کد خبر : 1395
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳

تصمیم عجیب وزارت ورزش در سوارکاری/ فرد ردِ صلاحیت شده سرپرست شد!

تصمیم عجیب وزارت ورزش در سوارکاری/ فرد ردِ صلاحیت شده سرپرست شد!

وزارت ورزش فردی را به عنوان سرپرست فدراسیون سوارکاری منصوب کرده که ۶ ماه پیش توسط همین وزارتخانه و برای ورود به انتخابات همین فدراسیون «ردِ صلاحیت» شده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت ورزش در رابطه با فدراسیون سوارکاری بالاخره حرفِ «بالادستی» و غیرقانونی خود را به کرسی نشاند و اقدام به تعیین سرپرست برای این فدراسیون کرد آن‌هم سرپرستی که همین چند ماه پیش دستِ رد مسئولان همین وزارتخانه را به سینه خود دیده بود!

محمود حیدری سرپرست منصوب شده برای فدراسیون سوارکاری است. وی اتفاقاً جزو متقاضیان ریاست در این فدراسیون هم بود که طی مدت زمان مقرر برای نام نویسی از کاندیداها (۱۷ بهمن تا اول اسفندماه ۱۴۰۰) با تکمیل فرم ثبت نام آمادگی رسمی خود برای ورود به انتخابات اعلام کرد. صلاحیت وی برای این ورود اما در اولین مرحله بررسی پرونده کاندیداها رد شد و به همین دلیل در مورد او اصلاً کار به مراجع ذی صلاح و حساسیت بررسی آنها کشیده نشد.

بعد از اتمام مهلت ۱۰ روزکاری برای نام نویسی از کاندیداهای فدراسیون‌ها، پرونده مدیریتی آنها در «کمیسیون تطبیق احراز شرایط داوطلبین» وزارت ورزش مورد بررسی قرار می‌گیرد. نشست این کمیسیون برای فدراسیون سوارکاری ۹ اسفندماه سال گذشته برگزار شد و طی آن پرونده ۱۰ کاندیدای این فدراسیون مورد بررسی قرار گرفت.

با رای اعضای این کمیسیون که نصرالله پریچهره سرپرست وقت اداره کل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی یکی از آنها بود، ۷ نفر از کاندیداهای انتخابات فدراسیون سوارکاری «رد صلاحیت مدیریتی» شدند که یکی از آنها محمود حیدری بود.

تصمیم عجیب وزارت ورزش در سوارکاری/ فرد ردِ صلاحیت شده سرپرست شد!

فهرست کاندیداهایی که توسط کمیسیون تطبیق برای انتخابات فدراسیون سوارکاری رد صلاحیت مدیریتی شدند

البته وی نسبت به این تصمیم و حکمی که کمیسیون تطبیق برای او صادر کرده بود معترض شد و اعترضش را به صورت رسمی هم اعلام کرد. «شورای تجدیدنظر داوطلبان احراز پست ریاست» فدراسیون سوارکاری در نشستی که ۲۴ اسفندماه سال گذشته تشکیل شد، همزمان با اعتراض دیگر کاندیداها به این اعتراض حیدری هم رسیدگی کرد اما نتیجه بررسی اعضای این شورا این شد که وی مشمول مفاد دستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدهای دارای وثاقت و امانت «نمی باشد». بدین ترتیب محمود حیدری خیلی زود از مسیر انتخاباتی فدراسیون سوارکاری کنار گذاشته شد.

اعضای «کمیسیون تطبیق» و «شورای تجدید نظر» همگی از مدیران وزارت ورزش هستند. حتی سیدمحمد پولادگر به عنوان رئیس شورای تجدیدنظر در نشست اسفندماه این شورا حضور داشت و در واقع یکی از نفراتی بوده که محمود حیدری را برای ورود به انتحابات فدراسیون سوارکاری رد صلاحیت مدیریتی کرده است.

حالا به فاصله ۶ ماه همین محمود حیدری سرپرست همین فدراسیون سوارکاری می‌شود. البته که حکم او توسط وزیر ورزش صادر شده اما بر کسی پوشیده نیست که انتصاب‌های اینچنینی با هماهنگی و پیشنهاد معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش صورت می‌گیرد، معاونتی که امروز در اختیار سیدمحمد پولادگر قرار دارد.

در هر صورت اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی اجازه تغییر و انتصاب برای فدراسیونی با شرایط سوارکاری را به وزارت ورزش نمی‌دهد و بر همین اساس اقدام انجام شده برای کنار گذاشتن «رئیسِ منتخب مجمع» و «تعیین سرپرست» خلاف قانون تلقی می‌شود اما جای تعجب و سوال است که وزارت ورزش در انجام اقدام غیرمتعارف و خلاف قانون هم مصوبات و احکام خود را نادیده می‌گیرد و به نوعی مرتکب تخلف در تخلف می‌شود!

تصمیم عجیب وزارت ورزش در سوارکاری/ فرد ردِ صلاحیت شده سرپرست شد!

صورتجلسه شورای تجدی نظر مبنی بر ردِ اعتراض کاندیداهای معترض فدراسیون سوارکاری از جمله سرپرست جدید این فدراسیون

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.