کد خبر : 1872
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰:۴۵

اولویت های فرهنگی گچساران از نگاه اعضای شورای فرهنگ عمومی گچساران

اولویت های فرهنگی گچساران از نگاه اعضای شورای فرهنگ عمومی گچساران

گچساران- ایرنا- اعضای شورای فرهنگ عمومی گچساران در نشستی ضمن بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در ارتباط با مسائل فرهنگی، پیشنهاداتی را به عنوان اولویت های فرهنگی در شهرستان ، ارائه دادند.

به گزارش ایرنا، اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت جوانان، تشکیل کمیته ای ویژه جوانان، تقویت گفتمان فرهنگی، حمایت  از همایش و برنامه های  فرهنگی از سوی دستگاه های اجرایی، تقویت نهادهایی مانند آموزش و پرورش،   هزینه کردن دستگاه های اجرایی برای برنامه های فرهنگی،  فرهنگ سازی درحوزه مسائل اجتماعی و اقتصادی از مهمترین مباحثی بود که در شورای فرهنگ و عمومی گچساران  مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

ضرورت اجرای همایش های فرهنگی بصورت ماهانه در گچساران

امام جمعه گچساران  گفت: دستگاه های اجرایی این شهرستان می توانند چندین همایش فرهنگی را به مناسبت های مختلف در گچساران برگزار و یا حمایت کنند.

حجت الاسلام سید امین الله حجازی از فرماندار گچساران تقاضا کرد  که با نرمی و صداقت، مسئولین شهرستان را پای کار بیاورند که ماهانه یک برنامه فرهنگی به منظور ارتباط با نسل جوان برگزار کنند.

حجازی ادامه داد: برای شناسایی و سبک جذب جوانان در شهرستان باید کمیته ای تشکیل شود و در این زمینه باید از سوی کارشناسان آسیب ها شناسایی و راهکارها نیز داده شود.

وی  با بیان اینکه آموزش و پرورش و دانشگاه از لحاظ فرهنگی تقویت شود گفت: برای برگزاری همایش های فرهنگی که باید به صورت ماهانه در این شهرستان برگزار شوند باید متولی مالی پیدا کنیم هر چند برخی از ادارات می توانند به صورت مشترک  از اعتبارات فرهنگی  دستگاه های مربوطه خود  برای برگزاری چنین همایش هایی استفاده کنند.

عمل به وظایف گره گشای مشکلات جامعه

اولویت های فرهنگی گچساران از نگاه اعضای شورای فرهنگ عمومی گچساران

امام جمعه گچساران گفت: اگر همه آحاد جامعه چه مسئول و چه غیرمسئول پای کار باشند هیچ مشکلی در جامعه به وجود نخواهد آمد.

حجازی با بیان اینکه اگر احاد جامعه  به وظیفه اش عمل کند بسیاری از مشکلات نیز مرتفع خواهد شد گفت: بی توجهی برخی ها به وظایف خود موجب  گرفتاری و فقر و بیکاری برای مردم می شود.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی باید تلاش کرد که در هر جایگاهی که قرار داریم به وظایف خود عمل کنیم تا دشمنان نظام و انقلاب بهانه ای برای توطئه نداشته باشند.

هزینه ۲۰  میلیارد ریالی شهرداری دوگنبدان برای اجرای برنامه های فرهنگی

اولویت های فرهنگی گچساران از نگاه اعضای شورای فرهنگ عمومی گچساران

رییس شورای شهر دوگنبدان گفت: در بحث کار فرهنگی اگر از خود مدارس شروع کنیم بسیاری از مسیر را رفته ایم.

غلامرضا شکوهی ابراز کرد: شهرداری دوگنبدان در راستای کار فرهنگی نزدیک به ۲۰ میلیارد به دستگاه های اجرایی امسال کمک کرده در حالی که باید  درمیدان عمل و اجرا کار فرهنگی انجام گیرد.

وی با بیان اینکه شهرداری  دوگنبدان هزینه های برنامه های فرهنگی گچساران را تقبل می کند گفت: در صورتی که  ادارات این شهرستان از شهرداری بنر و ابزار تبلیغاتی تقاضا نکنند، قول می دهیم که شهرداری کل هزینه مالی برنامه ها ی فرهنگی  این شهرستان را در طول سال برعهده بگیرد.

شرکت نفت گچساران باید بانی برنامه های فرهنگی در گچساران باشد

امام جمعه گچساران گفت:  شرکت نفت گچساران باید به میدان بیاید و بانی چنین برنامه های فرهنگی در شهرستان باشد.

حجازی ادامه داد: با توجه به اینکه فقر و بیکاری در این شهر بیداد می کند  شرکت نفت باید در برگزاری برنامه های فرهنگی تمام تلاش خود را در شهرستان انجام دهد.

