کد خبر : 12989
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۸:۲۷

دومین کشتی‌گیر ایران به فینال رسید/ حذف یک امید مدال در کاراته

دومین کشتی‌گیر ایران به فینال رسید/ حذف یک امید مدال در کاراته

ورزش ایران امیدوار است در چهاردهمین روز از نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی با کسب چند مدال طلا به وضعیتش در جدول رده بندی توزیع مدال ها سروسامان بهتری دهد. هر چند کار سختی پیش رو دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، کاروان ورزش ایران که با ۲۸۹ ورزشکار در ۳۴ رشته ورزشی و با نام «شهید حججی» و شعار «ایمان – ایران – افتخار» در نوزدهمین دوره از بازی‌های آسیایی شرکت کرده، در چهاردهمین روز به دنبال افزایش تعداد مدال های طلای خود است تا در جدول رده بندی شرایط بهتری پیدا کند.

نتایج ورزشکاران ایران در روز چهاردهم به شرح زیر است:

حسن یزدانی طبق پیش بینی

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر موخامد عبداله یف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر دولت میرات اورازگیلیوف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

یزدانی طبق پیش بینی مسابقات خود را شروع کرد

صعود امیرحسین زارع به فینال

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر زمان انور از پاکستان را مغلوب کرد. وی‌ در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر بوهیردون از چین را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر صفر یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. زارع در این دیدار با لخاگواگرل مونختور از مغولستان پیکار می کند.

امیرحسین زارع 

یونس امامی حریف قرقیز را برد

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ اوروزو بک توکتومامبتوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در این مرحله به مصاف لیو فنگ از چین می رود.

یونس امامی 

گلیج به فینال رسید

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه ۱۳ بر ۷ مقابل ماگومد ابراگیموف از ازبکستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ گانخویاگ گانباتار از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ از سد علیشیر یرگالی از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

مجتبی گلیج

حذف اکبرپور از مسابقات جوجیتسو

در مسابقات جوجیتسو علی اکبرپور در وزن ۸۵- کیلوگرم به مصاف رقبا رفت و در مسابقه اول «الرشید» از اردن را شکست داد و راهی یک هشتم شد. او در این مرحله برابر «صادق‌اف» دارنده عنوان قهرمانی جهان از قرقیزستان قرار گرفت اما در نهایت با نتیجه چهار بر صفر شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

اکبرپور در مسابقات جوجیتسو به موفقیتی نرسید و حذف شد

 الناز رکابی فینالیست شد

الناز رکابی ملی پوش کشورمان به فینال مسابقات سنگ نوردی بازیهای آسیایی هانگژو صعود کرد. او با کسب ۳۹/۶  امتیاز راهی فینال شد. در مرحله نیمه نهایی یائو تنگ ژانگ از چین با ۷۴/۸ امتیاز به عنوان نفر اول به دور بعدی صعود کرد.

الناز رکابی در مسابقات سنگنوردی 

شانس سعادتی برای مدال برنز

در ادامه مسابقات کاراته فاطمه سعادتی در وزن ۵۵- کیلوگرم در اولین مبارزه خود «وانگ» از ماکائو را شکست داد. وی در مرحله بعد برابر تسوی پینگ کیو دارنده مدال طلا و نقره آسیا و طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ از چین تایپه ۴ بر صفر مغلوب شدو با حضور او در فینال به جدول شانس مجدد راه یافت. سعادتی برای کسب نشان برنز «تای مای تام هوانگ» از ویتنام را ۷ بر صفر شکست داد. سعادتی در صورت برتری در دیدار بعد به مدال برنز دست خواهد یافت.

سعادتی امیدوار است به مدال برنز بازیهای آسیایی دست پیدا کند

مدال آوران ایران در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی:

مدال طلا:
* تیم ملی والیبال
* افشین سلیمی – ووشو
* یوسف صبری – ووشو
* صادق آذرنگ – کوراش
* حسین رسولی – پرتاب دیسک
* رضا علیپور – سنگنوردی
* محمدهادی ساروی – کشتی فرنگی
* امین میرزازاده – کشتی فرنگی
* سجاد گنج زاده – کاراته

مدال نقره:
* تیم چهار نفره روئینگ بانوان
* تیم دو نفره روئینگ بانوان
* مهدی حاج موسایی – تکواندو
* علیرضا حسین پور – تکواندو
* آرین سلیمی – تکواندو
* شجاع پناهی – ووشو
* زهرا کیانی – تالو – ووشو
* الهه منصوریان – ووشو
* محسن محمدسیفی – ووشو
* مهدی الفتی – ژیمناستیک
* مجید وحید بریمانلو – کوراش
* دنیا آقایی – کوراش
* زهرا باقری – کوراش
* احسان حدادی – پرتاب دیسک
* امین کاویانی نژاد – کشتی فرنگی
* ناصر علیزاده – کشتی فرنگی
* ترانه احمدی – فری استایل اسکیت
* رحمان عموزاد – کشتی آزاد

مدال برنز:
* مرجان سلحشوری – تکواندو
* مبینا نعمت زاده – تکواندو
* متین رضایی – تکواندو
* ملیکا میرحسینی – تکواندو
* مهران برخورداری – تکواندو
* فرانک پرتوآذر – دوچرخه سواری
* تیم ملی تنیس روی میز
* محمد رهبری – شمشیربازی
* شهربانو منصوریان – ووشو
* تیم ملی شمشیربازی ایران
* تیم تیراندازی تپانچه ۱۰ متر میکس
* تیم دوبل تنیس روی میز
* تیم کایاک ۵۰۰ متر دو نفره (قایقرانی)
* تیم کانو دو نفره (قایقرانی)
* ملیکا امیدوند – کوراش
* هدیه کاظمی – کایاک ۵۰۰ متر(قایقرانی)
* دانیال سهرابی – کشتی فرنگی
* تیم ملی کبدی بانوان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.