کد خبر : 11678
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۹:۴۳

عطایی عذرخواهی کرد اما بدتر نتیجه گرفت/ به خانه تکانی نیاز داریم

عطایی عذرخواهی کرد اما بدتر نتیجه گرفت/ به خانه تکانی نیاز داریم

کارشناس والیبال ایران معتقد است کادرفنی تیم ملی سردرگم است و روی بازیکنان تسلط ندارد وگرنه تا این اندازه ترکیب را تغییر نمی‌داد. وی همچنین تاکید کرد که تیم ملی از لیگ ملت ها ضعیف تر شده است.

فرهاد نفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در مرحله فینال مسابقات قهرمانی آسیا گفت: مسابقات از نظر سطح کیفی خیلی بالا نبود چرا که تیم‌های شرکت کننده مثل کره جنوبی و چین از نظر قدرت تیمی خوب نبودند و از قبل قابل پیش بینی بود که تیم ایران و ژاپن به مرحله فینال راه پیدا می‌کنند. مسابقات از پیش تعیین شده بود و به خاطر فاصله فنی که بین تیم‌های ایران و ژاپن وجود داشت باعث شده بود مسابقات جذابیت زیادی نداشته باشد.

افراد محدودی به کمیته فنی دعوت می‌شوند

وی بااشاره به سطح فنی ایران و ژاپن اظهار داشت: از زمان برگزاری مسابقات لیگ ملت‌ها بارها به این موضوع اشاره شد که تیم ملی در مسیر سراشیبی قرار دارد. مدیریت و برنامه‌ریزی این تیم فدراسیون والیبال است. سال گذشته در مسابقات قهرمانی جهان وقتی تیم در جایگاه سیزدهم قرار گرفت زنگ خطر برای والیبال به صدا درآمد. در آن زمان داورزنی اعلام کرد کادرفنی نیاز به تقویت دارد. از دیدگاه خودشان یک کمیته فنی تشکیل دادند و افراد محدودی هم دعوت کردند.

تیم ملی از لیگ ملت‌ها هم بدتر و ضعیف‌تر شده بود

مربی والیبال ایران عنوان کرد: در جلسات کمیته فنی افرادی حضور دارند که خودشان در تیم ملی ذی‌نفع هستند. این نفرات چطور می‌توانند در مورد تیم ملی تصمیم‌گیرنده باشند؟ بعد از آن هم تیم در لیگ ملت‌ها شرکت کرد و از بین ۱۶ تیم شرکت‌کننده در جایگاه چهاردهم قرار می‌گیرد. این نتیجه نشان می‌دهد تیم ایران افت کرده است. در لیگ ملت‌ها اولین بازی ایران مقابل ژاپن در خاک این کشور بود که نتیجه را واگذار کردیم، آخرین بازی مقابل این تیم در خاک ایران با وجود امتیاز میزبانی خیلی بدتر نتیجه را واگذار کردیم این نشان می‌دهد تیم ما از هر نظر افت کرده است.

کادرفنی تیم ملی والیبال سردرگم است

مربی والیبال ایران با اشاره به اینکه کادرفنی تیم ملی دچار سردرگمی است، اظهار داشت: مهدی جلوه بازیکنی است که چهار دوره درتیم ملی حضور داشته و در هر مسابقه‌ای که به میدان رفته عملکرد خوبی داشته است. او با این همه آمادگی و تجربه در ترکیب تیم در مسابقات قهرمانی آسیا حضور نداشت. پوریا خانزاده در لیگ ملت‌ها بازیکن ثابت بود اما در مسابقات قهرمانی آسیا جز بازیکنان ذخیره بود.

ترکیب تیم مدام تغییر می کند

نفرزاده عنوان کرد: در لیگ ملت‌ها بارها سرمربی تیم مصاحبه کرد و گفت عبادی‌پور را در اختیار ندارد و اگر او در ترکیب تیم بود قطعاً نتیجه طور دیگری رقم می‌خورد، اما الان می‌بینیم که برای بازی‌های آسیایی هانگژو و انتخابی المپیک از ترکیب تیم خط خورد. این نشان می‌دهد کادرفنی نسبت به نفرات تسلط ندارد که در هر بازی ارنج تیم تغییر می‌کند.

والیبال به خانه تکانی مدیریتی نیاز دارد

کارشناس والیبال در مورد تغییر عطایی در رأس کادرفنی گفت: والیبال ما بالاتر از کادرفنی به یک خانه‌تکانی مدیریتی در بدنه فدراسیون نیاز دارد. این نتایج محصول عمل مدیریت فدراسیون است. کسی که این تصمیمات را گرفته فدراسیون والیبال بوده است. بعد از لیگ ملت‌ها دوباره با همان گروه اتاق فکر تشکیل دادند و تصمیم گرفتند ولی چند ساعت بعد نایب رئیس فدراسیون یک حرف دیگری می‌زند. همه این اتفاقات نشان می‌دهد یک چنددستگی حتی در بدنه فدراسیون وجود دارد.

