کد خبر : 18762
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۰:۵۲

غلامرضا تاجگردون گفت:؛

مشارکت و همدلی در انتخابات راهی است برای رهایی از مشکلات+گزارش تصویری

مشارکت و همدلی در انتخابات راهی است برای رهایی از مشکلات+گزارش تصویری
همایش بزرگ حامیان سلامت از دکتر غلامرضا تاجگردون در شهرستان گچساران برگزار شد.؛

به گزارش انتخاب فردا ، غلامرضا تاجگردون در این همایش اظهار داشت: افتخار دارم در جمع شما حضور دارم .
عزیزان بخش بهداشت ،رفع نیاز مردم نقطه مشترک بین ماست،امروز در بسیاری از بخش ها در کشور دچار مشکلاتی هستیم که باید تدبیر لازم برای رفع آن اندیشیده شود من در گروه فضای مجازی و کلام می خوانیم و می شنویم که برخی کاستی ها ناشی از بی تدبیری و سو مدیریت است گر چه آنها سهمی دارد ولی سهم آنها در حدی نیست که بخواهیم به آن بتازیم.
وی افزود:در شرایط کنونی و مشکلاتی که وجود دارد یک نفری که در بیمارستان کار می کند فقط از برخی مشکلات بهداشت درمان خبر دارد و بنده مثل خیلی از شماها و تصمیم گیرهای جامعه اعتقاد داریم که قبل از درمان پیشگیری مهم است ولی آنقدر آسیب ها و هزینه های درمان در جامعه زیاد شده که گاها بخش بهداشت و پیشگیری فراموش میشود.
از طرفی دیگر به دلیل عدم تناسب در شاخص های محاسباتی در آخرین نقطه محروم کشور با وجود توسعه نیافتگی و نابرابری در کشور آسیب عدم محاسباتی دقیق با آن روبرو می شویم و کسی هم دلیل اصلی آن را نمی داند.
وی اظهار داشت: با توجه به محاسباتی که در مجلس و بودجه انجام می‌دادیم یک رقمی به بیمارستان داده میشد و در بودجه اعلام می‌شد.یک نماینده یا هر مسیول دیگر چه نقشی در این میتواند داشته باشد اول باید سهم جامعه را خوب بشناسد و آن را به مرکز انتقال بدهد وقتی این ارتباط وجود نداشته باشد موجب می شود که اتفاقات بدی در کشور صورت بگیرد و نتیجه خوبی به همراه ندارد .
این کاندیدای مجلس بیان داشت:درد بسیار معمولی در یک نقطه محروم روستا میتواند یک نقش ملی در جامعه ایجاد کند گرچه بعدش فراموش می شود و همین ها آسیب ظپذیر میشود،پزشک آسیب پذیر می شود وقتی که می بیند متناسب با نیاز و تحصیلش حقش را دریافت نمیکند در جامعه پرستاری و دیگر خدمات درمانی درگیر می شود بعد درگیری بیش از اندازه باعث ایجاد گسس بسیار ناپایداری در بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی می بینید.
این روزها در رسانه در بخش بودجه درگیری خیلی ساده بین مجلس و دولت در قبال پوشش تامین اجتماعی به دلیل وجود شکاف موجود این چنینی وجود دارد.
مشکلات همیشه وجود دارد یک پزشک ،پرستار ،دارو ساز و بهیار وقتی مطالباتش را از بخش بیمارستان نمیگیرد باید مطالباتش را متناسب با آن چیزی که نیاز است بیان کنند و ماها باید انتقال بدهیم به جامعه و مسولی که در مرکز متولی این امر است.


