کد خبر : 1382
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۴

دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی می توانند از لباس‌ فرم سال‌های گذشته استفاده کنند

دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی می توانند از لباس‌ فرم سال‌های گذشته استفاده کنند

یاسوج- ایرنا- رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: با توجه به آیین نامه وزارت آموزش وپرورش دستورالعمل لباس فرم دانش آموزان به مدیران مدارس ابلاغ شده است که طبق این دستورالعمل دانش آموزان می توانند از لباس های سالهای قبل استفاده کنند.

به گزارش ایرنا و به نقل از آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، سید ولی موسوی روز شنبه در این باره اظهار داشت: تهیه لباس فرم مدرسه برای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی به صورت متحد الشکل بودن و در راستای فرهنگ وهویت ایرانی به مدیران مدارس ابلاغ شده است و مدیران مدارس، ملزم به اطلاع رسانی لازم به خانواده ها هستند.

وی افزود: آموزش و پرورش نقشی در تعیین قیمت فرم دانش‌آموزی مدارس ندارد و طبق دستورالعمل وزارتی به جهت عدم هزینه های اضافی به خانواده ها ، دانش آموزان می توانند از لباس های سالم وقابل استفاده سال های قبل استفاده نمایند.

وی ادامه داد: والدین در صورت تمایل با رعایت رنگ ومدل مصوب شده می توانند خودشان نسبت به دوخت وتهیه لباس فرزندشان اقدام نمایند.

موسوی، استفاده از لباس متحد الشکل در مدارس را اقدامی ارزشمند و خوب دانست و ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر خانواده ها در شرایط کنونی در صورتی که دانش‌آموز فرمی متفاوت با سایر دانش‌آموزان  داشته و مورد تأیید مدیر مدرسه باشد مشکلی وجود ندارد .

رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد:  طبق دستورالعمل این اداره کل ، ارسالی به تمامی اداره های آموزش و پرورش شهرستان ها ومناطق تابعه استان ،مدیران مدارس مجاز به عقد هیچ گونه قراردادی با تولید کنندگان لباس فرم دانش آموزی نیستند.

وی تصریح کرد: دریافت مبلغ هزینه لباس مدارس توسط تولید کننده وبراساس قیمت های اعلام شده توسط کمیته نرخ گذاری مورد تایید صنعت ومعدن وتجارت وبه طور مستقیم از اولیا دریافت خواهند شد.

موسوی با بیان اینکه قیمت لباس فرم توسط هیچ مدیری مشخص نخواهد شد بلکه  توسط کمیته نرخ گذاری سازمان صنعت ومعدن وتجارت خواهد بود، گفت: مدیران مدارس ملزم به نصب نرخ نامه تایید شده توسط سازمان صمت و فهرست خیاطان وتولید کنندگان مجاز در آموزشگاه واطلاع رسانی به اولیاء هستند و دانش آموزان به صورت آزاد به هر خیاطی که تمایل داشته باشند می توانند مراجعه نمایند. 

وی افزود: والدین هرگونه شکایتی در خصوص لباس مدارس را می توانند به اداره بازرسی ونظارت سازمان صمت  به شماره (۱۲۴)، سازمان تعزیرات حکومتی  واتحادیه صنف خیاطان  و اداره ارزیابی وعملکرد وپاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد به شماره تلفن   ۰۷۴۳۳۲۲۲۰۳۸  مطرح نمایند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: اولیا هیچ گونه دغدغه ای در زمینه لباس فرم دانش آموزان نداشته باشند و می توانند از لباس‌های فرم سالم سال‌های قبل استفاده نمایند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.