کد خبر : 698
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵

بعد مردمی فعالیت های فرهنگی و هنری در کهگیلویه و بویراحمد تقویت می‌شود

بعد مردمی فعالیت های فرهنگی و هنری در کهگیلویه و بویراحمد تقویت می‌شود

یاسوج- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شعار دولت مردمی بودن است و اساسا این شعار مبنای فرهنگی دارد زیرا که فرهنگ به معنای مردم است و تجلی مولفه های فرهنگی همیشه در ظهور و بروز مردم خود را نشان می دهد بنابراین در تلاشیم بعد مردمی فعالیت های فرهنگی و هنری در استان تقویت شود.

به گزارش ایرنا، امین درخشان روز دوشنبه در هفته دولت با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هفته دولت گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر بوده که به عنوان دو معلم و سیاستمدار فرهنگی همیشه (گذشته و آینده) بهترین الگو برای مدیرانی هستند که می خواهند خدمتگزار مردم باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پایه اصلی مساله فرهنگ خود مردم هستند و به همین جهت بنیان شعار دولت فرهنگی است و امیدواریم همه ما در همین مسیر و توجه به مردم و بعد مردمی تلاش کنیم.

درخشان ابراز داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دستگاه مرجع دولت در عرصه فرهنگ رسالت ها و ماموریت های گسترده ای دارد.

وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ ماموریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه با زیرشاخه ها و مجموعه هایش دارد.

درخشان تاکید کرد: از حوزه فعالیت های دینی، کانون های فرهنگی و هنری مساجد تا فعالیت های قرآنی، حوزه سینمایی، شعر، موسیقی، نمایش و تئاتر و دیگر موارد را انجام می دهد.

وی بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت جدید بر چهار محور حرکت می کند که شامل زیرساخت های فرهنگی و هنری، آموزش، تولید و مخاطب هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: وضعیت زیرساخت های فرهنگی و هنری در استان متوسط به بالاست اما کافی نیست و تلاش هایی در دست انجام است تا تقویت شوند.

درخشان گفت: امسال اعتبارات خوبی به پروژه های فرهنگ و هنر از محل اعتبارات تملک و دارایی اختصاص یافت.

وی ادامه داد: در حوزه آموزش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگرفته از شعار دولت طرح آموزش مناطق محروم را در ۶ استان به عنوان پایلوت اجرا کرد.

گسترش طرح های آموزشی در مناطق کم برخوردار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان های معین برگزاری طرح آموزش مناطق محروم بود که این طرح در لنده، بهمئی، باشت و شهرستان بویراحمد در رشته های مختلف فرهنگی و هنری اجرا شد.

بعد مردمی فعالیت های فرهنگی و هنری در کهگیلویه و بویراحمد تقویت می‌شود

درخشان ابراز داشت: استقبال خوبی از این طرح شد و بدون هیچ هزینه ای در دوره شرکت و گواهینامه پایان دوره هم می گیرند.

وی تاکید کرد: آموزش در گذشته مورد غفلت قرار گرفته بود.

تاکید بر تولید محتوا در حوزه های فرهنگی 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بحث تولید سومین محور است در حوزه نمایش ۳۰ اثر تولیدی داشته ایم که بخش قابل توجهی از آن ها در حوزه آسیب های اجتماعی و پیشگیری از مصرف مواد مخدر بوده اند ودر حوزه تولید کارهای خوبی در استان انجام گرفته است.

درخشان ادامه داد: چهارمین حوزه مخاطب بوده و تمام تلاشی که در عرصه فرهنگ و هنر می شود نهایتا به مخاطب باید ختم شود و نگاه به مخاطب نسبت به گذشته تفاوت بیشتری داشته است.

وی تصریح کرد: فعالیت های فرهنگی با سیاست حمایت، هدایت و نظارت بعد مردمی شان باید تقویت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد  گفت: حمایت و ساماندهی رسانه های استان در دستور کار قرار دارد و بحث اصحاب رسانه، فعالان قرآنی و هنرمندان در صندوق اعتباری هنر به جد در دست پیگیری است.

توجه ویژه دستگاه های دولتی خبرگزاری ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی دولت

درخشان ادامه داد: با توجه به اهمیت خبرگزاری ایرنا که یکی از شاخص ترین و موثر ترین رسانه های کشور است باید مدیران دستگاه های دولتی توجه ویژه ای به این رسانه داشته باشند.

بعد مردمی فعالیت های فرهنگی و هنری در کهگیلویه و بویراحمد تقویت می‌شود

وی تصریح کرد: ایرنا به عنوان سازمان معین دولت در عرصه رسانه است و به این خبرگزاری باید خیلی بیشتر توجه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: سابقه قدمت و اصالت رسانه ای خبرگزاری ایرنا واقعیتی است که بر مبنای سرعت، صحت و دقت است.

درخشان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به لحاظ ساختار سازمانی ماموریت های دارد و در گستره ادارات هم خانواده چون سازمان خبرگزاری ایرنا، سازمان حج و زیارت، سازمان اوقاف و ستاد عالی کانون فرهنگی مساجد، امور خیریه و موسسات متعدد و متنوعی که در حوزه فرهنگ کار می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مجموعه هایی که در مرکز متمرکز است مثل بنیاد رودکی و فارابی، در حوزه هنری و حوزه سینمایی و سایر حوزه هایی که در حوزه فرهنگ و ارتباطات اسلامی است پژوهشگاه فرهنگ، هنر و رسانه هستند.

وی ادامه داد: خبرگزاری ایرنا به عنوان رسانه دولت، به دلیل صالت و سابقه رسانه ای آن به عنوان اولویت مد نظر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: این خبرگزاری اخلاق حرفه ای را در سرلوحه کار خود داشته و به ندرت می بینیم مجموعه خبرگزاری ایرنا دچار حواشی رسانه ای شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.