وی عنوان کرد:گاهی اوقات یک پیشنهاد ساده می تواند یک تحول ایجاد کند یا می تواند بخشی را به نابودی بکشاند گاهی اوقات یک طرح سلامت میتوان ارتقا سطح جامعه باشد گاهی میتواند وضع را به بدترین شکل ممکن انجام دهد .
من در سالهای قبل بحث یک درصد افزایش مالیات بر ارزش افزوده مطرح که شد پیشنهاد شخصی خودم بود که این یک درصد ارزش افزوده در طرح سلامت که آن موقع مبلغی بالغ بر ۳هزارو دویست میلیارد تومان پولش بود که با این پول می توانستیم سهم بیمه طلایی مردم شهرهای کوچک و حاشیه نشین حدود ۲۲میلیون جمعیت درمانش را مجانی کنیم و مابقی پول را هم خرج تاسیساتی میکردیم که آثارش را در مناطق محروم کشور میبینیم آینها ناشی از تصمیمات کوچکی بود که از نتیجش کل کشور بهره مند می شد.
من اعتقاد داشتم پزشک باید به دنبال بیمار بگردد یعنی پزشک احساس کند که بیمار را باید درمان کند و متناسب با انجام خدمتی که می دهد حق الزحمه خود را دریافت کند.
خیلی خوب این طرح را پیش می بردیم که یهو یک اتفاق افتاد و نمی دانیم چه شد که فقط به فکر رفع مشکل بودیم به دنبال علت نبودیم علت همان جایی بود که ما نفهمیدیم باید کجا را درست کنیم یک جا را درست میکردیم بعد رهایش کردیم و به پزشک سرکوب زدیم تا نتیجه آن می شود پزشک تصمیم میگیرد که نباید خدمت بدهد و تغییر شغل بدهد شهر و استان ما هم از این امر مستثنا نیست
تاجگردون افزود:حتما باید نوع خدمات و سرویس دهی به جامعه باید آنقدر افزایش پیدا کند که ساختمان های فیزیکی ساخته شده با پول بیت المال بتواند خدمات پوششی مناسب به جامعه بدهد،
وقتی نتوانیم خدمات را متناسب با وضع موجود به مردم بدهیم هر کسی ریس شبکه بهداشت و درمان باشد گیر می کند ،ضعف مدیریتی وجود دارد ولی نباید بهانه ای باشد که فراموش کنیم پس فردا اگر تاجگردون نماینده مردم شد باز هم اینگونه رفتار کند که در حال حاضر میکند ما باید آنگونه رفتار کنیم که آیندمان بهتر از حال باشد نه اینگونه رفتار کنیم که غبطه بخوریم به خاطر گذشتمان .
وی گفت:جامعه ای فرسوده است که گذشته اش بهتر از حالش باشد این امید را سرکوب می کند در جامعه این چنینی بخش بهداشت نمی تواند کار بکند و پیشگیری منتفی است و مردم گرفتار تامین دارو هستند و گرفتار این هستند چطوری بیمارشان را به بهترین مرکز تخصصی نزدیک برساند که نمیرد قصد خورده گرفتن بر کسی هم نداریم قصد ایراد گرفتن بر مدیری و مسولی نداریم قصد ما این است که بگوییم که راه را اشتباه رفتیم این شهر درد دارد و راه درمان هم دارد یکی از راه درمانش انتخابات ۱۱ اسفند است راه های دیگری است که با مشارکت و همدلی پیش برویم،
هر دردی درمان دارد ما در تأمین یه دارو ساده گیر کردیم در عدم تامین کپسول هوا گیر کردیم امروزه در دنیا ۱۸۰میلیارد دلار یعنی شیش هفت برابر درآمد نفتی ایران هوش مصنوعی در درمان است دنیا با سرعت پیش میرود و ما همچنان در موضوعات اولیه بهداشت و درمان هستیم .
انتخابات و مشارکت مردم که امروز شما به بنده افتخار دادید دور هم جمع شدیم این اعتماد را به من داشته باشید که بتوانم محکم تر در صحنه های پیش رو انتخاباتی حضور پیدا کنم یک راهی است برای رهایی .
خیلی از دوستان و جوانان این روزها نسبت به مشارکت در صندوق رای خودشان مایوس هستند یا قصد ندارند حضور پیدا کنند در پای صندوق رای ولی ما باید انتخاب کنیم ،رای ندان کجای قضیه را حل میکند،اگر رای ندادن مشکلات را حل میکند بیاید با هم رای ندهیم،اگر رای دادن دردی از گوشه ای از شهرمان را حل می کند با هم رای بدهیم حداقل این شهرستان و استان به خوبی درک میکنند فرق رای دادن و ندادن را .
مسله این است که باید کسی را انتخاب کنیم که بتوانیم حرفمان را بهش بزنیم ولو با داد و فریاد اصلا ضدیت و مقابله و دعوا با هیچ کسی نداریم و از مقامات امنیتی و همه کسانی که کمک کردند که فضای انتخاباتی گچساران رقابتی همراه مشارکت بالا باشد به سهم خودم تشکر میکنم ولی ای کاش این صحنه رقابت برای همه فراهم شود تا هیچ کس در این دو شهرستان احساس نکند کاندید مطلوبش نیست و نمی تواند رای بدهد.
مشارکت همراه رقابت معنا دارد گچساران جز معدود جاهایی است که رقابت وجود دارد رقبای عزیز خواهشمندم به عنوان برادر کوچکتان بیاید صحنه رقابت را گرم کنیم و حضور پیدا و با مردم صحبت کنیم نه اینکه به دنبال چیزی نباشید که تکرارش ضروریست به دنبال رقابت باشید، ما مکلفیم بر اینکه مردم را آماده کنیم برای یک رقابت نه تکلیف ارادی و حکومتی بلکه یک تکلیف اجتماعی سیاسی برای خودمان و یک تکلیف اجتماعی برای شهرمان باید صحنه رقابت را فراهم کنیم و این صحنه با حضور شما حاصل خواهد شد و شما عزیزان کارتان را تا انتخابات ادامه دهید و مردم و جوانان را تشویق کنید به حضور در انتخابات.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.