کد خبر : 1077
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳

برکناری اسکوچیچ برایم سخت بود/ با کی‌روش هم تضمین نمی‌دهم

برکناری اسکوچیچ برایم سخت بود/ با کی‌روش هم تضمین نمی‌دهم

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه برکناری دراگان اسکوچیچ از هدایت تیم ملی ایران برایش سخت بوده است، گفت: موفقیت با کی‌روش هم تضمینی ندارد ولی باور داریم در مسیر درست هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج رئیس جدید فدراسیون فوتبال امروز پنجشنبه در سالن اجتماعات کمپ تیم‌های ملی در یک نشست خبری شرکت کرد.

تاج که اخیراً با تصمیم هیات رئیسه فدراسیون فوتبال دراگان اسکوچیچ را از هدایت تیم ملی کنار گذاشت و کارلوس کی روش را جانشین او کرد، در این نشست توضیحاتی را ارائه کرد.

دلایل متقن برای قاضی داشتیم

رئیس فدراسیون فوتبال در ابتدا با اشاره به پرونده‌هایی که او داشته است و صدور رای قرار منع تعقیب برای این پرونده‌ها، گفت: دلایل متقن برای قاضی داشتیم. قاضی حکم منع تعقیب داده و پرونده را مختومه کرده است. بازرسی اعتراض کرده و در شعب تجدیدنظر در حال بررسی است. پرونده‌ای درباره فعالیت من و دوستانم در سازمان لیگ است. ۱۴ نفر هستیم از جمله امیر عابدینی، علی کفاشیان و… این هم در بازپرسی رفته است که منع تعقیب داده و شرایط را عادی دانسته است ولی بازهم شکایت شده و رفته و برگشته است. ما متهم هستیم به اعمال نفوذ و اینکه منافع کشور را ندیده‌ایم. مثلاً گفتند حیف و میل شده است چون تخفیف داده‌ایم به مجری تبلیغات محیطی. استدلال ما برای کمیته بدوی و بازرسی پذیرفته است. پرونده‌ها در حال رسیدگی است. اگر مثل قبل برائت دادند که هیچ وگرنه در شعب تجدیدنظر قابل رسیدگی است.

می‌گویند فساد ویلموتس نه پرونده ویلموتس

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: پرونده سوم پرونده ویلموتس است که تحت عنوان «فساد ویلموتس» مطرح است. هیچکس نمی‌گوید پرونده ویلموتس. شما قوانین فوتبال را می‌دانید. اگر پول هر مربی را دو ماه ندهند می‌تواند فسخ و شکایت کند. برانکو، استراماچونی، کالدرون و خیلی‌های دیگر از این قانون استفاده کردند. همین هفته پنجم لیگ انگلیس است و سرمربی چلسی اخراج شد. تمام پولش را هم دادند و هیچکس دنبال فساد نیست. پرونده ویلموتس کاری است که من هم ریشه‌اش را می دانم و شما هم می‌دانید.

فقط حکم پرونده ویلموتس شکست

تاج تاکید کرد: در بعضی از بخش‌های تلویزیون هزار بار به این موضوع پرداخته شد. در ذهن مردم رفته است که فسادی پشت این است. ۲ میلیون یورو پول از شرکت شستا با مجوز معاون اول رئیس جمهور و شورای امنیت داخل کشور گرفته شده است. این ۲ میلیون یورو دیر پرداخت شده و ویلموتس یکطرفه قرارداد را فسخ کرد. هر مربی فسخ کرده، پولش را کامل گرفته است. تنها پرونده‌ای که حکمش شکسته شده، ویلموتس است که ۶ میلیون یورو جریمه شده بودیم و به ۳ میلیون یورو تبدیل شده است.

یک میلیارد هم بیشتر به شستا داده‌ایم

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه قیمت دلار در آن زمان ۱۲ هزار تومان بوده است و فدراسیون ۲ میلیون یورو از شستا گرفته است که می‌شود حدود ۲۴ میلیارد تومان، گفت: فدراسیون در همان دوره ۲۵ میلیارد تومان به شستا پول داد و یک میلیارد هم بیشتر از آن عدد و رقم. ولی چون قبل از آن شکایت کرده و فدراسیون در ۲۰ روز تجدیدنظر نکرده است، رای قطعی شده است و دو ساختمان (فدراسیون و پرسپولیس) در اختیار شستا است. نامه‌ای به قوه قضائیه ای نوشته‌ایم که همه پول را پرداخت کرده‌ایم. حتی یک میلیارد هم بیشتر پرداخت شده است.

۹۰۰ میلیون از فولاد مبارکه حقوق گرفتم

تاج اظهار کرد: بحث دیگری هم درباره فولاد مبارکه مطرح شده است. یک نماینده محترمی گفته است رد پای ۹۱ هزار میلیارد تومانی یا دلاری در فولاد مبارکه. در کل آن پرونده چون بنده بازنشسته فولاد مبارکه بودم… وقتی قانون بازنشسته‌ها آمد من رئیس فدراسیون فوتبال بودم. وزیر ورزش درخواست اعاده کار به من داد تا در فدراسیون بمانم چون آن موقع مقدماتی جام جهانی و سپس جام ملت‌های آسیا بود. اعاده به کار شدم و سه سال حقوق بازنشستگی ام قطع شد و از فولاد حقوق گرفتم که برای سه سال شد ۹۰۰ میلیون یعنی ماهانه ۲۰ میلیون تومان. آن زمان ۲۲ میلیون می‌گرفتم و دو میلیون هم کم شد.

فقط نگفتند تاج قتل و آدم ربایی کرده است!

وی خاطرنشان کرد: بابت سه سال ماهانه ۲۰ میلیون تومان حقوق گرفتم در حالی که بازنشستگی من قطع شده بود. اگر هرکسی پرونده دیگری از من دارد، منتشر کند. گلایه‌هایی هم دارم از کسانی که در هفته گذشته با یک کار سازمان یافته نوشتند مرکز اطلاع رسانی قوه قضائیه کل جرایم تاج را اعلام کرد در حالی که فقط در آن قتل و آدم ربایی نبود! راجع به همین سه پرونده است و چیز دیگری نیست. پیگیری کردم و مرکز اطلاع رسانی قوه قضائیه محبت کردند و گفتند چنین چیزی توسط قوه اعلام نشده و تکذیب کردند.

در قوه قضائیه برای ویلموتس هم پاسخگو خواهیم بود

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: تنها نامه‌ای که از قوه قضائیه برای فدراسیون آمده، استعلام دبیر کل فدراسیون از دادستان تهران بود. دادستانی هم به درستی همین سه پرونده را شرح داده و گفته منع تعقیب خورده و به آن اعتراض شده است. راجع به کاندیداهای دیگر هم پرونده‌هایی مطرح شده است. البته پرونده ویلموتس هنوز رسیدگی نشده است ولی آمادگی کامل و وافی داریم. سه چهار بار هم رفته‌ایم و هر موقع بخواهند رسیدگی کنند، هستیم. فیفا گفته بود باید در ارکان فوتبالی رسیدگی بشود که یک بار کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و فیفا به آن رسیدگی کرده و منع تعقیب و برائت داده است. در قوه قضائیه هم حتماً پاسخگو خواهیم بود.