دادستان، تاکنون  برای هزینه درکار فرهنگی در گچساران هیچ مدیری  متهم نشده

اولویت های فرهنگی گچساران از نگاه اعضای شورای فرهنگ عمومی گچساران

دادستان عمومی و انقلاب گچساران گفت: هیچ مدیری تاکنون برای هزینه درکار فرهنگی در این شهرستان متهم نشده و در این زمینه  و یک مورد پرونده در این شهرستان نداریم.

 حجت الاسلام محمد صدرا  ادبیان  ادامه داد: برخی از دستگاه ها در گذشته برای برگزاری برخی برنامه ها ساز و نقاره(تُشمال دستمال بازی) در شهر به راه می انداختند و هزینه ها می کردند اما امروز مدعی هستند که هزینه ای برای کار فرهنگی وجود ندارد؟!.

دادستان، کدام مدیر بازخواست شده است

 دادستان عمومی و انقلاب گچساران گفت: هدف از برگزاری برنامه فرهنگی این است که جوان مومن انقلابی تربیت شود که در بزنگاه های مختلف از ارزش های نظام اسلامی دفاع کند.

وی ادامه داد: کجای این شهرستان  مشاهده کرده اید که مدیری برای اربعین و یا  ترویج فرهنگ قرآن، نماز و…هزینه کرده باشد و بعد بازخواست شده باشد؟!.

دادستان، بنر تشکر از مدیر ان در سطح شهرستان پایین کشیده می شود

 دادستان عمومی و انقلاب گچساران گفت: در صورتی که  اداره ای با پول بیت المال اقدام به نصب بنر در زمینه  تشکر از انتصاب مسئولی کند اصلا قابل قبول نخواهد بود، و آن بنر پایین خواهد آمد و با شخص مسئول  برخورد خواهد شد.

فرماندار، برخی از مدیران دستگاه های اجرایی پای کار فرهنگی نیستند

اولویت های فرهنگی گچساران از نگاه اعضای شورای فرهنگ عمومی گچساران

فرماندار گچساران  گفت: متاسفانه مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان  در مباحث فرهنگی زیاد ورود نمی کنند و چندین بار درجلسات شورای اداری نیز بر این امر مهم تاکید شده اما خیلی از مدیران پای کار فرهنگی نیستند.

روانبخش دیهیمی خوب افزود: بسیاری از دستگاه های اجرایی بودجه فرهنگی دارند و فرمانداری گچساران برای اجرای چنین برنامه فرهنگی در شهرستان نیز همکاری لازم را خواهد داشت و این موضوع مهم در دستور کار ادارات قرار خواهیم داد.

 اثر کار فرهنگی باید در جامعه دیده شود

اولویت های فرهنگی گچساران از نگاه اعضای شورای فرهنگ عمومی گچساران

فرمانده سپاه ناحیه گچساران ابراز کرد: اهمیت کار فرهنگی برهیچ کسی هم پوشیده نیست و در صورتی که سهل انگاری و کم توجهی در این عرصه نیز صورت بگیرد آثارش در عرصه های مختلف جامعه نمایان خواهد شد.

سرهنگ سید حمزه محقق زاده افزود:  نیروهای بسیجی معمولا در مناسبت های مختلف میدان دار برنامه های فرهنگی هستند،اما در بسیاری از برهه ها نیز نیازمند کار فرهنگی هستیم که بخشی از کار هم مربوط به بحث هزینه است.

وی  ادامه داد:  اثر کار فرهنگی باید در جامعه دیده شود در حالی که آموزش و پرورش، دانشگاه ها و حتی نخبگان، نویسندگان، هنرمندان و  ورزشکاران جامعه می توانند در پیشبرد اهداف فرهنگی نیز گام بردارند.

حوزه علمیه با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند

اولویت های فرهنگی گچساران از نگاه اعضای شورای فرهنگ عمومی گچساران

مدیر حوزه علمیه گچساران  گفت: امروز ما نه فقط برای مباحث فرهنگی حتی برای مباحث دیگر هم با مشکلاتی مواجه هستیم، طلاب همیشه در تمامی عرصه ها از جنگ سخت گرفته تا جنگ نرم و جهاد تبیین خالصانه و جهادگونه پای کار بوده اند.

حجت‌الاسلام محمدسعید رشیدی‌کیا افزود:حوزه علمیه گچساران از لحاظ مالی و شهریه با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند اما طلاب همیشه در صحنه ها آماده اند و در راستای کار فرهنگی از هیچ کوششی نیز دریغ نخواهند ورزید.

تقویت اثر گذاری های مصوبات شورای فرهنگ عمومی در جامعه 

رییس  فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: اثر گذاری های مصوبات شورای فرهنگ عمومی در جامعه باید بیش از پیش تقویت شود.

 اورنگ نارکی افزود: تشکیل کمیته ای با محوریت برنامه فرهنگی ویژه جوانان از مهمترین مصوبات این نشست است. 

وی با بیان اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان حکم قانون را دارد و باید اجرا شوند تصریح کرد: باید از ظرفیت اقشار مختلف مردم، متنفذین و ریش سفیدان در برنامه های فرهنگی این شهرستان استفاده شود.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.