عطایی عذرخواهی کرد اما بدتر نتیجه گرفت/ به خانه تکانی نیاز داریم

چه کسی لیگ والیبال را به این روز انداخته است؟

نفرزاده خاطرنشان کرد: تمامی اهالی والیبال نسبت به کیفیت لیگ والیبال انتقاد می‌کنند، در حالی که در گذشته شرایط لیگ والیبال به گونه‌ای بود که بازیکنان حاضر نمی‌شدند به باشگاه‌های دیگر بروند اما الان می‌بینیم آن‌ها مدام به دنبال این هستند که لژیونر شوند. به غیر از فدراسیون چه کسی لیگ را به این روز انداخته است؟!

عطایی عذرخواهی کرد اما بدتر نتیجه گرفت!

وی در مورد عدم واکنش بهروز عطایی پس از شکست سنگین مقابل ژاپن اظهار داشت: به نظرم عذرخواهی کردن یک موضوع کلیشه‌ای در والیبال ایران شده است. افراد هر کاری انجام می‌دهند مدام در حال عذرخواهی کردن هستند در صورتی که عذرخواهی یک بار، دو بار نهایتاً سه بار صورت بگیرد بعد از آن قرار است چه اتفاقی بیافتد؟!عذرخواهی زمانی اتفاق می‌افتد که جبران کند و آن اتفاق دیگر رخ ندهد. اگر قرار باشد دوباره همان اتفاقات تکرار شود چه نیازی به عذرخواهی است؟! در لیگ ملت‌ها عطایی به خاطر نتایج تیم ملی عذرخواهی کرد، دوباره تیم برابر ژاپن شکست خورد و عملکردی بدتر از لیگ ملت‌ها ارائه داد.

الان وقت آزمون و خطا در والیبال نیست

وی گفت: کسانی که بعد از آلکنو برای تیم تصمیم‌گیری می‌کنند باید پاسخگوی نتایج تیم ملی باشند. آن‌ها باید نسلی پرورش می‌دادند که الان تیم در آستانه مسابقات انتخابی المپیک به دنبال تغییر ترکیب نباشد. الان وقت این نیست که بازیکنان تیم ملی توسط کادرفنی تست شوند. تیم ملی مدعی جهانی است و دیگر زمان آن نیست که ما بخواهیم در آسیا خودمان را ثابت کنیم. تیم‌های مثل ایران و ژاپن از آسیا جدا شدند، اما وقتی تیم در مسابقات قهرمانی جهان تیم در رده سیزدهم قرار گرفت، این جایگاه بیانگر آینه تمام قد واقعیت والیبال ایران بوده اما داورزنی نخواست آن را ببیند. بعد از آن در لیگ ملت‌های امسال چهاردهم شدیم و در آسیا هم قهرمانی را از دست دادیم و مقابل ژاپن خیلی بد باختیم.

آقایان خودشان پتانسیل والیبال را پایین آوردند

وی تأکید کرد: وضعیت والیبال ایران سر و سامان بگیرد ژاپن را شکست خواهیم داد. آقایان پتانسیل والیبال را با دست خودشان پایین آوردند و مشکل اصلی همین است. در شرایط فعلی والیبال ایران نیاز به مربی طراز اول خارجی دارد. مشکل والیبال تنها روی کار آمدن مربی خارجی نیست. اگر مربی ایرانی هم با یک سیستم درست به کار گرفته می‌شد بهتر کار می‌کرد. وقتی مربی تیم ملی در باشگاه تیم‌داری می‌کند و منبع درآمدش از آنجاست، خیلی از مسائل به تیم ملی وارد می‌شود که درست نیست.

والیبال مسیر نزولی در پیش گرفته است

نفرزاده خاطرنشان کرد: بهتر بود وقتی بهروز عطایی هدایت تیم ملی را برعهده گرفت، فدراسیون با او قرارداد می‌بست که نیاز نباشد او در لیگ تیم‌داری کند. زمانی که ولاسکو به ایران آمد تمام تمرکزش روی تیم ملی بود؛ او با فدراسیون قرارداد بست و به دنبال تیم باشگاهی نرفت. مربی خارجی که تیم داشته باشد و مدت زمان کوتاهی به ایران بیاید برای والیبال ایران مناسب نیست. تیم ملی صد در صد به المپیک می‌رسد و قهرمان بازی‌های آسیایی می‌شویم اما والیبال ایران مسیر نزولی در پیش گرفته و در انتخابی المپیک هم این روند تکرار خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.