آقای قاضی زاده! به تیم فوتبال خراسان رسیدگی کن

تاج درباره حمله نمایندگان مجلس به او تصریح کرد: بنده به هیچ عنوان اجازه نمی‌دادم اسم کسی را بیاورم. اخلاق و ادب را رعایت می‌کنم. تا الان هم پاسخگویی نداشتم. دو سال سکوت کردم چون فکر می‌کردم باید مسیر خودش را برود. آقای قاضی زاده هاشمی چند بار نام بنده را برده و گفته فساد ویلموتس. قوه قضائیه با قاضی‌های معتبر است و توسط مجتهد اداره می‌شود. کاملاً مطیع این مجموعه هستم ولی نماینده‌ای که نباید دغدغه اش فقط فوتبال باشد، او صد یا دویست بار درباره ویلموتس صحبت کرده است؛ آن‌هم هر موقع و هر مقداری که خودش بخواهد. اعتقادم این است ایشان به جای قوه قضائیه تصمیم نگیرد و بگذارد قوه قضائیه نظر بدهد. ایشان اول به فوتبال حوزه انتخابی خودشان و تیم فوتبال خراسان برسد. همین الان تیمشان از لیگ برتر حذف شده و در لیگ یک هم شرایط سختی دارند.

بیش از حد دلواپس هستید؛ آیا راجع به حق پخش صحبت کردید؟

وی ادامه داد: هم قاضی زاده هم آقای راستینه که نماینده شهر کرد هستند، به فوتبال استان‌های خودشان بپردازند. هرچند اینها همه نمایندگان مجلس نیستند. نمایندگان حق دارند سئوال کنند و ما هم موظف به پاسخگویی هستیم. هر موقع هر نماینده‌ای از ارکان فدراسیون سئوال کرد، همه موظف هستند بدون فوت وقت پاسخگو باشند؛ هم خودم هم تمام اعضای هیات رئیسه ولی یکی دو نفری که بیش از حد دلواپس فوتبال هستند، برایم سئوال است که شما که جزو اعضای اصلی کمیته رسیدگی به سازمان صدا و سیما هستید، یک بار راجع به حق پخش صحبت نکردید. یکبار گفتید هزاران میلیاردی که از فوتبال نمی‌آید کجاست.

بزرگترین بدهکار فوتبال مهمترین طلبکار شده است!

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: فوتبال مثل یک تاکسی شده است که مسافرانش رایگان سوار می‌شوند. این تاکسی تعطیل می‌شود. فوتبال یک روزی تعطیل خواهد شد. قطعاً. اولین جلسه من جلسه با مدیران باشگاه‌ها است. بزرگترین بدهکار فوتبال مهمترین طلبکار فوتبال شده است. بزرگترین بدهکار فوتبال که میلیاردها تومان بابت فوتبال در آمد دارد، شده است مهمترین طلبکار. در برنامه‌هایی که شما می‌بینید. یک انتخابات شب تعطیل می‌شود. یکدفعه می‌گویند دو کاندیدا تایید شده‌اند و یک نفر نشد. هر شب! با این روند نمی‌شود فوتبال را مدیریت کرد. تهش یک مدیر و چند نماینده است. تصمیم است که می‌گویند باید این کار را بکنیم. به اعتبار رای بالای مجمع، هر کاری شد بنده رای نیاورم. هیچ توضیحی لازم نیست. ۵۱ رای آوردم. خیلی‌ها مجمع نیامدند. شب که خوابیدند، صبح متوجه شدند انتخابات برگزار می‌شود. ۵۱ رای آوردم و بالاتر از این می‌خواهید مجمع به آدم اعتماد کند؟ مجمع بالاترین رکن فوتبال است.

با فیفا طرحی را برای حق پخش کار کرده‌ام

وی گفت: امیدوارم حق پخش در مطالعات بیاید. برای حق پخش طرح‌هایی دارم. صداوسیما ایران توانایی پرداخت این پول را ندارد. بعضی از باشگاه‌ها از دولت پول می‌گیرند؛ باشگاهی که ۲۰۰-۳۰۰ میلیارد تومان از دولت یا یک کارخانه می‌گیرد روا نیست بازهم از صداوسیما حق پخش بگیرد؛ سازمانی که گاهی حقوق کارمندانش هم عقب می‌افتد. در دو سال گذشته طرحی را با فیفا کار کردم که صداوسیما بدون اینکه ریالی بودجه اش را به فوتبال اختصاص بدهد، به همه باشگاه‌ها پول می‌دهد. این طرح را یک روز رونمایی می‌کنم. در همه دنیا اجرا می‌شود.

دولت پول کارخانه‌ها را به صداوسیما بدهد

تاج گفت: به جای اینکه کارخانه‌ها به فوتبال پول بدهند و باشگاه‌ها منتظر سلایق مدیرانشان باشند، دولت پول‌هایی که به موسسات می‌دهد را از سازمان لیگ استعلام می‌کند؛ عین کاری که در فوتبال انگلیس انجام می‌شود. این پول‌ها را به صداوسیما می‌دهند. صداوسیما به عنوان حق پخش می‌دهد و درآمد در روز مسابقه برای حق پخش و دور زمین می‌شود برای باشگاه میزبان. فقط باشگاه میزبان و میهمان پولی نمی‌گیرد. با این پول امیدوار می‌شویم در خرم آباد و کرمانشاه هم تیم داشته باشیم نه جاهایی که فقط کارخانه دارند و از زمان جام تخت جمشید دارای تیم هستند. به جای دشمنی کردن، صداوسیما می‌تواند با فدراسیون جدید کار و برنامه ریزی کند تا با طرح مدون، سال‌ها بهره ببریم. مدل پیشرفت دنیا خیلی سخت نیست. فوتبال را دیگران اداره می‌کنند که سابقه شان بیشتر از ما است. می‌توانیم از آنها یاد بگیریم و به تمام قوانین کشور هم احترام بگذاریم.

برکناری اسکوچیچ برایم سخت بود

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج بعد از پایان این بخش از صحبت‌هایش، سراغ تیم ملی ایران و شرایطی که بر آن حاکم شده است رفت.

او گفت: اسکوچیچ مربی بسیار محترم و بسیار معتدل است. خدا را شاهد می‌گیرم حذف اسکوچیچ برایم خیلی سخت بود. او مربی بسیار آرام و زحمتکشی است و در سخت‌ترین شرایط، تیم ملی را به جام جهانی برد.

تاج در این هنگام از خبرنگاران خواست به افتخار اسکوچیچ، برای این مربی دست بزنند!

