کد خبر : 12936
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۸:۲۰

«ترانه» شادی‌آور ورزش ایران/ دو کشتی‌گیر به یک قدمی طلا رسیدند

«ترانه» شادی‌آور ورزش  ایران/ دو کشتی‌گیر به یک قدمی طلا رسیدند

دوازدهمین روز از نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی برای ورزش ایران با مدال آوری دختر اسکیت باز آغاز شد تا کاروان کشورمان به کسب رتبه بهتر در جدول رده بندی توزیع مدال ها امیدوار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کاروان ورزش ایران که با ۲۸۹ ورزشکار در ۳۴ رشته ورزشی و با نام «شهید حججی» و شعار «ایمان – ایران – افتخار» در نوزدهمین دوره از بازی‌های آسیایی شرکت کرده، در دوازدهمین روز امیدوار است که به مدال های پرتعدادتری دست پیدا کند.

نتایج ورزشکاران ایران در روز دوازدهم به شرح زیر است:

عسگری به کاراته کا ژاپنی باخت

بهمن عسگری در وزن ۷۵- کاراته نخستین نماینده کشورمان بود که با موخامادف از ازبکستان مبارزه کرد و با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید. عسگری در ادامه با نماینده کره جنوبی مبارزه کرد و با پیروزی برابر این مبارز به مرحله سوم رسید که در این مرحله به مصاف حریف ژاپنی رفت و با شکست ۳ بر یک باید منتظر حریفش در فینال باشد.

بهمن عسگری در اولین مبارزه خود در بازیهای آسیایی

مهران ستار به جوجیتسوکار عربستانی

در رقابت‌های جوجیتسو مهران ستار در وزن ۶۲- کیلوگرم به مصاف کادنین از تایلند رفت و ۳ بر صفر به پیروزی رسید. او در مرحله بعدی با حریف عربستانی مبارزه کرد و با شکست ۲ بر صفر برابر وی باید منتظر حضور او در فینال باشد تا در گروه شانس مجددها به کارش ادامه دهد. 

صحنه ای از مبارزه مهران ستار در بازیهای آسیایی هانگژو

الناز رکابی ششم شد 

در رقابت‌های سنگنوردی در مرحله مقدماتی ماده بولدرینگ الناز رکابی پس از صعود از چهار دیواره رکابی با مجموع ۶۵ امتیاز در جای ششم ایستاد.  سنگنوردان پس از این مرحله، در ماده لید با هم مصاف خواهند داد. پس از جمع امتیازات دو ماده نفرات برتر به نیمه نهایی راه خواهند یافت.

الناز رکابی در مسابقات سنگنوردی

پایان کار رکسانا رازقیان در راند اول آب های خروشان

رکسانا رازقیان ملی پوش مسابقات قایقرانی آب‌های خروشان با هشت ورزشکار از کشورهای چین، دوقایقران تایلند، هند، قزاقستان، چین تایپه و ژاپن رقابت کرد و با زمان ۱۱۴.۵۲ به کار ش درراند اول پایان داد و باید در  راند دوم هم مسابقه دهد.

رکسانا رازقیان در مسابقات آب های خروشان

ترانه احمدی به مدال نقره رسید

ترانه احمدی در مرحله نهایی مسابقات اسکیت فری‌استایل بازی‌های آسیایی هانگژو مقابل لیو چیائو از چین تایپه به رقابت پرداخت و در مسابقه اول و دوم خود مقابل این اسکیت‌باز شکست خورد و به مدال نقره این دوره از مسابقات رسید. این اولین مدال نقره این رشته در بازیهای آسیایی به شمار می رود.

ترانه احمدی اولین مدال آور تاریخ اسکیت ایران

سالک اصفهانی به مدال برنز نرسید

رومینا سالک اصفهانی نیز در مرحله رده‌بندی اسکیت فری‌استایل بازی‌های آسیایی هانگژو با تینگ یوئن به رقابت پرداخت و در حالی که مسابقه اول خود را شکست خورد، در مسابقه دوم به پیروزی رسید و پس از شکست در مسابقه سوم نتوانست به مدال برنز برسد.

رومینا سالک اصفهانی در فری استایل بازیهای آسیایی

میرزازاده به فینال راه یافت

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر نانتاوات پانفوک از تایلند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر آیبگشازادا کورایف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ مقابل علیخان سیزداکوف از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. میرزازاده در دیدار پایانی با لینگ ژی منگ از چین پیکار می کند.

امین میرزازاده با قدرت به فینال رسید

ساروی به فینال رسید

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل رستم آساکولوف از ازبکستان به پیروزی رسید. وی‌ در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ اوزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر اسلام اومایف از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

محمدهادی ساروی در بازیهای آسیایی هانگژو

مدال آوران ایران در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی:

مدال طلا:
* تیم ملی والیبال
* افشین سلیمی – ووشو
* یوسف صبری – ووشو
* صادق آذرنگ – کوراش
* حسین رسولی – پرتاب دیسک
* رضا علیپور – سنگنوردی

مدال نقره:
* تیم چهار نفره روئینگ بانوان
* تیم دو نفره روئینگ بانوان
* مهدی حاج موسایی – تکواندو
* علیرضا حسین پور – تکواندو
* آرین سلیمی – تکواندو
* شجاع پناهی – ووشو
* زهرا کیانی – تالو – ووشو
* الهه منصوریان – ووشو
* محسن محمدسیفی – ووشو
* مهدی الفتی – ژیمناستیک
* مجید وحید بریمانلو – کوراش
* دنیا آقایی – کوراش
* زهرا باقری – کوراش
* احسان حدادی – پرتاب دیسک
* امین کاویانی نژاد – کشتی فرنگی
* ناصر علیزاده – کشتی فرنگی
* ترانه احمدی – فری استایل اسکیت

مدال برنز:
* مرجان سلحشوری – تکواندو
* مبینا نعمت زاده – تکواندو
* متین رضایی – تکواندو
* ملیکا میرحسینی – تکواندو
* مهران برخورداری – تکواندو
* فرانک پرتوآذر – دوچرخه سواری
* تیم ملی تنیس روی میز
* محمد رهبری – شمشیربازی
* شهربانو منصوریان – ووشو
* تیم ملی شمشیربازی ایران
* تیم تیراندازی تپانچه ۱۰ متر میکس
* تیم دوبل تنیس روی میز
* تیم کایاک ۵۰۰ متر دو نفره (قایقرانی)
* تیم کانو دو نفره (قایقرانی)
* ملیکا امیدوند – کوراش
* هدیه کاظمی – کایاک ۵۰۰ متر(قایقرانی)
* دانیال سهرابی – کشتی فرنگی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.