می‌شود کار کنیم که کشور‌های کمی هم نیستند، کار را شروع کرده‌ایم و فعالیت هم کرده‌ایم؛ البته در این حوزه فعالیت حتماً سنگ‌اندازی‌هایی وجود دارد و برخی دنبال این هستند که نگدارند این اتفاق بیفتد؛ مثل قرارد‌هایی که با روسیه و چین داریم.

غصنفرآبادی می‌گوید: مراودات اقتصادی و سیاسی با چین، روسیه و کشور‌های همسایه ایجاد شده است، منتهی آن‌ها به دنبال این هستند که این اتفاق نیفتد و روزنامه‌هایشان این مسئله را نشان می‌دهند و بیانگر این موضوع است و حساسیت‌های بی‌جا و نگرانی برای مردم ایجاد می‌کنند.

رییس کمیسون قضایی مجلس می‌گوید: در این سنگ‌اندازی‌ها، دروغ‌هایی را پخش می‌کنند که مثلاً ایران می‌خواهد تحت سیطره چین و روسیه باشد. از این قبیل حرف‌ها می‌زنند که همه این حرف‌ها، حرف‌های فریبنده‌ای است و فقط می‌خواهند نگرانی ایجاد کنند و نگذارند این مسیری که جدیداً آغاز شده، طی شود. در گذشته می‌گفتند نمی‌شود نفت بفروشیم یا اینکه نمی‌شود مراوده داشته باشیم و می‌گفتند اگر FATF مثلاً امضا نشود ما نمی‌توانیم هیچ قراردادی داشته باشیم و نمی‌توانیم نفت بفروشیم و دلار وارد کنیم. اما الحمدلله همه این‌ها را کنار گذاشتیم و امروز بدون توجه به فشار‌هایی که غرب مخصوصاً آمریکایی‌ها داشتند، شرایط رو به پیشرفت است و ریل‌گذاری‌های اقتصادی و سیاسی بسیار مناسب و خوبی انجام گرفته است.

نماینده بم می‌گوید: همین ریل‌گذاری‌های صحیح در بحث‌های سیاسی و اقتصادی، دشمن را عصبانی کرده که این اغتشاشات و فتنه‌گری‌ها و این تحرکات را طراحی می‌کند. اگر جمهوری اسلامی ایران در موضع قدرتمندی نبود، کسی اصلاً متعرض او نمی‌شد. کشور‌های آفریقایی ضعیفی وجود دارند که هیچ کسی اصلاً به آن‌ها محل نمی‌گذارد، پس بنابراین ما قدرت داریم، عزت‌مند هستیم و اقتدار داریم و راه و مسیرمان رو به پیشرفت و صحیح است که دشمن نگران و عصبانی است، هرچند هیچ غلطی هم نمی‌تواند انجام دهد.

وی با اشاره به «حکمرانی نو» در مسائل اجتماعی با توجه به مباحث اخیر در کشور، گفت: ما از ارزش‌هایمان کوتاه نمی‌آییم؛ البته در بعضی جا‌ها این جریانی که اتفاق افتاد، دست‌های نفوذی و چهره‌های نفوذی را مشخص کرد. کسانی که از سفره انقلاب استفاده کردند و به صورت انقلاب لگد و سیلی زدند، همه این‌ها مشخص هستند، اعم از دانشگاهیان، سلبریتی‌ها، ورزشکاران و نمایندگان مجلس در هر قشری این افراد باید نشانه‌گذاری و مشخص شوند. باید چهره‌های افرادی که تا به حال خود را ایرانی و انقلابی نشان می‌دادند، اما محتوایشان چیز دیگری بوده یعنی بر اساس خواست دشمن حرکت می‌کردند، شناسایی شود.

غضنفرآبادی می‌گوید: در همه صنوف، افرادی بودند که آن حقیقت واقعی خود را نشان دادند. البته بعضی افراد خیلی شتاب‌زده عمل کردند و هنوز هم هستند کسانی که پشت پرده کار‌های خود را انجام دادند که این‌ها شناسایی شدند و بایستی شناسایی شوند. مسیرمان روشن و شفاف است و ان‌شاءالله بدون منافقان، بدون جاسوسان و نفوذی‌ها، گام‌های مهم و خوبی در بحث‌های اجتماعی برخواهیم داشت.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.