با کی روش هم تضمینی نیست اما باور داریم در مسیر درست هستیم

رئیس فدراسیون فوتبال سپس ادامه داد: دیدم که شرایط تیم ملی، بازیکنان و شرایطی که به دلایلی نمی‌خواهم مشکلات بازگو بشود، اردوهایی که گذاشته شد، به این نتیجه رسیدیم اگر الان -سرمربی تیم ملی را- تعویض کنیم به نفع کشور است. دیدم گفته‌اند که چه کسی نتایج کی روش را در تیم ملی تضمین می‌کند. من خودم هم نمی‌توانم. هیچکس در دنیا نمی‌تواند ضمانت کند با کی روش حتماً نتایج بهتری می‌گیرد ولی سابقه کی روش در تیم ملی ما و نتایجی که قبلاً گرفته شده ما را بر این باور می‌کند که مسیر را درست می‌رویم. به هر جهت برای من ساده‌تر این بود اسکوچیچ بماند. مسئولیتی را هم بر عهده نمی‌گرفتم و مثل خیلی‌ها می‌گفتم این مربی را من نگذاشته‌ام. این ریسک را کردم فقط به خاطر کشور و سرزمین عزیزمان! می دانم یک عده از عزیزان، پیشکسوتان و بزرگان به هر دلیلی با آمدن من یا کی روش مخالف هستند. به احترام تیم ملی و پرچم عزیز، از تیم ملی حمایت کنند. از شرایط موجود حمایت کنند.

زمان احمدی نژاد اتومبیل نگرفتم، زمان روحانی سکه

تاج با بیان اینکه تیم ملی ایران جزو ۳۲ کشور جام جهانی است و همه باید دست به دست هم بدهیم تا پیش برویم، گفت: این به نفع کشور است. سوابق کی روش را می‌دانید. دو دوره با کی روش به جام جهانی رفتیم. در هر دو دوره در فدراسیون فوتبال بودم. اینها که می‌گویند دنبال سوء استفاده هستم؛ باید بگویم بنده در زمان احمدی نژاد اتومبیل نگرفتم. زمانی که رئیس فدراسیون فوتبال بودم، آقای روحانی و وزیر سکه دادند که اسم خودم در لیست نیست.

مگر خودتان پرونده ندارید؟

وی گفت: یک ریال هم در این ۱۳ سال از فدراسیون حقوق و پاداش و رومیزی و زیرمیزی نگرفته‌ام. اگر هست منتشر کنید. اینکه یک نماینده بگوید فساد در فوتبال و پرونده، چه کسی در فوتبال پرونده ندارد؟ کسی که ۴۰ سال کار مدیریتی کرده و ۱۸ سال در فوتبال بوده، سه پرونده برایش خوب است! ۳۰ تا هم داشت، داشت. مگر خودتان پرونده ندارید؟ من که اطلاعاتم درست است.

تصمیم برای آوردن کی روش درست است

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه اظهار کرد: باید همه رعایت کنیم. بزرگترین افتخارم این بود که مقام معظم رهبری در بازی‌های ما -جام جهانی روسیه- گفتند، به خاطر شادی مردم از تیم ملی تشکر می‌کنم. یعنی شادی مردم اینقدر از نظر ایشان اهمیت دارد. تلاشمان این است این اتفاق بیافتد. این کار را به این خاطر کردیم. به خدا قسم برایم راحت بود کنار بنشینم و اتفاقی هم رخ ندهد تا تیم ملی جلو برود. ولی آدم دلش می سوزد. دلواپسی و حمایت آقای رئیسی را دیدم. ایشان به تیم ملی دستور داده است. آقای مخبر برای حمایت از تیم ملی کارگروه درست کرده است. وقتی دولت از تیم ملی حمایت می‌کند چرا عافیت طلبی کنیم. فکر می‌کنم تصمیم درستی گرفتیم. اگر به زعم خیلی‌ها غلط است، حمایت کنند تا تیم ملی کشور رشد کند.

واکنش تاج به پیام مشترک بازیکنان تیم ملی

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه خبرنگاران سئوالات خود را از رئیس فدراسیون فوتبال آغاز کردند. تاج درباره اینکه چه صحبتی با تمام اقشار برای همدلی تیم ملی دارد و همچنین پیام مشترک ملی پوشان برای حمایت از این تیم، اظهار کرد: از کسانی که از من در همه شبکه‌ها انتقاد کردند، حساب تلویزیون جد است، از همه سایت‌ها تشکر می‌کنم. گلایه‌ای هم به دلم نیست. اگر من هم جای شما بودم که هزار بار می‌گفتند فساد ویلموتس، می‌گفتم نکند فساد است! امیدوارم ما و شما تنش را دور کنیم. کمک کنید تنش نباشد. از رئیس مجلس، رئیس جمهور، از مسئولان کشوری تقاضا می‌کنم کمک کنند؛ حتی آقای جبلی رئیس سازمان صداوسیما. تشکر می‌کنم اگر به تیم ملی کمک کنند و این تیم را از خودشان بدانند. خدا می‌داند هنوز پست و پیام بازیکنان را ندیده‌ام. داشتم اینجا می‌آمدم شنیدم این پست را گذاشته‌اند. ما سرباز کوچکی هستم. از همه تشکر می‌کنم. سعی کنند انتقاداتشان سازنده باشد.

ریشه دعوای ما با صداوسیما در حق پخش است

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: ریشه دعوای ما با صداوسیما مالی و برای حق پخش است ولی از شما (سایت‌ها و روزنامه‌ها) می‌توانیم درخواست کنیم اگر مطلب انتقادی می زنید، از ما هم سئوال کنید. با شما دست به دست هم می‌دهیم. تیم ملی متعلق به بنده و شما یا صداوسیما نیست. این تیم متعلق به ۸۰ میلیون ایرانی و شهید قاسم سلیمانی و شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی است؛ متعلق به جانبازانی است که نفس کشیدن برایشان سخت است. انتظارم این است ۸۰ میلیون پشت تیم ملی باشند. یکی از انگیزه‌های آمدن من به فدراسیون گرفتن نتایج خوب است.

قرارداد کی روش را موقت تلقی کردیم با ماهی ۵۰ هزار یورو

تاج در ادامه جزئیاتی از قرارداد کی روش و دستیارانش را اعلام کرد و افزود: یک مربی داخلی عالی را کنار کی روش قرار می‌دهیم تا بعدها از داشتن سرمربی داخلی امیدوار باشیم. از همه مربیان داخلی که یک روز تیم ملی را اداره کردند، تشکر می‌کنم مثل مهاجرانی، قلعه نویی، دایی، پروین، قطبی و… امیدوارم ما هم یک مربی داخلی موفق را بالای سر تیم ملی داشته باشیم. داریم این کار را مدیریت می‌کنیم. قرارداد کی روش را موقت تلقی کردیم با ماهی ۵۰ هزار یورو. اگر این را نگوییم فردا می‌گویند شفاف نیست. او ۵ عضو کادر فنی با ۳۰ هزار یورو دارد. قرارداد تا پایان جام جهانی است و در صورت تمایل دو طرف می‌توان تا پایان جام ملت‌ها ادامه بدهیم. از کی روش تشکر می‌کنم که این مسئولیت را در همین مدت پذیرفت. برای کی روش این حُسن را دارد که برای پنجمین بار روی نیمکتی در جام جهانی می‌نشیند (آمار نشستن کی روش روی نیمکت تیم‌های ملی در جام جهانی، چهار دوره است)

تبریک رئیس فیفا و AFC عادی نبود!

