کد خبر : 10057
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۴

استاندار کهگیلویه وبویراحمد درجمع خبرنگاران مطرح کرد:؛

رییس جمهور ۲۶ تیر ماه به کهگیلویه وبویراحمد سفر می کند/ پیش بینی ۱۱ هزار میلیارد اعتبار برای زیر ساختهای استان

رییس جمهور ۲۶ تیر ماه به کهگیلویه وبویراحمد سفر می کند/ پیش بینی ۱۱ هزار میلیارد اعتبار برای زیر ساختهای استان
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: آیت‌الله رئیسی و اعضای هیات دولت در دور دوم سفرهای استانی روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده به کهگیلویه و بویراحمد سفر می کنند.؛

سیدعلی احمدزاده گفت ؛ قرار اولیه براین بود که سفر ریاست محترم جمهوری پنج شنبه همین هفته انجام شود که سفر به ۲۶ تیر ماه موکول شد .
وی در تشریح برنامه های رئیس جمهور و هیات دولت تصریح کرد ؛ اولویت اول ریاست محترم جمهوری دیدارهای مردمی خواهد بود که بعد از دیدارها، مهمانان در سفر به شهرستان کم برخوردار مارگون در یک جشن عشایری که باتوجه به اینکه استان ما نسبت جمعیت سهم عمده ای در عشایر کشور دارد حضور پیدا خواهند کرد .
احمدزاده گفت: سفر‌ایشان از فرودگاه یاسوج آغاز می‌شود، اولویت اول آیت الله رئیسی دیدار مردمی و سخنرانی رو در رو با مردم است، که در کم برخوردارترین شهرستان‌های استان از جمله مارگون و بهمئی در جمع مردم سخنرانی خواهند کرد.

احمدزاده با اشاره به ۱۲ درصد جمعیت عشایری استان گفت: قرار است با محوریت جامعه عشایری کشور برنامه‌ای داشته باشیم و به همین مناسبت جشن عشایر در شهرستان مارگون، کم برخوردار‌ترین شهرستان استان، برگزار خواهد شد و آیت‌الله رئیسی با مردم عشایر استان و استان‌های هم جوار دیدار خواهند داشت..
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد؛بعد از اتمام برنامه ویژه عشایری در شهرستان مارگون ، رئیس جمهور برای افتتاح و بهره برداری از دو پروژه عظیم به گچساران سفر خواهند کرد .
سیدعلی احمدزاده در ادامه افزود ؛ پروژه مهم و عظیم پتروشیمی گچساران با اعتباری بالغ بر ۱/۳میلیارد دلار و سد چم شیر گچساران توسط رئیس جمهور افتتاح و بهره برداری خواهد شد.
سیدعلی احمدزاده در خصوص زمان سخنرانی رئیس جمهور در یاسوج گفت ؛ قرار بر این شد که سخنرانی قبل از ظهر روز دوشنبه باشد اما با توجه به اینکه احتمال تاخیر در سفر هیات دولت به گچساران پیش بیاید و نزدیکی های ظهر هم با هوای گرم مواجه خواهیم شد به همین دلیل سخنرانی در عصر دوشنبه در هوای خنک انجام خواهد شد .
احمدزاده خاطرنشان کرد ؛پس از آن کارخانه قند یاسوج مجدداً توسط رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد این کارخانه مدت زمان زیادی است که غیر فعال است که در زمان سفر آیت الله رئیسی زمانی که ایشان ریاست قوه قضاییه را عهده دار بودند از یک معامله غیر متعارف جلوگیری شد .
وی گفت ؛ در مرحله اول سفر رئیس جمهور بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان به کارخانه تزریق شد که همکاری ستاد اجرایی فرمان امام و پیگری های متعدد آماده بهره برداری مجدد شده است .
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در روز دوم(سه‌شنبه) محور پاتاوه به دهدشت افتتاح می‌شود، سپس رئیس‌جمهور عازم شهرستان بهمئی می شود و بعد از افتتاح بیمارستان شهید حاج قاسم سلیمانی این شهرستان و اختصاص تجهیزات، در جمع مردم این شهرستان سخنرانی خواهد کرد.
وی بیان کرد: رئیس جمهور مجددا به مرکز استان برمی‌گردند و در بعدازظهر سه‌شنبه نشست شورای اداری و به صورت همزمان نشست با حضور سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان برگزار و تولیدکنندگان صحبت می کنند، سپس مبادله بین سرمایه‌گذاران دستگاه‌ها و استانداری انجام می‌شود و رسما کلنگ‌زنی پروژه‌های بزرگ انجام می‌شود.
وی بیان کرد: در سفر رئیس جمهور همزمان پروژه‌های گردشکری و سایر پروژه‌ها افتتاح می‌شود، ضمن اینکه پتروپالایشگاه گچساران با سرمایه‌گذاری ۲.۵میلیارد دلار سرمایه اولیه و با حضور ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی، همچنین پتروشیمی چرام با سرمایه گذاری بانک‌ها کلنگ‌زنی می‌شود
احمدزاده بیان کرد: در روز اول سفر هر وزیری در یک شهرستان حضور پیدا می کند و مسائل بررسی می شود تا به رئیس جمهور منتقل شود
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تعداد زیادی از طرح‌ها و پروژه ها به جز چند پروژه بزرگ توسط هیئت دولت افتتاح می‌شود.
وی تاکید کرد: کلنگ زنی پتروپالایشگاه گچساران با ۲/۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ، پتروشیمی چرام با سرمایه‌گذاری بانک‌ها، کلنگ زنی پترو شیمی چرام، مینی پالایشگاه دهدشت، با حضور هیئت دولت انجام می‌گیرد.
احمد زاده افزود: پس از این در شهرستان بویراحمد ابرپروژه میدان گازی مختار کلنگ زنی می‌شود، که حفر چاه‌های ۱۱
‌گانه با عمق ۴ هزار متر و تأسیسات گاز شیرین کن وارد فاز اجرایی خواهد شد، توسعه میدان گازی از سد تنگ سرخ تا شهرستان لردگان وارد فاز مطالعاتی خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سد سقاوه با مخزن ۲ میلیون متر مکعب کلنگ زنی و در مدار ساخت قرار می‌گیرد افزود: مجری این طرح وزارت دفاع است، این سد آب آشامیدنی روستا‌های اطراف، زمین‌های کشاورزی مارگون، کارخانه سیمان و شهرک صنعتی تأمین می‌شود.

