کد خبر : 1658
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۸:۴۴

حضور میدانی مسئولان کهگیلویه و بویراحمد و افزایش سرمایه اجتماعی

حضور میدانی مسئولان کهگیلویه و بویراحمد و افزایش سرمایه اجتماعی

یاسوج – ایرنا – با حضور مدیران جهادی دولت مردمی سیزدهم در میدان عمل، توده های مختلف مردمی به صورت رو در رو مسائل و مشکلات خود را با مسئولان در میان می گذارند و مدیران نیز برای حل مشکلات دستورات لازم را صادر می کنند.

به گزارش ایرنا، سال ها بود حضور مسئولان در میان مردم کمرنگ شده بود و مدیران ترجیح می دادند از میز و یا از مسافت دور، دستی برای توده های مردم تکان دهند . نبود مدیران در میان مردم و وعده های عمل نشده کم کم  به بی اعتمادی آحاد مردم از مسئولان دامن می زد تا اینکه دولت مردمی سیزدم  قدم در میدان خدمتگزاری به مردم گذاشت و به افزایش اعتماد مردم و  سرمایه اجتماعی کمک کرد.

فاصله ها از میان برداشته شد، مدیران و مسئولان شانه به شانه هموطنان در فضای آکنده از صمیمت حرفهای آنان را گوش می دهند. روزی نیست که مسئولی بلندپایه از رئیس جمهور گرفته تا وزیران و استانداران در کنار مردم ننشینند و به درددل و آلام آنها گوش ندهند و برای حل مشکلات آنان دستوری صادر نکنند و دستور را تا به نتیجه رسیدن پیگیری نکنند.

این رویه که توسط آیت الله رئیسی رئیس جمهور آغاز شده کم کم به یک عادت برای مسئولان تبدیل شده است ،اینک مسئولان  شأنی جز خدمت به مردم برای خود تعریف نمی کنند چرا که اعتبار خود را از آن‌ها وام گرفته‌اند.

حضور میدانی مسئولان کهگیلویه و بویراحمد و افزایش سرمایه اجتماعی

استانداران دولت مردمی سیزدهم همچون رئیس جمهور در هفته میزبان همشهریان خود می شوند و به صورت حضوری مشکلات آنان را بررسی و برای حل آنان چاره اندیشی می کنند.

کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان هایی است که استاندار و مدیران بلندپایه آن یک روز را در هفته به دیدار حضوری با مردم اختصاص می دهند و رودر رو و بدون واسطه دردلهای مردم را می شنوند. مردم هم بدون ترس و لکنت زبان مسائل و مشکلات خود را با استاندار و مدیران دولت در استان در میان می گذارند.

 نگاهی به افراد ملاقات کننده نشان می دهد که از طبقات و گروه‌های شغلی مختلف هستند ، بدون واسطه و در فضایی صمیمی پیشنهادات، مشکلات و طرح‌های خود را با استاندار در میان می گذارند. 
یکی از شهروندان در برنامه هفتگی ملاقات مردمی این هفته مشکلات خود را رو در رو با سید علی احمد زاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد از اینکه بدون واسطه و ترس در کنار استاندار نشست و مشکلاتش را با وی در میان گذاشته اظهار خرسندی همراه با شگفتی کرد.

احمدزاده  به خبرنگار ایرنا درباره اظهار شگفتی از دیدار رودرو با استاندار گفت: نخستین بار است که با یک مدیر بلند پایه دولتی ،مشکلاتم را بدون لکنت زبان و ترس در میان می گذارم و از سوی ایشان هم دستور به حل آنها داده می شود. 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: موضوعات و درخواست های ملاقات کنندگان توسط کارگروه ملاقات های مردمی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت نیاز و با توجه به موضوع درخواستی با متقاضیان تماس گرفته می شود.

این هفته ای که گذشت هم ملاقات کنندگان همه خوشحال از دفتر استاندار بیرون رفتند و اعتقاد داشتند دستورات استاندار با پیگیری منجر به نتیجه خواهد شد. 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد درحاشیه این برنامه ملاقات مردمی  اظهار داشت: در برنامه دیدارهای چهره به چهره موضوعات درخواستی و مشکلات ملاقات کنندگان در فرمی مخصوص با ذکر جزئیات شرح داده شده و دستورات لازم برای رسیدگی، پیگیری و اقدام  براساس قانون به دستگاه مربوطه صادر می شود.

احمدزاده تاکید کرد: باید این مساله مورد تاکید باشد که درخواست های مردمی و ملاقات کنندگان براساس قانون و راهکار قانونی داشته باشد.
 وی با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات مردم از سوی دستگاه های اجرایی، گفت: مدیران در دستگاه ها ملزم هستند که مشکلات مردم و دستورات صادر شده را که در جریان دیدارهای مردمی صورت می گیرد، بصورت جدی مورد پیگیری قرار دهند.

حضور میدانی مسئولان کهگیلویه و بویراحمد و افزایش سرمایه اجتماعی
استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: دیدارهای مردمی در همه شهرستان های استان تداوم داشته و تلاش برای گره گشایی از مشکلات مردم در همه شهرها و مناطق مختلف از سوی فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در دستور کار باشد.
در این برنامه ملاقات عمومی، تقاضای تسهیلات اشتغال و کارافرینی، رفع مشکلات بانکی، حمایت به توسعه کارگاه های تولیدی و بافندگی، حمایت به صنایع بسته بندی، طرح های زنبورداری، کشاورزی و ارائه خدمات از جمله مهمترین خواسته مراجعین بود.

مدیران دولت سیزدهم ،مدیران میدانی هستند اکنون که حضور در میدان و در کنار مردم اعتماد برباد رفته را برمی گرداند می طلبد مسئولان رویه رئیس جمهور را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند و تا رسیدن به نتیجه از پای ننشیند. مدیران انقلابی در میدان باید تلاش کنند جهاد تبیین را در کنار کارها انجام دهند تا مردم از عملکرد دولت مردمی سیزدهم اطلاع یابند.   

حضور میدانی مسئولان کهگیلویه و بویراحمد و افزایش سرمایه اجتماعی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.