کد خبر : 10970
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳

اظهارات فرمانده سپاه فتح در جمع دانشجویان منتخب دوره خط امام

اظهارات فرمانده سپاه فتح در جمع دانشجویان منتخب دوره خط امام
سردار خردم دل فرمانده سپاه استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع منتخبان دوره خط امام استانی مسایل مختلفی را مطرح و به دانشجویان گوشزد کرد.؛

به گزارش خبرگزاری بسیج از یاسوج، سردار حمید خرم دل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در مراسم افتتاحیه دوره خط امام استانی در جمع دانشجویان منتخب دانشگاه های استان اعزامی به این دوره گفت: آحاد جامعه شما دانشجویان را ادامه دهنده خط امام و آرمان های امامین انقلاب می داند، امام خمینی آن معمار کبیر انتظار ویژه ای از دانشجویان داشت و انقلاب اسلامی و اسلام را به دستان شما سپرد.
وی در ادامه ابراز داشت: سال گذشته کشور ما یک جنگ تمام عیار فرهنگی، اقتصادی، شناختی و میدانی را پشت سر گذاشت که در تاریخ جهان و منطقه چنین جنگ ترکیبی با چنین اتاق فکری بی سابقه است، و هیچ کشوری همچین جنگ را تجربه نکرده بود.
وی افزود: الحمدالله به حول قوه الهی با بصیرت مردم و میدان داری جوانان مؤمن و انقلابی یک پیروزی بسیار درخشان نصیب جمهوری اسلامی شد.
دشمن هرچه داشت و نداشت به صحنه آورد، سرشبکه هایی که طی سالیان از طریق لانه های جاسوسی سفارت خانه ها کشورهای اروپایی تطمیع و پرورش داده بود، برخی سلبریتی ها و ورزشکاران، منافقین و غیره و غیره، همه را به میدان آورد؛ اما بازهم مردم به صورت عملی ثابت کردند که دل داده ولایت فقیه، امام زمان (عج) و کشورشان هستند، و تا مردم و ایمان دینی هست، هیچ قدرتی توانایی رویارویی و تعدی به این مرز و بوم را ندارد.

سردار خرم دل با اشاره به ۸ سال دفاع مقدس ادامه داد: عده ای خوش خیال و فریب خورده فکر می‌کنند که جنگ پس از قطعنامه تمام شده، نه خیر دشمن پس از شکست های مکرر سال‌های ۵۸ تا ۶۸ جغرافیای جنگ را تغییر داد، تحریم کرد، تهدید کرد، تطمیع کرد؛ اما فایده نداشت؛ چون این را فهمید ملت ما ملت امام حسین (ع) است، سر می‌دهد؛ اما ذلت نمی پذیرد.
وی گفت: جنگ امروز جنگ اراده‌ها و ارزش‌هاست، دشمن درصدد از بین بردن خط قرمزهای دینی و مردمی و هویتی است و ابراز این جنگ هم دیگر موشک و توپ و تانک نیست، دشمن همان دشمن است، اما ابزار ها و میدان جنگ را به خانه ها کشیده، گوشی در دست ما، تلویزیون در خانواده ما، نرم افزار های مورد استفاده ما، اگر فرهنگ و استفاده از آن را نهادینه نکنیم می شود موشک های نقطه زن و دقیق دشمن.
خرم دل افزود: اگر به خود نیاییم دشمن مسلط بر میدان نبرد خواهد شد، اما خدا را شاکر و سپاسگزارم که چنین مردمی و چنین دانشجویانی و جوانانی داریم که گوش به فرمان ولی‌فقیه و با اراده های پولادین و رسوخ ناپذیر میدان نبرد را بهتر از فرماندهان زمان جنگ اداره می‌کنند، اما باید برای مردم و قشرهای آسیب پذیر هم سنگرسازی و امنیت به وجود بیاوریم، و این امکان پذیر نیست مگر با نگاه به توان داخلی، استفاده از بسترهای رسانه ای داخلی.
فرمانده سپاه استان کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: یکی از راهبرد های دشمن برای شهریورماه و مهرماه امسال برنامه ریزی جهت ناامنی داخلی، به ویژه در دانشگاه ها هست.
شما باید هوشیار باشید، اولاً وحدت را در دانشگاه حفظ کنید و از همین فردا برای بازگشایی دانشگاه ها و تبیین و تشریح نقشه ها و توطئه های دشمن تلاش کنید، جبهه امروز، فردا روز و پس فردا روز و خط نبرد دانشگاه است، پویایی دانشگاه را بالا ببرید کشور نیازمند عمار ها، یاسرهاست، فخری زاده ها، احمدی روشن ها و حاج قاسم هاست، نگذارید کار به مختارها بکشد.