وی درباره نام بردنش در پرونده‌ها تصریح کرد: بر اساس قانون، متخلف را قوه قضائیه اعلام می‌کند و کسی نمی‌تواند پرونده مفتوح را اعلام کند. این جرم است. کار حرام، حرام است. کسی پرونده‌ای که هنوز رسیدگی نشده و آن‌هم فقط فوتبالی است… اعلام کند فقط در این جرایم آدم ربایی و قتل نبود. اگر این دو تا را هم اضافه می‌کردند، بد نبود. اسم نمی آورم. شما کانونش را بهتر از من می‌دانید. انتخاباتی انجام شده است. ناظران فیفا و کنفدراسیون آسیا تایید کرده‌اند. شیخ سلمان و اینفانتینو تبریک گفتند. تبریک آنها عادی نبود.

بازی با اروگوئه در آستانه لغو بود

رئیس جدید فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: دنبال این هستم ۸ میلیون دلار را از AFC تحویل بگیرم. همین امروز برای بازی دوستانه در اتریش باید پولی خرج می‌کردیم. نمی‌توانیم این پول را منتقل کنیم. از AFC تشکر و عذرخواهی کردیم تا پول را به حساب قطر ریخت. قطر هم به حساب آنجا ریخته است تا در اتریش به راحتی بازی را برگزار کنیم. زحمت این اردو را تیم قبلی فدراسیون کشیده بود. اگر امروز این کار را نمی‌کردیم، ممکن بود بازی با اروگوئه را از دست بدهیم.

پرونده قضایی من ممکن است به خاطر VAR بیشتر بشود!

تاج درباره برنامه فدراسیون و اقداماتش برای کمک داور ویدئویی اظهار کرد: VAR یکی از گرفتاری‌های ماست. اگر این پرونده را حل نکنیم، فقط فغانی را در رویدادهای بین‌المللی خواهیم داشت. این برای ما بد است. آهسته آهسته VAR را اجباری می‌کنند. نمی دانم چند داور الیت داریم اما داوران الیت را از دست داده‌ایم و دیگر به رویداد بین المللی دعوت نمی‌شوند. باید تلاش کنیم VAR را داشته باشیم. این سیستم هزینه نیست بلکه درآمد است. این سیستم فایده است. دعواهای فوتبالی را حل می‌کند و دوماً بعضی‌ها میلیون‌ها دلار می‌دهند که برنده شوند. تنها جایی که برای این سیستم پیشنهاد داده صداوسیماست. اگر مزایده نگذاریم باید به بازرسی برویم و پرونده‌های قضایی من پنج تا می‌شود (به شوخی) . نمی‌توانیم با هر شرکتی قرارداد ببندیم. ما با شرکت‌های صهیونیستی و یک شرکت آمریکایی که از سوی فیفا تایید شده‌اند قرارداد نمی‌بندیم. تلاش خودمان این است که با یک برنامه‌ریزی مدون به سمت اینکه VAR را آماده کنیم، برویم. یک روزی این کمپ تیم ملی را درست کرده بودیم اما الان مشکلاتی دارد. نمی‌دانم اگر کی‌روش این چمن را ببیند چه می‌گوید. یک روز می‌خواستم با کفش روی این چمن بروم که کی‌روش گفت خواهش می‌کنم با کفش نرو تا بقیه هم نروند. VAR در اولویت است. شک نکنید این سیستم را به سرعت اجرا می‌کنیم. سعی می‌کنم خیلی احتیاط نکنیم. قبلاً خیلی محتاط بودم. فکر کردم شاید یک عیب باشد. اگر به نتیجه رسیدم، اقدام می‌کنم.

۲۰ میلیون دلار از فیفا و AFC طلب داریم

وی در خصوص میزان مطالبات ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا، گفت: حدود ۲۰.۶ میلیون دلار از AFC و فیفا طلب داریم. بخش بسیار کمی متعلق به باشگاه‌ها است و بیشتر آن متعلق به فدراسیون است. یک عده تلاش می‌کنند ما خوب فکر نکنیم و پاسخگوی وضع موجود هستیم. ۲۰ میلیون دلار عدد قابل ملاحظه‌ای است. پولی که آن زمان از فیفا می‌گرفتیم در هزینه جاری نمی‌بردیم و پک، فوتسال، زمین چمن و.. را ساختیم. اینها برای هزینه عمرانی خرج می‌شود. برای تیم ملی هم خرج می‌کنیم. اگر در AFC باشم و خاصیتی برای ایران نداشته باشم، همان بهتر که نباشم! باید تلاش کنم این پول آزاد بشود.

کی روش به سرعت به ایران می‌آید و در اردوی اتریش خواهد بود

رئیس فدراسیون فوتبال درباره زمان حضور سرمربی جدید تیم ملی در ایران، اظهار کرد: کی روش قراردادش را با ما فیکس کرده است. برای قرارداد کی‌روش، زمان، مبالغ و دستیارهایش صحبت شده است. او به سرعت به ایران می‌آید و اردوی اتریش را با ایشان دنبال خواهیم کرد.

شاید مجوز حرفه‌ای را برگردانم!

وی درباره سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا باتوجه به قهرمانی فصل گذشته نساجی و استقلال در جام حذفی و لیگ برتر و بحث مجوز حرفه‌ای خاطرنشان کرد: یکی از دلایل آمدن من همین بود. یک عده می‌گفتند شما که رفتی چرا آمدی؟ می‌دانید که حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا یعنی اینکه از گردونه بین‌المللی حذف شده‌اند. این دو تیم چقدر طرفدار دارند؟ از مدیران که بپرسید می‌گویند ۱۰۰ میلیون. متاسفانه تعلیق فوتبال ایران هم از بخش مجوز حرفه‌ای قبل از این به مدت یک سال تمدید شد. در دوره خودمان به شیخ سلمان گفتم خیلی بد است که ما نمی‌توانیم خودمان مجوز دهیم و گروه ژاپنی و مالزیایی باید تایید کنند. گفت حرفت درست است و صدور مجوز را به خودمان واگذار کرد. ما هم یک تیم گذاشتیم. متاسفانه پارسال با اتفاقاتی که رخ داد مجوز را از ما گرفتند و هر دو تیم را محروم کردند. ما با شرایط جدید کنفدراسیون آسیا نگران پرسپولیس هستیم. البته پرسپولیس الان نیست و اگر بازهم قهرمان بشود بازهم نیست. الان نگران نساجی هستیم. من از شیخ سلمان خواستم در اولین جلسه کمیته اجرایی AFC وقت بدهد که با او جلسه بگذارم. قول نمی‌دهم اما شاید بتوانم صدور مجوز حرفه‌ای را به ایران برگردانم. اگر همین یک کار را بکنیم، ما را بس!

