کد خبر : 1036
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱:۴۵

امام جمعه یاسوج: مربیان پرورشی در تربیت اخلاقی دانش‌آموزان رسالت خطیری دارند

امام جمعه یاسوج: مربیان پرورشی در تربیت اخلاقی دانش‌آموزان رسالت خطیری دارند

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه یادگیری احکام و تربیت اسلامی در پیشگاه خداوند ارزشمند و بسیار مهم است ، رسالت مربیان پرورشی مدارس را برای تربیت اخلاقی جامعه دانش آموزی سنگین و خطیر خواند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید نصیر حسینی روز سه شنبه در کارگاه آموزشی توانمندسازی و دانش افزایی معاونین و مربیان پرورشی و مشاوران مدارس کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: 

 مربیان پرورشی دانش آموزان را در مسیر اخلاق، معنویت و اسلام تربیت می کنند و این دانش آموزان همه مسلمان و شیعه اهل بیت و آماده الگو پذیرفتن هستند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برخی مواقع رفتار های نادرست متولیان ، دانش آموز را از مسیر حق و معنویت خارج می کند که باید در این خصوص با دقت و هوشیاری مانع از انحراف شد .

اقدام عملی بجای توصیه ای در تبلیغات دینی 

آیت الله حسینی ابراز داشت: مربیان آداب اسلامی را باید به دانش آموزان یاد دهند و یکی از رسالت های اصلی آن ها آموزش احکام اسلام از ریز تا درشت است.

امام جمعه یاسوج: مربیان پرورشی در تربیت اخلاقی دانش‌آموزان رسالت خطیری دارند

وی ادامه داد: مربیان نگویند دانش آموزان حجاب را رعایت کنند و نماز بخوانند اما خودشان انجام ندهند و فقط نصیحت کنند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: برای مقاومت انقلاب، انقلاب بزرگ جهانی و تکامل یافته دانش آموزان خوب تربیت شوند و رسالت آن بر عهده مربیان است و این رسالت بسیار خطیر و سنگین است.

ورود طلبه ها به آموزش و پرورش منشا تحول خواهد شد

امام جمعه یاسوج: مربیان پرورشی در تربیت اخلاقی دانش‌آموزان رسالت خطیری دارند

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی ادعا دارند آموزش و پرورش به سمت قهقرا می رود زیرا طلبه هایی وارد آن شده اند که آموزش ندیده اند در حالی که این افراد از روحانیت زخم خورده اند.

حسنعلی عزت خواه با تاکید بر اینکه این نظام و کشور هر چه دارد مدیون روحانیت است تصریح کرد: ۲۷۹ نفر طلبه برای یاری به آموزش و پرورش استان آمده اند.

وی گفت : باید جلو این حرف ها بایستیم  و سال آینده خواهیم دید که ورود طلبه ها چه تحولی در آموزش و پرورش استان به وجود خواهند آورد.

عزت خواه تصریح کرد: به گفته حضرت امام در ابتدای سند تحول بنیادین اساس عالم بر تربیت است و آموزش بدون پرورش یک نسل را تباه می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مربیان پرورشی باید نسل را بیدار کنند و امروز روز بیداری ماست چنانچه معلم پرورشی در خواب باشد جامعه خواهد خوابید.

وی ادامه داد: در سند تحول بنیادین مفهوم تربیت به جای تعلیم و تربیت به کار رفته است.

عزت خواه گفت: هیچ جای سند تحول بنیادین از تعلیم خبری نیست و بر تربیت تاکید فراوان شده به گونه ای که تمامی معلمان باید مربی باشند و مسئولیت تنها بر دوش مربیان پرورشی نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دبیران زیست، جغرافی و ریاضی و دیگر موارد باید بتوانند در ساحت های ۶ گانه حضور داشته باشند و آن ها را به دانش آموزان یاد دهند.

وی بیان کرد: مفهوم علم به معنای معرفتی آمده نه تجربه حسی و آنچه که تجربه می کنیم در این منظر کلام بر اساس هدف قرب الهی، حیات طیبه و مفاهیم کلیدی تقوا و اخلاق مداری تاکید فراوانی شده است. 

عزت خواه اضافه کرد: هدف تعلیم و تربیت ساختن انسان هاست و ساختن انسان ها به معنای برداشتن موانع است.

وی تاکید کرد: مربیان پرورشی باید موانع را بردارند و چنانچه موانع برداشته شد زمینه ظهور و بروز ساختن انسان ها مهیا خواهد شد. تربیت در متن تعلیم است و الصاقی و پیوستی نمی باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در سند تحول بنیادین از مربی صحبت می شود و هر معلم یک مربی است و مهم نیست چه درسی را به دانش آموز می دهد.

عزت خواه تصریح کرد: باید از همه معلمان خواسته شود حجاب را رعایت کنند و آن را جدی بگیرند.

وی عنوان کرد: سال ۱۴۰۰ در نشست روسای آموزش و پرورش مطرح شد که سالانه یک و نیم درصد خطر پذیری دانش آموزان رشد یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: خشونت نیز در رتبه های بالای خطر پذیری قرار دارد و متغیرهای زمینه ساز آسیب های اجتماعی تغییر کرده اند.

عزت خواه بیان کرد: سن خطر پذیری به دوره ابتدایی رسیده است و ۵۰ درصد آسیب های اجتماعی خودشان را نشان نمی دهند و ۳۲ درصد از دانش آموزان تمایل به خطر پذیری دارند و بیشتر شامل دانش آموزان حاشیه شهرهاست.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: راه برون رفت از این مشکلات این است که مربیان پرورشی آستین ها را بالا بزنند و به امور پرورشی توجه کنند و برنامه های حوزه معاونت پرورشی شامل نماز، قرآن، عترت و مهدویت فراموش نشود.

۱۷۲هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی این استان مهرماه امسال به مدرسه می روند.

۲۰ هزار دانش آموز از این تعداد در پایه اول علم آموزی را آغاز می کنند.این دانش آموزان در سه هزار و ۱۸ مدرسه متشکل از هفت هزار و ۵۰۰ کلاس درس سال تحصیلی جدید را  شروع خواهند کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.