سردار خرم دل با اشاره به پویایی جمهوری اسلامی در مسائل منطقه و تبدیل شدن ایران به یک قدرت فرامنطقه ای و بین المللی تصریح کرد: امروزه همه ی کشورهای دنیا به این اصل رسیده اند که آمریکا کدخدا نیست گزینه ای دیگر هم جز سرسپرده آمریکا بودن وجود دارد و آن هم جمهوری اسلامی، محور مقاومت و استقلال و آزادگی است.
ایشان در ادامه بیان داشت: یقیناً برای رسیدن به این هدف باید هزینه دهند، همان‌طور که ونزوئلا هزینه داد، همان‌طور که روسیه، یمن، لبنان، سوریه و سایر کشورها این هزینه‌ها را دادند و الان با مقاومت، سختی را به جان خریدن طعم آزادی و استقلال را نیز دارند می‌چشند، اما این وسط کشوری را پشتیبان خود می‌بینند که نه خیانت می‌کند و نه بر اساس منفعت، معامله‌گر است.
فرمانده سپاه فتح در جمع دانشجویان خط امام گفت: امروز در سراسر دنیا، کشورها چشم انتظار این هستند که رئیس‌جمهور ما برود و با آنها تعامل برقرار کند، همان‌طور که به آفریقا به آمریکای لاتین (حیاط خلوت آمریکا)، به شرق رفت و انواع قراردادها را به امضا رساند و الان در حال تبدیل شدن به شاه‌راه ارتباطی، زمینی، دریایی و هوایی شرق به غرب و جنوب به شمال است، دیگر گذشت آن زمانی که نگاه دولتمردان و سیاسیون ما به

وی گفت: اروپا، آمریکا و کشورهای منطقه ملتمسانه بود، دشمن نور جمهوری اسلامی و محور بودن ایمان و خدا را دارد می‌بیند؛ اما با هجمه های رسانه های خارجی، تطمیع رسانه های داخلی می خواهد نشان دهد کشور ما منزوی است، اگر منزوی است چرا التماس می کنید که بیایید و به برجام برگردید؟ اگر منزوی و ناتوان است چرا التماس می کنید که از قرارداد های نظامی و صادرات دانش نظامی به کشورهای مستضعف و بی دفاعی خارج شویم؟
تیتر پشت تیر که پایین کشور را فروختند به چین، بالای کشور را فروختند به روسیه، اما همین رسانه ها و سلبریتی ها در اغتشاشات، در مرزبانی ها در مبارزه با قاچاقچی ها وقتی جوانان ما را عده ای مزدور پرپر می‌کنند، لالمانی می‌گیرند گویا از گوشت و استخوان و خاک این وطن نیستند، آمدند محرم را بزنند که بازهم با حضور مردم و میدان داری جوانان تو دهانی محکمی خوردند.
فرمانده سپاه فتح استان به جوانان و دانشجویان حاضر تأکید کرد: که بروید در دانشگاه ها و این اقتدار و میدان داری جمهوری اسلامی را در تبیین و تبلیغ کنید، اقتدار یعنی ناوگروه ما از تمامی تنگه های مهم دنیا و آب راه های تحت سیطره آمریکای جنایت‌کار عبور کند؛ اما احد و ناسی نتواند مانع حرکت آنان شود.

امید را تزریق، عدالت و حق پذیری را به جامعه تزریق کنید و در کف میدان مطالبه گر حق مردم محروم و رنج دیده باشید.

وی ابراز داشت: نکته سوم و حائز اهمیت، مسئله تفرقه است که دشمن بسیار روی آن برنامه ریزی کرده است. چه تفرقه قومی و چه سیاسی و چه طایفه ای، تفرقه حربه اصلی شیطان و الان نیز مریدانش یعنی اروپا و آمریکاست.
کشور ما یک کشور رنگارنگ از نظر قومیتی است و دشمن به دنبال این است که با فعال‌سازی هسته های مزدور و درگیری قومیتی کشور ایران به ۶ الی ۷ کشور کوچک تقسیم و تجزیه کند و خود بر آنها حکومت کند، اما به شما قول می‌دهم تا غیور مردانی از قوم لر، ترک، عرب، بلوچ، کرد و فارس هست، دشمن خواب عملی‌شدن چنین برنامه ای را هم نمی‌تواند ببیند.

وی تصریح کرد: برادران و خواهران اشکالات هست قطعاً هم هست، زیاد هم هست، اما رویکرد جمهوری اسلامی الحمدلله رو به جلو و امید بخش است. شما باید همت کنید با صبر و کسب معرفت، اول خودتان و ان‌شاءالله جامعه را هدایت کنید، دشمن برای مهرماه برنامه ریزی و صف بندی کرده است، شما هم باید برای این مواجهه آماده باشید و لباس جهاد به تن کنید، جهاد آبرو، جهاد وقت و… در یک کلام جهادی همه‌جانبه.
سردار خرم دل گفت: شما باید جامعه را ایمن کنید، نگذارید که جامعه کشته بدهد. منظور کشته شدن به معنای جسمی و فیزیکی نیست، بلکه این روح، عفت و اعتقادات دختران و پسران ما در دانشگاه‌هاست که شما باید از آنها صیانت و پاسداری کنید.