نتایج لیگ امسال تاثیری ندارد!

تاج درباره اینکه یعنی نتایج لیگ برتر امسال تاثیری در سهمیه‌های ایران ندارد؟ گفت: الان هرکسی می‌خواهد اول یا دوم بشود. برای خودمان خوب است ولی باید تلاش کنیم این کار را انجام بدهیم- مجوز حرفه‌ای بگیریم- البته دو تیم ما حذف شده‌اند و تیم‌های دیگر می‌توانند.

واکنش به پیام‌های انتقادی علی کریمی

رئیس فدراسیون فوتبال درباره انتقادهای علی کریمی بازیکن پیشین تیم ملی ایران از او، گفت: کریمی اسطوره است و شاید کسان دیگر هم ما را دوست نداشته باشند ولی مجمع به موجب قانون من را انتخاب کرد. علی کریمی محترم است. ممکن است همین امروز یا فردا و هفته بعد هم استوری بگذارد. من این مسائل را می‌بینم و احترام قائل هستم. اگر پیشنهادی بدهد که بتوانم اجرا کنم به دیده منت قبول دارم. شک نکنید.

دلیل بازگشت بعد از بیماری و استعفا

خبرنگاری از تاج درباره بیماری قبلی اش که باعث استعفا از فدراسیون فوتبال شد و بازگشت دوباره اش، خاطرنشان کرد: یک مدت قلبم نگران کننده بود. حتماً می‌دانید که در ترکیه استند و دریچه گذاشتم. پزشکان به من گفتند که کناره‌گیری کن. تا جایی رسیدم که در همین کمپ تیم ملی برای مجمع بوشهر می‌رفتم که سکته کردم. پزشکم ادامه فعالیت من را صلاح ندید. گفت اگر ادامه دهی مشکلاتی برایت رقم می‌خورد. وزیر -ورزش – هم به اینجا آمد و با پزشک معالج صحبت کرد و توصیه‌ای برای ادامه نداشت. فکر می‌کنم الان شرایط بهتری دارم.

واکنش به استعفای استیلی و مخالفت فولاد با انتقال نکونام

تاج در واکنش به استعفای حمید استیلی سرپرست تیم ملی فوتبال گفت: استعفای استیلی را ندیدم. اگر ببینیم تصمیم می‌گیریم. از زحماتش در دوران سرپرستی تیم ملی تشکر می‌کنم.

وی درباره نکونام و مخالفت باشگاه فولاد با انتقال او به تیم ملی تصریح کرد: امیدوارم مشکل جواد نکونام حل بشود. خودم هم رایزنی‌هایی خواهم کرد تا ابتدا به عنوان مربی و سپس سرمربی داشته باشیم. این‌طور هم نمی‌گویند یکباره تصمیم گرفته‌اند. این مدل آلمان است که مربیان شرایط پلکانی را طی می‌کنند. ان شاءالله این اتفاق رخ خواهد داد.

می دانم مطرح کردن حق پخش چه مخاطراتی دارد

رئیس فدراسیون فوتبال همچنین درباره اینکه با حضور کی روش ممکن است فشارها روی فدراسیون فوتبال بیشتر بشود، اظهار کرد: دو اتفاق در زمان تصدی من مهم است و ممکن است فشارهای زیادی روی ما بیاورد. یکی از اینها حق پخش تلویزیونی است و نمی دانم آینده ما چه می‌شود. می دانم که چه مخاطراتی دارد و قرار است با چه کسانی درگیر بشویم. امیدوارم یک راه حل میانی و دوستانه برای حل آن پیدا کنم.

اجنبی پرست نیستم؛ کی روش ممکن است بار مضاعف داشته باشد

تاج افزود: بحث دیگر، کی روش است که ممکن است بار مضاعف داشته باشد. ناحیه مخالفتش هم با آن موج، یکی است. جنسش یکی است. بعد از شصت و خرده‌ای سال عاشق چشم و ابروی کسی نیستم که خودم را خرج او کنم؛ آن‌هم مربی‌ای که از من هم انتقاد کرده است. احساس می‌کنم به خاطر کشور کار درستی است. احساس می‌کنم داریم کار خوبی می‌کنیم. امیدوارم کسانی که پشت در و دیوار ایستاده‌اند تا هجمه کنند، منصف باشند و بگویند اینها برای کشور این کار را کرده‌اند. اگر برای حق پخش صحبت می‌کنم برای این است که باشگاه‌ها تعطیل نشود و فوتبال در همه کشور توسعه یابد. امیدوارم این‌طور فکر کنند. تقابل، خیانت، وابستگی و اجنبی پرستی را به ما نچسبانند. چیزهای خوبی نیست. واقعاً به کشور و پرچم و شادی مردم فکر می‌کنم. ابداً اجنبی پرست نیستم. با این سابقه، این‌طوری نیستم.

نکونام سرمربی و کی روش مدیر فنی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا

وی درباره احتمال حضور کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی ایران در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا هم گفت: در قرارداد فعلی ما با آقای کی روش، ایشان الان سرمربی ما در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا نیست. شاید از کی روش در جام ملت‌ها به عنوان مدیر فنی استفاده کنیم و از نکونام به عنوان سرمربی. صحبتش را داشتیم. البته برای نکونام همچنان در حال رایزنی هستیم تا اتفاقی رخ بدهد. اگر فردا خبری شنیدید که نکونام به تیم ملی نمی‌آید تعجب نکنید ولی ان شاءالله مشکل حل می‌شود.

در فدراسیون فوتبال هم دلالی بود و هست!

رئیس جدید فدراسیون فوتبال با اشاره به بحث دلالی در فوتبال، ابتدا به ماجرای مارک ویلموتس مربی بلژیکی تیم ملی اشاره کرد و گفت: ویلموتس مربی نهم دنیا بود که آوردیم ولی جواب نداد. او را نگه می‌داشتیم بدتر هم می‌شد. باید جلوی این بایستیم و تلاش کنیم. بحث دلالی هم در کشور جدی است و در بازیکن معرفی کردن و لیست دادن ریشه کرده است. مطالبی به من منتقل شده است که در بعضی از لیست‌ها هم ردپای اینها پیداست که این بازیکن بیاید، معرفی بشود، قراردادش بالا برود و بعد برود. این در پایه‌ها هم هست. در فدراسیون خود ما هم قبلاً بود و هنوز هم هست. مجموعه‌ای از بحث‌های اخلاقی را دنبال می‌کنیم که یکی از آنها بحث دلالی است.

