کد خبر : 10753
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵

مسیح مهاجری: «رابرت مالی» را کاسبان تحریم «لو» دادند / برگزاری انتخابات مهندسی‌شده، از برنامه‌های اصلی گروه فشار است

مسیح مهاجری: «رابرت مالی» را کاسبان تحریم «لو» دادند / برگزاری انتخابات مهندسی‌شده، از برنامه‌های اصلی گروه فشار است

رویداد۲۴ به گزارش خبرآنلاین، او از نجات‌یافتگان بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی در ۷ تیر سال ۱۳۶۰ است که طی آن سید محمد حسینی بهشتی سیاستمدار، فقیه ایران و دومین رئیس دیوان عالی کشور و بیش از ۷۰ تن از یارانش در آن به شهادت رسیدند. تعلق خاطر فکری مسیح مهاجری روحانی، روزنامه‌نگار و سیاست‌مدار ایرانی

مذاکرات برجامی

رویداد۲۴ به گزارش خبرآنلاین، او از نجات‌یافتگان بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی در ۷ تیر سال ۱۳۶۰ است که طی آن سید محمد حسینی بهشتی سیاستمدار، فقیه ایران و دومین رئیس دیوان عالی کشور و بیش از ۷۰ تن از یارانش در آن به شهادت رسیدند. تعلق خاطر فکری مسیح مهاجری روحانی، روزنامه‌نگار و سیاست‌مدار ایرانی که از سال ۱۳۶۰ تاکنون مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی است به دیدگاه های شهید بهشتی، او را در تمام این سال ها در مقام تبیین گر دیدگاه هایش قرار داده است. او با شرکت در کافه خبر «خبرآنلاین» دیدگاه های خودش را برای علاج مهمترین معضلات کشور بیان کرد.

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی، در پاسخ به سوال خبرآنلاین که چه موضوعی در کشور اصلاح شود مابقی موارد به تبع آن اصلاح می شود، برای برون رفت از بحران های عدیده ای که گریبان ایران را می فشارد، گفت: «علاج بیماری حکمرانی ناسالم کشور ما این است که تکلیف گروه فشار یکسره شود. اگر گروه فشار تکلیفش یکسره شود، آن دولتی که بر اساس انتخابات بالا بیاید می تواند به درستی برنامه های خود را اجرا کند.»

مهاجری با تاکید بر این که «ما از ابتدای تشکیل نظام جمهوری اسلامی مبتلا به موضوعی به نام گروه فشار بودیم»، گفت: «الآن هم گرفتار گروه فشار هستیم. حکومت در کشور ما، در این دوران چهل و چند ساله جمهوری اسلامی، تحت تاثیر گروه های فشار بوده و متاسفانه هیچکدام از دولت ها، اراده ای به خرج ندادند تا کار را یکسره بکنند تا حکومت دست همانانی باشد که طبق قانون بالا آمده، و باید حکومت بکنند.»

او در ادامه تاکید می کند که «مسامحه و کوتاهی کردند. حتی آن هایی که با انتخابات آزاد انتخاب شدند، وقتی به حکومت رسیدند در این زمینه تلاشی نکردند. زیرا می دانستند گروه فشار در یک بخش از زاویه انتخاباتی و آمدن به عرصه قدرت با انتخابات مهندسی شده اقدام می کنند. و در ابعاد دیگر که توسط عقبه آن ها هدایت می شود تلاش می کنند خیلی جاها مذاکرات، تصمیم های کلیدی نظام، قراردادها و پیمان ها را به هم بریزند، و اجازه اجرا به آن ها ندهند.»

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در ادامه با اشاره به این که «اصلا معنی ندارد در کشور دو کانون قدرت حضور داشته باشد» گفت: «یک قدرت، قدرت قانونی و رسمی است و قدرت دیگر هم قدرت غیر رسمی، که نام آن را گروه فشار می گذاریم. گروه فشار مایلند به طور انحصاری همه قدرت را در اختیار داشته باشند حتی اگر انتخاب هم نشده باشند. یا حتی اگر انتخابات هم برگزار نشود معتقدند باید همه کاره باشند و حکومت بکنند.»

این روحانی سیاستمدار در باره ارتباط گروه های فشار و انتخابات گفت: «برگزاری انتخابات مهندسی شده، از برنامه های اصلی گروه فشار است، و اگر گروه فشار نباشد انتخابات مهندسی شده هم منتفی و انتخابات آزاد برگزار می شود. من به شدت اعتقاد دارم که همه چیز هم حل می شود.»

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با تاکید بر این که «گروه فشار تلاش می کرد برجام سرنگیرد» در ادامه گفت: « بعد از آن که مذاکرات برجام سرگرفت، گروه فشار تلاش کرد به کمک ترامپ، صهیونیست ها و ارتجاع عرب، آمریکا از برجام خارج شود. ترامپ به تنهایی بنا نداشت از برجام خارج شود بلکه درست آن است که بگوییم او را از برجام خارج کردیم. یعنی همین گروه فشار ما، آمریکا را از برجام خارج کرد.»


بیشتر بخوانید: کنایه تند مسیح مهاجری به علم‌الهدی به خاطر موقوفه گوهرشاد


مسیح مهاجری در ادامه با تاکید بر نقش گروه های فشار، در برکناری رابرت مالی گفت: « اخبار منابع داخلی و خارجی رسانه ای نشان می دهد مسایل رابرت مالی را کاسبان تحریم لو داده اند تا منافع شان تامین شود. رابرت مالی مذاکراتی با بعضی افراد ایرانی داشته، به نحوی که مسایل داشت به جایی می رسید، که شاید حتی برخی از مقامات آمریکایی هم تا آن حد مطلع نبودند، اما تندروهای داخلی و کاسبان تحریم اطلاعات مربوط به مذاکرات را لو دادند، تا مذاکرات به جایی نرسد.»

وی افزود: «گروه های فشار حتی زمانی که دولت روحانی دوباره داشت برجام را احیا می کرد، جلویش را گرفتند، و در دو سال اخیر هم اجازه ندادند برجام به سرانجام برسد»

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.