ما در بعد فضای مجازی و سواد رسانه متأسفانه عقب‌ماندگی جدی داریم، اما فضای حقیقی در اختیار ماست و شما اگر درست اقدام به تبیین کنید، تأثیرات آنی و عینی بیشتری خواهد داشت.

وی افزود: جبهه‌ای باشیم و نگاه خودمان را جبهه‌ای تربیت کنیم، یعنی اینکه منی که در سپاه فرمانده هستم، شمایی که در دانشگاه و تشکل‌های دانشگاهی هستی، آنهایی که در حوزه در بازار در ادارات و … هستند به این درک برسیم که همه ی ما سربازی هستیم در جبهه ای به اسم جمهوری اسلامی و هدف همه ی ما نیز سربلندی و سرافرازی میهن اسلامیه، دشمن روبروئه پس به‌جای اینکه فقط به فکر گردان و تشکل خودمان باشیم باید به فکر جبهه باشیم، هرجا خللی ایجاد شد سایر گردان‌ها کمک حال و حامی آن قسمت بشوند تا دشمن نتواند به ما ضربه بزند.
ایشان ادامه داد: الان در فضای مجازی ضعف داریم و نیازمند حمایت سایرین در این بخش از جبهه هستیم، بروید کار دقیق و ریشه‌ای انجام دهید، نه فقط فعالیت به زبان فارسی بلکه شما باید با زبان عربی، با زبان انگلیسی با زبان عبری و … به باور های آنان حمله بکنید، آنها را به چالش بکشید و مجبورشان کنید که عقب نشینی کنند.
سردار خرم دل بیان داشت: برادران و خواهران ما دشمن سرسخت و کینه‌توزی داریم، اما رهبر بزرگی داریم و دین بزرگی داریم . (یعنی رهبر ما بزرگه، دین ما بزرگه ودشمن ماهم بزرگه) به همین خاطر هم هست که ما امروز بزرگ وقوی هستیم، به میزانی که دشمن ما قوی است، ما به همان مقدار و بیشتر از آن قدرت خود را بالا می بریم، دیروز دشمن تا ۵۰ کیلومتری مرز ما احساس امنیت می‌کرد؛ اما امروز با توان دانشمندان و نخبگان کشور دشمن در ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ کیلومتری مرز ما احساس امنیت نمی‌کند، و ان‌شاءالله آن روز نزدیک است و آن روز را خواهیم دید که دشمن در خاک خودش هم دیگر نمی‌تواند احساس امنیت کند و این اتفاق هم اکنون نیز صورت‌گرفته است.

سردار خرم دل در پایان گفت: از شما خواهران و برادران خودم چند درخواست دارم، اولاً تو این جنگی که ما با آن مواجهه هستیم حتماً باید مطالعه‌تان را بالا ببرید، نمی‌توان بااحساس با دشمن در این صحنه مواجهه و درگیر شد.
ما باید حداقل تاریخ دو قرن اخیر کشورمان را بدانیم، باید بدانیم قاجار با این کشور و سرمایه‌های آن چه کرد؟ پهلوی‌ها چه کردند؟ جمهوری اسلامی چه برنامه ای داشته؟

امروز هستند عده ای که سنگ شاه را به سینه می‌زنند، شاه را کی از این مملکت بیرون‌کردن؟ خوب پدران ما بودند! چرا بیرونشان کردن؟
به‌خاطر همین فسادهای مختلف خاندان شاه و تاراج ثروت، عزت کشور و خاک این کشور خونشان به جوش آمد و با دست خود بیرونشان کردند. افغانستان که خاک ما بود را بخشیدند، باکو را بخشیدند، کوه‌های آرارات و بخش اعظمی از ترکیه امروزی را بخشیدند و در آخرین جنایت خود بحرین که یکی از مهم‌ترین نقاط خلیج‌فارس و بخشی از خاک ما بود را بخشیدند، معلوم نبود اگر رژیم منحوس پهلوی دوام می‌آورد تا آلان، چه بخش‌های دیگری از این مرز و بوم را از مام میهن جدا و بخشیده بودند.

الان هم می‌گویند خوزستان عرب‌زبان است بدهید تا برود، بلوچستان را بدهید تا برود، کردستان، و آذربایجان را هم بدهید تا برود؟ مطالعه کنید و با علم و منطق و از کشور و انقلاب اسلامی و خون شهدا و امام شهدا دفاع کنید.

لازم به ذکر است در پانزدهمین دوره خط امام استانی با حضور بیش از ۲۵۰ دانشجویی دختر و پسر از سراسر دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد از ۱۸ لغایت ۲۴ مردادماه در شهر قم برگزار خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.