پرونده‌های من فوتبالی است و باید در فدراسیون بررسی بشود

خبرنگار مهر از مهدی تاج سئوال کرد که اگر قوه قضائیه او را در پرونده‌ها مقصر اعلام کند آیا استعفا می‌کند؟ رئیس فدراسیون پاسخ داد: بنده سه پرونده دارم. هر سه فوتبالی است و به زعم من باید در فدراسیون فوتبال رسیدگی بشود. در بند اساسنامه فدراسیون آمده است موسسه مستقل و خصوصی که با قوانین جمهوری اسلامی و فیفا اداره می‌شود. قوانین جمهوری اسلامی لازم الاطاعه است. هرکسی سرقت یا جرمی داشته باشد باید به قوه قضائیه برود. اگر قوه قضائیه رای بدهد، فیفا هم ورود می‌کند. رئیس فدراسیون افغانستان جرایم و مباحث اخلاقی داشت. قوه قضائیه افغانستان برای او رای کیفری داده بود. بعد از آن کنفدراسیون آسیا او را ۱۰ سال محروم کرد. اگر کسی جرم بکند جای تعارف نیست. اگر فوتبالی باشد، بازنشسته را به کار گرفته باشد، اعتقاد این است که به فیفا گفته این فدراسیون یک سازمان خصوصی است. جرایم موثر و غیر موثر داریم. جرایم موثر محرومیت اجتماعی دارد و هیچ کجا نمی‌توانند کار کنند. فیفا و کنفدراسیون آسیا هم در این مورد دخالتی ندارند. خطر تعلیق فوتبال هم ندارد. ولی اگر پرونده فوتبالی باشد باید در محاکم فوتبالی بررسی بشود.

کی روش ارباب فدراسیون؟ برای این ادبیات متاسفم!

«آیا کارلوس کی روش در دوره جدید حضورش در تیم ملی بازهم ارباب فدراسیون خواهد بود؟» تاج در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر هم گفت: این لغت‌های ارباب و نوکر بد است. اگر می‌خواهیم با رسانه‌ها رفیق باشیم باید ادبیات دوجانبه درست باشد. برای این ادبیات متاسفم. باید رفتارمان با کی روش همان رفتار مناسبی باشد که قبلاً بود. ایشان هم باید رفتارش با همه ارکانی که با او کار می‌کند، مناسب باشد. این حق ما است. یک نفر را استخدام می‌کنیم برایمان کار کند نه اینکه مدیریت کند.

نکونام هم نیاید مدلمان را عوض نمی‌کنیم

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه اگر جواد نکونام به تیم ملی نیاید چه اقدامی انجام خواهد شد؟ اظهار کرد: راجع به نکونام امیدوارم. خیلی هم خام نیست. بدون مقدمه اسم نکونام مطرح نشده است. امیدوارم حل بشود. اگر نشد، باید سراغ گزینه دیگری برویم ولی هنوز فکر نکرده‌ایم اما مدل ما عوض نمی‌شود. می‌خواهیم سرمربی موفق ایرانی داشته باشیم.

احساس خطر کردیم؛ شاید آبروریزی می‌شد

«چه صحبتی با کارلوس کی روش شده است که این مربی این بار خوش خلق‌تر و مهربان‌تر باشد و آیا تضمینی گرفته شده که رفتارهای گذشته تکرار نشود؟» تاج در پاسخ به این سئوال خاطرنشان کرد: می‌گویند اگر مهمان کم باشد، غمش خوردن دارد. این سه ماه است. باید همدیگر را تحمل کنیم. اگر کی‌روش انتخاب شد فقط و فقط به خاطر وضع تیم ملی بود. شاید اطلاعاتی که من دارم را شما نداشته باشید که در تیم ملی چه می‌گذرد و اردوهای ما چگونه بود. احساس خطر کردیم که اگر این وضع ادامه داشته باشد برای ما آبروریزی می‌شود و در اردوی اتریش اتفاقاتی رخ بدهد که حالا… ما پیش‌دستی کردیم و فکر می‌کنیم با آمدن کی‌روش نظم خوبی حاکم می‌شود. امیدوارم رفتار کی‌روش هم مانند نظمش خوب باشد.

ممنوع الخروج نیستم

خبرنگار دیگری از مهدی تاج درباره احتمال عدم سفرش به اتریش و غیبت در اردوی تیم ملی به خاطر ممنوع الخروجی با خنده گفت: این خبر برای همان رسانه‌ای است که تمام جرایم ما را به آن داده‌اند. ممنوع الخروج نیستم. حداقل تا امروز صبح نبودم. اگر بعضی از رفقا عنایتی داشته باشند… کشور قانون دارد. قوه قضائیه محترم است.

به امضای دبیر کل فدراسیون نیازی نیست

تاج درباره اظهارات اخیر قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس مبنی بر اینکه حسن کامرانی فر دبیر کل سابق فدراسیون احکام اعضای جدید فدراسیون را اضا نکرده و این انتخابات اعتبار ندارد، گفت: شاید امشب آقای قاضی زاده را یکی دو ساعت در تلویزیون ببینیم. آنچه مسلم است دبیر کل لازم نیست حکم را امضا کند. لازم نبوده دبیر کل به دادستانی هم نامه بزند و عدم سوء پیشینه کافی بود. حالا این دوره این‌طور شده است. ما دوره‌های قبل خودمان با عدم سوء پیشینه برگزار می‌کردیم و نماینده و شبکه تلویزیونی نمی‌توانست بگوید این کار را بکن یا این کار را نکن. خودمان تصمیم می‌گرفتیم. الان به امضای دبیر کل نیازی نیست. کمیته بدوی باید انتخابات را برگزار کند که امضا کرده و بعد از انتخابات به همه اعضای انتخابی، حکم داده است. AFC و فیفا هم نماینده داشتند و همه چیز را دیدند.

نامه فیفا درباره اتفاقات مشهد نگران کننده است و باید آنها را قانع کنیم

خبرنگاری از رئیس فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات بازی ایران و لبنان و نامه فیفا به فدراسیون در این ارتباط سئوال کرد. تاج گفت: نامه ارسالی درباره مشهد نگران کننده است. از این جهت نگران کننده است که ذکر شده اگر قانع نشویم این اتفاقاتی می‌افتد. امیدوارم که فیفا را قانع کنیم. خواهش می‌کنم رسانه‌ها این مطلب را منتشر کنند که برگزاری بازی تیم ملی با لبنان در مشهد اتفاق بدی بود. انتقال بازی به مشهد کار بدی بود. باز هم ردپای همین عزیزانی است که خیلی صحبت می‌کنند. نیازی به امتیاز هم نداشتیم. رئیس قوه قضاییه دادستان کل کشور را مامور کرد که رسیدگی کند. یعنی اینکه ما هیچ گونه عمدی نداشتیم و این افراد را پرخاشگر می‌دانیم که از دید دولت، رئیس مجلس و قوه قضاییه مردود است. همه ما و دولت، مخالف هستیم. در جلسه‌ای که خودم در قطر بودم، در ابتدای جلسه هیات رئیسه که اینفانتینو هم بود، گفتم که دولت ما موضع گرفته و رئیس قوه قضاییه قول برخورد داده است. دیدم که شیخ سلمان به اینفانتینو گفت که مهدی راست می‌گوید و اگر دولت دست داشت که برخورد نمی‌کرد.