وی به پروژه‌های راه اشاره کرده و گفت: تقاطع غیرهمسطح ورودی پلیس راه یاسوج ، پل دوم مختار، پل کلو در این منطقه به طول ۳۲۵ متر به عنوان بلندترین پل قوسی کشور کلنگ زنی می‌شود.

احمدزاده با اشاره به پروژه‌های بخش کشاورزی گفت: شهرک‌های گلخانه‌ای در حال آماده‌سازی هستند، مجموعه یک میلیون قطعه‌ای تولید مرغ در شهرستان بهمئی وارد فاز اجرایی می‌شود، مجموعه تولید ۲۵۰ هزار قطعه‌ای مرغ و کشتارگاه کلنگ زنی می‌شود، در این طرح که پیشرفت ۶۰ درصدی دارد سرمایه‌گذار قریب به ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.
استاندار تصریح کرد:در حوزه زیرساخت شاید بی‌نظیرترین توجه در تاریخ استان در سفر دوم انجام میشود،چرا که تا الان مجموع اعتباراتی برای حوزه های زیر ساختی بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
احمدزاده گفت:این رقم در مقابل استان‌های بزرگ که ۶ تا هفت هزار میلیارد تومان بوده قابل مقایسه نیست، در سفر اول که دولت تازه تشکیل شده بود و ما هنوز و استقرار پیدا نکرده بودیم در حوزه سرمایه‌گذاری نتوانستیم سهم خودمان را بگیریم ، اما در این سفر بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه‌گذاری در استان داده شده است، این رقم زمانی خودش را بهتر نشان میدهد که در سال ۱۴۰۰ کل اعتباری که به برای سرمایه‌گذاری داشتیم به ۵۰۰ میلیارد هم نمی رسید.
وی اظهار داشت:این مبلغ برای پروهای زوده بازده هستند و خارج از پروزه های بزرگ هستند.
این مسئول عنوان کرد:ما امیدوار هستیم با این کارها شاهد تحولات عظیم برای پیشرفت و ترقی استان باشیم و به اینده استان امیدوار هستیم.
احمد زا ه تصریح کرد: در جلسه هیت دولت ، مطرح کردیم نرخ بیکاری در استان در زمانی که دولت مستقر شد۱۰٫۲ بود و در پایان ۱۴۰۱ به ۷٫۳رسید،الان طبق امار رسمی این نرخ به ۶٫۳ رسیده است.
وی افزود:ریل خط آهن اقلید یاسوج و رفع مشکلات اتوبان‌های استان نیز از جمله مطالباتی است که از هیئت دولت داریم.
استاندار با اشاره به اینکه حوزه بانوان حوزه آسیب پذیری است و نیاز به توجه بیشتری دارد ،از سوی وزارت نفت ۱۰۰ میلیارد تومان برای حوزه بانوان استان کهگیلویه و بویراحمد درنظر گرفته شده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.