یک عده در آن پرونده دستگیر شده‌اند

تاج افزود: ما در این ماجرا دست نداشتیم. باید خودمان به صورت منطقی برخورد کنیم. الان هم یک جواب عالی همراه با حکم رئیس جمهور همراه با وزیر کشور می‌فرستیم. من دنبال این حکم بودم. حکم آقای قالیباف به رئیس کمیسیون اصل نود و حکم قوه قضاییه به دادستان کشور را ضمیمه می‌کنم. امیدوارم این اتفاق نیفتد. اگر بخواهند اتفاقی رقم بزنند باید همه تلاش کنیم. نامه، نامه خوب نیست اما جواب ما شفاف و روشن است. ما همه با این اتفاق مخالف بودیم. کسی در آن نقش نداشت. اگر در داخل ورزشگاهی کسی بمب دستی بیندازد و تعدادی را بکشند که در دنیا مشابه این اتفاق رخ داده و اگر کسی در ورزشگاه کاری خلاف قاعده انجام دهد که منجر به صدمه رسیدن به تعداد زیادی بشود، آیا حاکمیت مسئول است؟ مربوط به ما نیست. امروز دنبال این احکام بودم که همکاران آماده کرده‌اند. بعد هم برای خاطیان اتفاقات مشهد در قوه قضائیه پرونده درست شده و در حال رسیدگی است و یک تعدادی را دستگیر کرده‌اند.

واکنش به مصاحبه‌های تند کی روش در گذشته علیه تاج

«شما در مصاحبه خود گفتید در جام جهانی قبلی بهترین نتایج را در میان تیم‌های آسیایی گرفتیم در حالی که در آسیا ژاپن از گروهش صعود کرد.» رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به این موضوع گفت: من بهترین نتایج تاریخ را گفتم. فوتبال ما افتخار آسیا است. این را مدیران AFC می‌گویند و برای آسیا اعتبار هستیم. ما نتیجه خوبی هم مقابل اسپانیا و پرتغال گرفتیم. بد نباختیم و بد مساوی نکردیم. منظورم این بود.

«کی روش بعد از جدایی از ایران علیه شما مصاحبه و به شدت انتقاد کرد.» تاج در این مورد گفت: تصمیم ما برای مملکت بود و بهتر است او را برای نتیجه گرفتن بیاوریم. تصمیم ما این بود. شاید خیلی‌ها انتقاد داشته باشند و کی روش هم داشته باشد. ما برای کشور کار می‌کنیم.

انتخاب کی روش فقط نظر من نبود

وی درباره ناکامی‌های کی روش در مصر و کلمبیا و اینکه نتوانست نتایج خوبی در آن کشورها بگیرد، اظهار کرد: او یک جاهایی موفق نبود و در کشور ما موفق بود. در جام ملت‌ها نتیجه نگرفتیم. امیدوارم در جام ملت‌های بعدی موفق باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که آیا کی‌روش انتخاب شخصی او بود؟ گفت: این در هیات رئیسه تصویب شود و فقط نظر من نبود. من دیگران را قانع کردم. باز صحبت کردم و گفتم احتمال دارد هر نتایجی را بگیریم. گفتم اگر این‌طور باشیم ممکن است در اردوی اتریش موفق نشویم. اگر کی‌روش بیاید نظم حاکم می‌شود و این اتفاقات می‌افتد. تصمیم هیات رئیسه این شد که کی روش بیاید. هیچ چیزی در دنیا صفر و صد و سیاه و سفید نیست.

به خاطر جواب به فیفا به قطر نرفتم

فدراسیون فوتبال که نایب درباره اینکه چقدر فکر می‌کند جام جهانی قطر برای آسیا خوب باشد و چه فایده‌ای برای ایران خواهد داشت؟ گفت: مدیران قطر دوستان صمیمی من هستند. همین امروز باید به قطر می‌رفتم. فردا یک جلسه‌ای در قطر است. به دلیل جواب فیفا که یک مقدار خودم را مشغول کرده، به قطر نرفتم. باید مستنداتی تهیه کنیم. من از شیخ حمد عذرخواهی کردم. یک گرفتاری دیگر هم داشتم اما ممنوع الخروج نیستم. کار دیگری بود که باید در فدراسیون انجام می‌دادیم. جام جهانی در قطر یک اتفاق فوتبالی خوب است. ما به طور مستمر از قراردادی که با قطر داشتیم، استفاده می‌کنیم. دنبال تمدید قرارداد و ادامه‌دار بودن آن هستم. قطر کشور دوست و برادر است. کشور ما در سخت‌ترین شرایط بهترین حمایت‌ها را از قطر داشت. فکر می‌کنم این یک شرایط دو طرفه است که هر دو به همدیگر کمک می‌کنیم. در AFC هم به یکدیگر کمک می‌کنیم. این جام جهانی رویداد خوبی برای آسیاست. خوشحالیم که جام جهانی قبل و فعلی در نزدیکی ما رخ داد.

از دو دستگی بین بازیکنان تیم ملی بی اطلاعم

تاج در واکنش به اینکه برای جلوگیری از دو دستگی در تیم ملی چه برنامه‌ای دارد؟ اظهار کرد: من از پست‌هایی که در فضای مجازی گذاشته بودند اطلاع ندارم. مربوط به گذشته است. من امیدوارم سرمربی و سرپرست تیم ملی این مسائل را کنترل کنند که بازیکن به وظیفه خود عمل کند و آن‌هم خدمت به تیم ملی است.

او درباره اتمام قرارداد مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم امید گفت: هنوز تصمیمی ندارم. اطلاع دقیقی ندارم. دیروز متوجه شد. باید بررسی شود. الان رویداد مهمی هم نداریم. شاید فرصت باشد. ترجیح تی بزرگسالان بیشتر است.

چرا اصولی متناقض صحبت کرد؟

تاج درباره تناقض در صحبت‌های اصولی بعد از جلسه هیات رئیسه درباره تغییر سرمربی تیم ملی هم اظهار کرد: من درباره از هم پاشیدگی و اینکه چیزی از فدراسیون بیرون برود، حساس هستم. اصولی کار اصولی کرد. برای اینکه از هیات رئیسه سوال کرد که به خبرنگاران چه بگویم. به او گفتیم تایید نکن باید دو اتفاق می‌افتاد. چرا که باید اول با اسکوچیچ تسویه حساب می‌کردیم تا مشکلی پیش نمی‌آمد. همینطور باید از کی‌روش جواب قطعی می‌گرفتیم که هیچکدام قطعی نبود. خواستیم جوری صحبت کند که یعنی چیزی نشده است. نحوه گفتن ایشان شاید… گفتیم جوری باشد که تمام شده نباشد.

حامیان اسکوچیچ در لیست کی روش هستند؟

خبرنگاری از مهدی تاج سئوال کرد که آیا بازیکنانی که از اسکوچیچ حمایت کردند در لیست کارلوس کی روش هستند؟ رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تیم ملی برای همه است. سیاه و سفید نداریم.

وی همچنین با بیان اینکه حال فوتبال بانوان خوب نیست، بر تلاش بیشتر در این حوزه تاکید کرد و گفت: در این مدت نتایج خوبی گرفتیم اما باید روی فوتسال و فوتبال بانوان کار کنیم. مشکلاتی در حوزه مدیریت فوتبال بانوان داریم. این‌ها چیزهایی است که مدنظر ماست و در جلسه هیات رئیسه روی این مسائل صحبت شد. باید روی مدیریت بانوان هم در بخش کلان مسئول بانوان فکری کنیم.

برای زمین کمپ خواب دیده‌اند و می‌خواهند آن را پارکینگ کنند

رئیس فدراسیون فوتبال درباره تغییراتی که قرار است در فدراسیون ایجاد کند، خاطرنشان کرد: امیدوارم که ساختمان فدراسیون فوتبال و پرسپولیس رفع توقیف می‌شود. ساختمان ما کوچک است. در کمپ یک ساختمان فوتسال ساختیم. جا دارد از کفاشیان، دادگان، مصطفوی و صفایی فراهانی تشکر کنم که بنای کمپ را گذاشتند. ما زمینی را زمان آقای اینفانتینو کلنگ زدیم و شیخ سلمان هم آمد کلنگ زد اما نساختیم. در این دوره باید کار کنیم تا زمینش را نگیرند. احساس خطر می‌کنم. احساس می‌کنم برای زمین خواب دیده‌اند و می‌خواهند زمین را تبدیل به پارکینگ کنند. شاید گفتنش هم عده‌ای را هشیار کند. باید هر چه سریع‌تر کار زیرساختی کنیم.

تاج یادآور شد: این ساختمان حسابش جدا است. این زمین مرکز ملی فوتبال را دارند از ما می‌گیرند. باید تلاش کنیم و زود بالا ببریم. ان شاءالله آقای سجادی هم این کار را نمی‌کند و کمک می‌کند.

این بار مستقل هستم

وی درباره اینکه چقدر در دوره جدید مدیریتش استقلال خواهد داشت؟ تاکید کرد: در دوره قبل خودم شاید در این موضوع ایراد زیادی به من وارد بود. سرمربی‌ای می‌آمد و سفارشی می‌آمد. گاهی سرمربیان تیم‌های ملی را وکلا و وزرا توصیه داشتند. این ایراد به من وارد بود اما الان برای کی روش هیچکس توصیه نداشت. هیات رئیسه تصمیم گرفت و اجرا کردیم. با علم به اینکه می دانم ممکن است یک جاهایی مخالف باشد و فشارهایی هم هست. استقلال فدراسیون جدی است.

صعود کنیم ۱۲ درصد پاداش فیفا به کی روش می‌رسد

«برای کی روش چه پاداشی در صورت برد یا تساوی در جام جهانی دیده شده است؟» رئیس فدراسیون در پاسخ به این سئوال اظهار کرد: اگر کی‌روش تیم ما را از این مرحله بالا ببرد، ۱۲ درصد از پاداش ایران در فیفا را می‌گیرد. یعنی ۸۸ درصد برای ما است و ۱۲ درصد برای او دقیقاً نمی‌دانم پاداش صعود از مرحله اول چقدر است اما تا ۳۰ میلیون دلار برای تیم قهرمان بالا می‌رود. اگر برای بازیکنان هم پاداشی در نظر گرفتیم طبق روال قبل به کی‌روش دو برابر پاداش می‌دهیم. قرارداد او آپشن دیگری ندارد.

واکنش به انتقال بازیکنان به طبقه دوم ورزشگاه آزادی

تاج در واکنش به انتقال زنان به طبقه دوم ورزشگاه آزادی در بازی استقلال و پیکان و وضعیت ورزشگاه‌های یک طبقه گفت: بعضی از ورزشگاه‌های ما آمادگی ندارد. اگر پذیرایی از زنان در طبقه دوم خوب باشد مشکلی ندارد.

وی درباره اینکه آیا ماجدی مصوبه هیات رئیسه را برای آمدن کی روش امضا کرده یا نه اظهار کرد: ماجدی در هیات رئیسه خوب برخورد کرد و صحبت‌هایش خوب بود. از او بابت زحماتش تشکر می‌کنم. او انسان خوبی است. به هر جهت او موافق نبود. سایر اعضای هیات رئیسه موافق بودند.

«آیا صحت دارد فدراسیون فوتبال به دراگان اسکوچیچ هدایت تیم امید را پیشنهاد داده است؟» تاج در پاسخ گفت: چون اسکوچیچ نیست نمی‌توانیم برایش تصمیم بگیریم. برای من سخت بود که یک مربی را که در شرایط سخت به تیم ملی برده کنار بگذارم. دلم می‌خواهد اگر کاری از دستم بر می‌آید انجام دهم. اسکوچیچ خودش مربی خوبی است. نمی‌دانم تیم امید را به او پیشنهاد داده‌اند یا نه اما این بحث مطرح شد. نمی دانم با خودش مطرح کردند یک باشگاه را یا اینجا را. ایشان خودش برای خودش تصمیم می‌گیرد و برایمان قابل احترام است.

تاج درباره اینکه گفته می‌شود کامرانی فر درباره انتخابات فدراسیون فوتبال به ریاست جمهوری رفته گفت: من اطلاع ندارم. نمی دانم چه کسی کجا می‌رود و کجا نمی‌رود.

مخالف حضور زنان در ورزشگاه نیستم

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سئوالی مبنی بر حضور بانوان در ورزشگاه آزادی و اینکه در سایر شهرها بانوان مجوز نگرفته‌اند، اظهار کرد: نمی‌دانم قبل از ما هم زنان به ورزشگاه آمده بودند یا خیر. محمد دادکان یکبار به من گفت که در زمان او و در بازی با ژاپن هم زنان آمده بود. ما اولین بار در بازی با کاشیما زنان را به ورزشگاه آوردیم و اتفاق خوبی هم بود.دومین بار هم در بازی با کامبوج بود. بعد از آن فوتبال تعطیل شد و کرونا آمد و کشورها محدود شدند. الان هم طبق روال می‌رود. شما خودتان را جای مسئولان بگذارید. البته من خودم را جزو مسئولان این‌طرف می‌بینم که باید تلاش کنیم. وقتی سرویس بهداشتی مجزا نداریم چه کار کنیم؟ اگر شرایط در استان‌ها فراهم باشد باید اقدام کنند. من که مخالف حضور زنان نیستم. من جزو بنیان‌گذاران حضور زنان بودم.

«فوتبال برتر» همه فوتبال نیست

تاج همچنین با اشاره به فشارهایی که روی او ایجاد شده است، گفت: شاید مدیران برنامه «فوتبال برتر» را همه فوتبال بدانند ولی من نمی دانم. در حد یک برنامه می دانم که صداوسیما برنامه‌های متعددی دارد و یکی هم این است.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.